Přejít na obsah

Safe system - spínač


AlesK

Doporučené příspěvky

Ohledně mikrospínačů ve dveřích toho bylo popsáno dost, ale já mám problém trochu jiný, který jsem tady jinde nenašel - nefunguje Safe systém na LZ dveřích. Když zamknu dálkou, všechny dveře se normálně zamknou a bliká dioda (verze Comfort). Jen když zamknu zevnitř na madle, tak se LZ dveře zamknou a hned zase odemknou. Nebo když zamknu zvenku dvakrat, aby se odblokoval SAFE tak se taky zamknou a hned odemknou. Dveřní spínač v těchhle dveřích jsem už předělával na klasiku, protože to nefachčilo vůbec. Tzn. že dveřní spínač rozsvítí stropní světlo, popř. po otevření LZ dveří po odemknutí dálkou se již auto samo nezamkne - to před tím nefungovalo vůbec. Teď pro změnu blbne ten safe systém. Myslel jsem, že je to všechno ovládané jedním spínačem ve dveřích, ale je tam asi ještě další pro safe systém? Řešil to tady někdo? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to měl včera komplet venku a bohužel jsem na to nepřišel :feve: Měl jsem rozebraný i zámek, vyndaný plošňák s mikrospínačema, znovu proletoval spoje, spínače proměřil, všechno ok. Dal jsem to zpátky a je to furt stejný, t.j L zadní dveře se při safe locku zavřou a hned zase otevřou. Nedá se to nějak nastavit přes VAG? Dík

No a aby toho nebylo málo, dneska ráno jsem zjistil, že mi odešel mikrospínač v pravých zadních dveřích.. grrr. Odemknul jsem dálkou, hodil zadními dveřmi dovnitř dětskou autosedačku, po minutě přijdu a auto zamčený :angry:

Už mě to auto celkově začíná srát, před nedávnem jsem utěsňoval silikonem oboje zadní dveře, dneska v noci byl liják a ráno oba zadní tapecy do 1/3 odspodu mokrý... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ty dveře jsou určitě zámkem. Mě tam zlobil studeňák kolem napájenýho drátku do tišťáku. Taky mě to sralo, dveře jsem dával dohromady asi pětkrát. Ale potom sem jen propojil desku hned na sloupku a zkoušel dokud to nebylo ok. A hlavně jsem na to přišel až lupou. Nebylo to vůbec vidět. Měřák jsem tehdy půjčil a tak to bylo jak chytat černej balónek v absolutní tmě. lol

Ale chce to zachovat chladnou hlavu a dělat to systematicky, krok za krokem.

Jinak se člověk zblázní nebo něco rozmlátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

Safe system (Superzamykání)

Tento systém je jeden z nejmodernější zabezpečovacích systémů vozidla, který zabraňuje nežádoucímu otevření dveří u zamčeného vozidla zevnitř. Otevření vozidla je zabráněno oddělením mechanismu otevírání dveří od vnitřních klik. Vnikne-li nežádoucí osoba do vozu rozbitím okenního skla, nelze vozidlo otevřít klikou uvnitř vozu a nelze ani vytáhnout pojistná tlačítka na vnitřní straně dveří. Safe systém (Superzamykání) je ve většině případů dodáván jako doplněk centrálního zamykání.

A co ti přesně nefunguje, jaká to je to škodovka?

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to octavka I r.v. 2002

a problem je ten ze ked zamikam origi centralom v kluci tak vsetky dvera sa daju zamknut aj odomknut.... ale niekedy mi ta cervena kontrolka v prednych dverach len klikde a dost, a inokedy blika tak ako ma...

dalsi problem je ze ked zamknem auto z vnutkra gombikom na madle, tak zadne lave dvere sa zamknu a hned odomknu..... ostane dvere ostanu zamknute.... pri zamikani centralom to nerobi...

a otazka ked zamknem dvere gombikom na madle z vnutra, daju sa otvorit klukov na dverach z vnutra???/zadne dvere/ lebo mne sa tak daju odomknut a nasledne aj otvorit....

dalsia otazka... ked odomknem auto a otvorim zadne dvere, zosvieti sa vnutorne osvetlenie?? lebo mne nie... dakujem

Editováno: , autor: juri23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...