Přejít na obsah

Rozsireni rozchodu


empi

Doporučené příspěvky

Pred par dny jsem to uz daval na forum octaviaclubu, ale nic se tam nedeje, tak to zkusim jeste tady. Tem, co to jiz cetli se predem omlouvam.

Octavia ma jeden esteticky problem, a to, ze hlavne zadni kola vypadaji dost utopene. Pokud ma auto paket pro spatne cesty nebo 4x4, tak se tento neduh jeste umocni. Vsiml jsem si, ze nekteri z vas pouzivaji rafky s nizsim ET (treba superfatty nebo cosby), aby kola vytahli trochu ven. Uvazuji o necem podobnem, o vytahnuti kol zhruba o 10mm (jeste nevim, jestli vymenou rafku nebo distancni podlozkou). Je mi jasne, ze to ma urcity pravni dopad (ale dopsat kola s jinym ET pry neni az takovy problem), ale o to mi ted nejde. Spis jsem se chtel poptat, jake jsou s tim vase zkusenosti - posunutim stycneho bodu se totiz vice namaha naprava, hlavne asi pak loziska - mate s tim nejake problemy, nebo je 10mm tak malo, ze se to vejde do nadsazenych toleranci vyrobce? Nejsem zadny zavodnik, takze myslim, ze mirne zhorseni jizdnich vlastnosti bych asi nepostrehl a jsem ochoten je obetovat. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska zatizeni lozisek a zhorseni jizdnich vlastnosti je uplne jedno, jestli clovek pouzije podlozky nebo rafek s nizsim ET. Podlozky maji nevyhodu pouze v tom, ze mohou zvysit neodpruzenou hmotu, ale zalezi i na pouzitem rafku, tj. lehky rafek s vyssim ET + lehka podlozka je lepsi nez tezsi rafek s nizsim ET.

Prave me spis zajimalo, jake jsou zkusenosti tech, co to tak maji, a ze jich tu neni malo - vzdyt Superbacke Metysy se tu dokonce doporucuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska zatizeni lozisek a zhorseni jizdnich vlastnosti je uplne jedno, jestli clovek pouzije podlozky nebo rafek s nizsim ET. Podlozky maji nevyhodu pouze v tom, ze mohou zvysit neodpruzenou hmotu, ale zalezi i na pouzitem rafku, tj. lehky rafek s vyssim ET + lehka podlozka je lepsi nez tezsi rafek s nizsim ET.

Prave me spis zajimalo, jake jsou zkusenosti tech, co to tak maji, a ze jich tu neni malo - vzdyt Superbacke Metysy se tu dokonce doporucuji.

tie kolesa, co ma Superfatty z S2 maju ET nizsie len o 5 mm, co podla mna nie je nic vyrazne...No a myslel som to presne tak, ze podlozka je vacsinou o dost tazsia ako viac hmoty v strede disku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...