Přejít na obsah

Mokrý tapec


AlesK

Doporučené příspěvky

Je tu někdo, kdo úspěšně utěsnil zadní dveře tak, aby po dešti nebyl odspodu mokrý tapec? Už jsem to zkoušel zasilikonovat po obvodu vnitřního plechu u té těsnící-netěsnící gumy-houby, rovněž jsem zamáznul ty dírky plastových držáků vnitřní kabeláže a pořád to mám mokrý. Včera jsem to dělal, v noci pršelo a zase je ten tapec na obou zadních dveřích odspodu do 1/3 durch mokrý, grrr. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si uvědomil, že jsem to dělal v sobotu, takže to by mělo silikonu bohatě stačit na zatuhnutí. Budu to asi muset objet ještě jednou a opatlat i šrouby a tu gumovou záslepku. Nebo by to mohlo zatékat normálně mezi dveřma a gumou na kastli? A že by pak voda stekla po šikmině na kastli dolu pod dveře a po tapecírunku vyvzlínala? Fakt už nevím... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš ten plech povolit a ten silikon nacpat mezi plech a dveře,nesmíš jen ten plech objet silikonem okolo,pak se nediv že to netěsní.Taky jsem to dělal,vyšrouboval spodní šrouby,horní povolil aby se ten plech dal odehnout,odstranil starý těsnění (netěsnění) a místo něj jsem nacpal silikon,zašrouboval,přidal jsem ještě 1 šroub,samořez,do spodního rohu kde se to víc odchlípalo a mám od tý doby klid. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Měl bych malý dotaz ohledně demontáže tapecu na fabii.Výše jsem popis našel,ale není tam,jak sundat kliku stahování okna.Teda jestli je jen natlačená na hřídel.Na formanu na ní byla krytka,ta se vyloupla a pod ní byl šroub,ten se odstranil a klika šla lehce stáhnout.Ale tady žádná krytka není a nechci to páčit na fest,abych něco neulomil.

Editováno: , autor: bobajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte aj mne zateka do koberca pod zadne dvere. Po zhodeni calunenia dveri som objavil problem v tesneni vo dverach. Uz sa otom dost popisalo ale moj problem su nity ktore tam skoda dala. Vdaka nim sa nedokazem dostat dnu a presilikonovat to. Ak by som to zaizoloval bez otvorenia len zaspodu myslite ze by to bolo postacujuce? Kedze som to nemal otvorene neviem si predstavit ci tam sa potom bude voda hromadit alebo odtecie cek kanaliky ktore tam nato su?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne nerozumim ta voda co preteka cez tesnenie sa tam vobec nema dostat a ma vytiest cez otvory dole v dverach len nestiha a nasla si ine miesto? Ak ano tak podla mna staci zasilikonovat tam kde to preteka a ono to stecie cez otvory postupne. Ak je vsak problem v tom ze voda tam vobec nema co robit a teda treba zatesnit silikonom dvere po celom obvode tak nevidim inu moznost ako ich odnitovat. Tak nech mi niekto poradi ci staci jen presakujuce miesto zaliat alebo treba po celom obvode?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Včera jsem podle vašich rad vymontovala tapec v moji fabii a naprala tam skoro celou tubu silikonu, dotáhla a ještě jednou přetáhla silikonem. Jsem zvědavá jestli to bude OK. Co vy máte v autě sucho?

tak jestli si na jedny dveře dala celou tubu, tak to už tam nic protýct nemůže :D Já udělal preventivně všechny 4 dveře (teklo mi do zadních) A použil jsem na všechny ani né půlu tuby a to jsem tam toho dal ještě dost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jestli si na jedny dveře dala celou tubu, tak to už tam nic protýct nemůže :D Já udělal preventivně všechny 4 dveře (teklo mi do zadních) A použil jsem na všechny ani né půlu tuby a to jsem tam toho dal ještě dost :D

upřesňuji: na dvoje zadní dveře jedna tuba, nešlo mi moc oddělat to staré těsnění a dokonce už to někdo utěsňoval černým tmelem nebo silikonem v autorizovaném servisu - vydrželo to rok bez zatečení. Doufám, že mo mém zásahu to vydrží dýl. Když to bude OK. Vrhnu se taky preventivně na přední. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zkusil bych zkontrolovat těsnění kolem dveří.Případně ho namazat nějakým přípravkem na gumu.Koupil jsem Fabku nedávno a taky mi teklo pod tapecirungem a voda šla po těsnění do auta.Po odvrtání nýtů a znova přetěsnění dveří ( Medvědí hovno v tubě do výtlačné pistole)a namázání těsnění ( NIRGIN přípravek na ošetření gumových části )je klid.Třikrát klepu na stůl. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych zkontrolovat těsnění kolem dveří.Případně ho namazat nějakým přípravkem na gumu.Koupil jsem Fabku nedávno a taky mi teklo pod tapecirungem a voda šla po těsnění do auta.Po odvrtání nýtů a znova přetěsnění dveří ( Medvědí hovno v tubě do výtlačné pistole)a namázání těsnění ( NIRGIN přípravek na ošetření gumových části )je klid.Třikrát klepu na stůl. :worthy

uvažuju, že nalepím folii pod tapec a nechám ji dole volně viset delší ať se voda nedostane do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som o tomto probléme prešmejdil nielen toto ,ale aj iné fóra, ale nikde som nenašiel to čo ma zaujíma.Jednoduchá vec,neviete niekto náhodou rozmery originál nitov, alebo aspoň priemer dier v plechu.Chcem si najprv zohnať nity kým to otvorím.Vopred ďakujam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...