Přejít na obsah

Stáří baterie


esař

Doporučené příspěvky

Měl jsem taky origo Akumu 80Ah od roku 2003 a dneska umřela.

Jinak s tím souvisí dnes už téměř neuvěřitelná zkušenost. Prostě dopoledne jsem potřeboval odjet, v garáži sednu do auta a prdlas ani to nebrnklo, tak si

říkám zkusím zavolat do škoda servisu jestli mě pomůžou (podotýkám, že jsem dost spěchal a všichni známí by měli čas stejně až ospoledne).

Po telefonu se sami nabídli, že do 5minut přijedou hoděj to na diagnostiku a uvidí se, během 5 minut skutečně přijel borec, říkám mu, že je nejspíš

baterka v háji, ale auto mám v garáži a z garáže to je pěkně do kopce. Borec sám navrhne, že zacouve vytáhne auto na ulici napojí startovací kabely a uvidíme. Auto skutečně naskočilo, borec ještě sjíždí diagnostiku jestli není ještě nějaký problém (vše ok). Ještě jsem se sním domluvil, že pojedu za ním do

servisu on půjde se mnou do prodejny já si koupím novou baterku a on mi ji vymění (ne že bych to nezvládl, ale fakt jsem spěchal). Baterku jsem koupil

(podotýkám, že za rozumnou cenu) borec ji vyměnil a já jsem 25min po zjištění, že nenastartuju mohl odfrčet, no a to hlavní je, že kromě tý nový baterky

mě to nestálo ani korunu, borec jen řekl to nechte bejt a mějte se hezky tak jsem čuměl jak Alenka v říši divů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted se zacinam trosku bat, koukal jsem do auta, auto z roku 03, baterka je 70Ah s magickym okem, je - polu je vyrazeno 0803 (predpokldam, ze to je 8 tyden 2003 rok). S autem se jezdilo skoro denne, ted uz se jezdi min, tak doufam, ze v zime neumre. Zatim nebyl s baterkou vubec zadny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych zmeril kapcitu, tak bych ji musel vybit, nebo nabit, v aute je nabita a vybijet se mi ji nechce, to radeji zkusim zajet do servisu na otestovani, stejne se tam chysta jestli mi prozradi kod k originalnimu radiu (chci menit budiky)

Jeste zkusit najit o kolik muze na dobre nabite baterce klesnout napeti pri urcitem zatizeni, takhle presne to bude delat tester v servisu, pri dane teplote baterky. Nebo to odvodit z vybijeci charakteristiky oloveneho akumulatoru. (zabiju tim spoustu casu a pak stejne zajedu do servisu :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...