Jump to content

Manuální klimatizace


Jenda27
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny škodováky!! Potřebuji poradit s problémem mech.klimy. Koupil jsem si v únoru v autobazaru Oktavii combi r.v.2002 66kW 1.9Tdi, která byla mým klukovským snem. Z a tu dobu cca 5měsíců jsem do ní vrazil asi 43 tis. do ND. Což se mi zdá dost.Zapoměl jsem dodat dovoz Anglie. Ale co se týká mého problému, chci zapnout klimu a totálně bez odezvy, auto mělo v rukách asi 6 mechaniků včetně klimatizéra a neví si rady, klima nekomunikuje ani s vagem jako by nebyla ani připojena.Elektrikáři si myslí, že je chyba v elektroinstalaci. Pokud ji připojí natvrdo roztočí se sahary i elektromagnetická spojka a je znát chladnější vzduch. Co se mi nějak nezdá je při natvrdo z baterie na elektromagn.spojku je napětí 8V to se mi zdá málo. Půjčil jsem si druho jednotku dochlazování co je pod bateriíí a výsledek nulový, na vagu nenávázáno spojení s klimou jako by ani neexistovala. Nemám tlak v trubce u chladiče, je jenom v trubce na pravé straně. Tu klimu jsem si hodně přál a nevím co s tím prosím poraďte mi někdo. Po mé investici včetně repase turba už jsem pořádně vytočený nevím zda je to špatnou přestavbou nebo jsem narazil na podvodníky. Díky každému kdo poradí. :feve:

Link to comment
Share on other sites

no když nemas tlak v trubkách tak ti klima ani nesepne, takže je zahada že ti z toho jde chladný vzduch. jinak auto z anglie to je teda síla, to musis být obrovský kaskader, kolik to jako stálo? si myslím když soudruzi menili palubovku a volanty a vlastne pul auta tak ta klima neni jednoduše zapojená , takže bych hledal v drátech nekde v palubce. a to si asi užiješ teda.

Link to comment
Share on other sites

Čau slabý tlak tam je, když jsme to přepojili natvrdo, ale někde uniká, ale souhlasím s tebou, že to nebude někde asi dopojené.Prvně musím nechat najít kde mi to uniká a potom hledat proč to nespíná, já už to koupil dovezené já si to nenechal dovézt, ale jinak Okta šlape dobře včetně elektriky kromě té klimy není s ničím problém. Vag to údajně nenajde prý jedině BOSCH diagnostika tak jsem zvědavý.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tak jsem zpátky, tak elektrikář chybu našel.Byla špatně zapojená kabeláž a navíc jsem měl špatné tlakové čidlo. To už jsem byl natěšený, že mi už klima naběhne a problém klima opět nedrží tlak. Tak opět servis a tam nakonec zjistili vadný kompresor a tak skončila má anabáze s klimatizací.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Ahoj kluci.Jsem tu nový tak mi hned nekamenujte jestli zakládám zbytečně nové vlákno ale hledám a hledám a nic nemohu najít.Koupil jsem si také Octavku 1:9TDi r.v. 02 81Kw a manuální klimou ale včera jsem byl na výměně oleje a volnoběžky a když jsem měl auto na heveru tak jsem si všiml že mi chybí část kompresoru klimatizace.Podle obrázků a info známého jsem zistil že tam chybí asi ta elektrocívka co spíná kompresor.Nechá se sehnat jen ta cívka nobo se musí dát komplet kompresor?Poradte mi pls kde to nejlevněji sehnat a kolik si mám asi připravit Kč?Děkuju moc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...