Přejít na obsah

Mokrý tapec


AlesK

Doporučené příspěvky

Ja tomu silikónu celkom verím.

Tlak vody vo dverách nie je, len voľné stekanie po tej sťahovačke. Vibráciám by to tiež malo odolávať. Dúfam, že aj striedaniu teplôt leto/zima.

Na druhé dvere sa chystám v sobotu, zdá sa, že zatekajú menej, tak ten plech obídem silikónom bez uvoľňovania skrutiek.

Predné dvere sú zatiaľ suché, tam to tiež len preventívne zatriem bez uvoľňovania plechu.

Editováno: , autor: HeFab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám za sebou pretesnenie druhých zadných dverí.

Asi najväčší problém je vysunutie tapecu z tej plastovej lišty u skla. Osvedčil sa mi tento postup: zospodu zvnútra páčidlom opatrne povysunúť tapec na strane zámku dverí a následne vyviklaním vysunúť. Tapec musí byť pri tomto úkone maximálne kolmo k zemi, ale len toľko, koľko dovolí vyčnievajúci hriadeľ kľučky sťahovania okna, (vzadu mám švihadlá :kol-18: ).

Samozrejme, vysunutiu tapecu predchádza násilné vytrhnutie príchytiek. Ale zatiaľ nepraskla ani jedna :w00t1:

 

post-88912-0-73051700-1446021985_thumb.j

post-88912-0-52874700-1446022844_thumb.j

Editováno: , autor: HeFab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte chlapi. Tiež mám problém so zatekaním cez pravé zadné dvere. Prečítal som to tu celé a zajtra sa na to chystám mrknúť. Našiel som jedno zaujmavé video. Nie je moje, tak dúfam, že majiteľ sa nenahnevá ak to sem dám.

V čase 1:26 je informácia, že treba najprv vyháknuť tiahlo poistky dverí, aby sa nezlomilo. Ako a kde sa to robí? Nemá k tomu náhodou niekto fotku?

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, přidám své zkušenosti, před pár dny jsem objevil vlhké zadní koberce a samozřejmě i tapec dveří u své fabie. Zřejmě tam nějak zatékalo již několik let, protože ale vzadu jezdí převážně pes a tak jsme silně zapocená skla přičítaly právě jemu. Pravou příčinu jsem tedy objevil až teď a protože je již zima, tak jsem zkusil dveře přetěsnit lepící páskou. Doufám že to vydrží alespoň do příštího léta a pak bych to případně udělal lépe. Prasklo mi 5 upevňovacích příchytek a ulomily se packy jedné krytky repráčku. Chce to při sundávání krytky  uprostřed rádiusové hrany špičkou nože oddálit a po cvaknutí stačí nadzvednout a je venku.

IMG_20161023_140634.jpg

IMG_20161023_143007.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, po letošní zimě jsem zjistil zatékání do zadních dveří. Po otevření se voda drží na spodním těsnění karoserie a má tendenci stéci ven. Občas se po větším dešti stalo, že to nateklo dovnitř. Tapec je vespod mokrý, takže mě čeká přetěsnění dveří. Jen mě zaráží, že podle fotek to vypadá, jakoby teklo odněkud zvrchu. Je to solanka, proto ty mapy. Fleky jsou i na přední hraně tapecu a docela vysoko, podle mě by ten tapec tak nasáknout...

122755.jpg

122814.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...