Přejít na obsah

Signál pro otáčkoměr O1 -kde ho vzít?


Vladimír Kalandra

Doporučené příspěvky

Ahoj, mam maličkou starost. Potřeboval bych vědět kterej drát (kde ho najdu apod) nese signál o otáčkách motoru (mění se napětí, frekvence apod.). Protože kde je na O1 zapalovací cívka nevím bleh.gif páč tam "žádná není (společná).

Jakékoliv rady apod. vítány (nemam schema a nikde jsem tu nic nenašel). Octavia 1 1,8T RS AUQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam maličkou starost. Potřeboval bych vědět kterej drát (kde ho najdu apod) nese signál o otáčkách motoru (mění se napětí, frekvence apod.). Protože kde je na O1 zapalovací cívka nevím bleh.gif páč tam "žádná není (společná).

Jakékoliv rady apod. vítány (nemam schema a nikde jsem tu nic nenašel). Octavia 1 1,8T RS AUQ

Budiky... Jde tam jeden drat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budiky... Jde tam jeden drat..

Pleteš se

do MR00 je to zelenohnědý drát v modré svorkovnici budíků

od MR01 je jen do mezistěny, dál do auta už nevede, končí na oranžové svorce, ALE pokud má auto climatronic, tak vede do něj, barva stále stejná. ;)

od MR01 jedou otáčky do panelu přístrojů po CANu

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pleteš se

do MR00 je to zelenohnědý drát v modré svorkovnici budíků

od MR01 je jen do mezistěny, dál do auta už nevede, končí na oranžové svorce, ALE pokud má auto climatronic, tak vede do něj, barva stále stejná. ;)

od MR01 jedou otáčky do panelu přístrojů po CANu

Super, tak doufam ze mi to vede tedy i do Climatronicu (MR2001), ja to schvalně prozkoumam jak bude chvilka. Jinak jakej signal se tam objevuje? Mění se napětí nebo střída? Díkys za pomoc, snad to vyjde...Zelenohnědý :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nevím k čemu to potřebuje, ale když jsem potřeboval já pro tempomat údaje o rychlosti vozidla, tak jsem to napojil na svorkovnici autorádia. Na drát co zesiluje autorádio s rostoucí rychlostí. Já se nechtěl hrabat do svorkovnic na budíkách, abych neudělal větší škodu než užitek, ale jestli je to stejné jako na ryhloměr to nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Já mám sice jinou motorizaci 1.6 74kW MR99, pro tempomat bych potřeboval signál rychlosti a otáček. Na webu jsem našel zapojení přísrojové desky VW http://vw-polo.com/index.php/polo-6n1/rady-a-navody/205-informace-o-pistojove-desce, není to však Octavia (např.nemám signalizaci otevřených dveří, naopak mám potkávačky). Dle tohoto návodu by se mělo jednat o piny 3, 11.

Může mi to někdo potvrdit nebo dát link či schéma na přístrojovku do Oct1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...