Přejít na obsah

Stáří baterie


esař

Doporučené příspěvky

Ahoj,zajímalo by mě jak kdo máte starou baterku v autě,protože já mám ještě originál bezúdržbovou se zeleným okem z roku 2001 a pořád funguje :) ,teda zatím.Jestli je takových baterií víc.

Taky mám origoš z roku 2001. 44Ah. a to je na ní napojenejch věcí navíc-xenony, dálkový světla, navigace a hlavně nezávislý topení.

Já jako prrevenci mám startovací kabely. V březnu jednou neotočila, ale to 2 dny před tím sem jezdil krátký jízdy a furt si ohříval motor topením a nestihla se dobít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,zajímalo by mě jak kdo máte starou baterku v autě,protože já mám ještě originál bezúdržbovou se zeleným okem z roku 2001 a pořád funguje :) ,teda zatím.Jestli je takových baterií víc.

Tak baterku zrovna řeším, mám tam vartu + oko 60AH, auto je 2001 - myslel jsem, že tam někdo dával už jinou, ale asi to tam bylo už originál... zrovna mi odešla do věčných lovišť. Nemám rád tyhle vychytávky, raději si tam dám klasiku na dolívání, zase tak moc údržby to nechce a není dobrý pocit nabíjet baterku, když ani nevím, jestli je v ní dost elektrolytu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se musím pochlubit. Mám v TDi Octě Vartu olovo/vápník a je tam od roku 2001. Nikdy jsem jí nedobíjel a nedolejval,prostě bomba.

Nevíte náhodou jestli se dá ještě koupit? Já na stránkách Varty tu olovo/vápnikovou nemůžu vůbec najít a nebo jsem slepej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, teď o víkendu jsem měnil v autě baterku- Varta Silver Dynamic 55Ah- jezdila 9let, stále ještě funkční, ale nechtěl sem už riskovat. Prošla 3 auty a když sem ji kupoval, tak už stála nějakej pátek na obchodě. měl sem s ní jedinej problém- držák pojistek na Octě ji trochu načnul a vyteklo z ní trošku elektrolytu (jelikož je bezúdržbová, nedá se dolít). Jinak veškerá údržba baterie- před zimou nabít a jen jezdit. Jako novou baterku jsem koupil tyka Varta Silver, ale 54Ah- ta je asi o 5cm kratší... Jó časy se mění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,zajímalo by mě jak kdo máte starou baterku v autě,protože já mám ještě originál bezúdržbovou se zeleným okem z roku 2001 a pořád funguje :) ,teda zatím.Jestli je takových baterií víc.

Ja jsem mel tu samou , jak popisujes. Tocila celou dobu v pohode ale kdyz jsem nechal auto stat dva tri tydny, bylo znat ze zeslabla a tak sla po necelich 8 letech z auta. Lezela v garazi pomali rok a tak jsem ju jen tak pro zajimavost zkusil zda je v ni jeste nejaky ten voltik a ono to furt melo stavu. :kuk:

Tak myslim ze asi tak spatna jeste neni, no hlavne neni uplne po smrti. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...