Přejít na obsah

Mokrý tapec


AlesK

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

nevím kolik jich tam je, ale budeš muset odmontovat všechny :-) Dělám to tak, že dolu vrazím špachtli omotanou v hadru - roztáhnu, nacpu tam prsty a celý tapec opatrně vytrhnu. Nahoře to můžeš nechat zastrčený pod sklem a jen to odtáhni, když to sundáš úplně bude se to líp dělat. Madlo dveří se demontovat musí - sundáš jeho vrchní kryt, vytáhneš konektor spínače okna a povolíš šrouby (madlo zůstane na tapecu). Kapsu řešit nemusíš

Ahoj, dnes jsem rozdělal tapec, povedlo se mi ho celkem bez problémů odtrhnout, pak jsem však narazil. Nemohl jsem ho celý sundat, protože drží nahoře u skla po celé délce jak čert. Je na to nějaký grif? Zkoušel jsem zabrat i trochu víc, ale nepomohlo to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar pánové!

Se dveřmi a zatékáním jsem u Fábie bojoval dlouhou dobu.. Zatékalo mě postupně to všech čtyřech. Voda byla buď na těsnění pod dveřmi, na koberečku nebo nacuclá od spodu do čalounění dveří.

Tady jsou mé postřehy - Těsnění do oken a dveří moc nefunguje, páč je porézní a nasákavé stejně jako shnilí originál.. Silikon je řešení, ale musí se na 100% udělat ve spodní a zadní části jinak si nepomůžete. Nepřeju vám se pak ale dostávat někdy v budoucnu pod ten na fest přilepenej plech a očišťovat dveře od silikonu před následnou montáží..

Tohle všechno je ale jen odstraňování následků, ale né příčin zatékání.. Voda by logicky měla stéct po skle a odkápnout do spodní části dveří a vytéci těmi dírami ven. Nemá důvod skočit do strany na plech a pak dole skrz těsnění do interiéru, ne? Má ale pomocníka!Jednou jsem si všiml cestičky, kterou zanechává vodní kámen a špína na plechu držáku příslušenství nebo jak se tomu nadává na jeho vnější straně. Voda totiž z okna kape na plastový držák, který drží zámek pro pohodlnější montáž a po něm a po plechu pěkně dolů a do auta.. Ten držák je tam úplně k prdu. Zámek se v pohodě namontuje i bez něj. Ty držáky jsem prostě oddělal. Díry po nich zaslepil a plech dole zalepil pro jistotu ještě silikonem. Od té doby mám svatý klid! :palec2:

Zaujal mě tento názor, už jste to někdo podle toho udělal, resp. odstraní to problém se zatékáním a voda poteče odtokovými otvory ven, tak jak má?

A jsou ty držáky fakt zbytečné a můžou se bez následků vymontovat?

Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tak manželce taky začalo zatékat do interiéru u Fabky. Kompletně jsem rozebral všechny dveře sundal ty plechové nosiče, docela hlavolam. Těsnění odstraněno a perfektně očištěno. Jako těsnění jsem použil klempířský tmel. Práce na čtyři odpoledne. Nyní po lijácích je v autě sucho. Jinak odstraněny ty plastové držáky zámků. Jsou tam jen pro ulehčení montáže. Konečně od vody v autě klid!!! :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Demontuj cely dverny modul-ten strieborny plech . Odstran stare tesnenie ,odmasti . Nanes silikon po celom obvode a nahod . Pozor od roku vyroby 2003 je modul nanitovany a nie prisrobovany. smile.gif

Dobrý den, mám stejný problém se zatékáním zadními dveřmi do Fabie I (2002). Tapecírunk, už mám odmontovaný, ale nevím, jak mám odmontovat ten celý dveřní plechový modul. Všechny šrouby jsem odšrouboval, ale stejně ten plech na něčem drží. Prohledal jsem celé fórum, ale návod, jak plech odmontovat, jsem nikde nenašel. Chtěl bych odstranit staré nefunkční těsnění a vytěsnit to silikonem. Bohužel, to bez sundání plechu nejde. Moc prosím o radu/návod, jak plech odmontovat. Předem díky. Arison

Editováno: , autor: arison
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne pomohlo odtiahnutie toho plechu a natlačenie silikónu pod ten plech. potom som plech pritlačil, a ešte zvrchu pretmelil silikónom. zatiaľ na spolujazdcovej strane v pohode. uvidíme časom...ono neviem či pre zloženie plechu netreba demontovať sťahovačky okien a kľučky otvárania dverí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne pomohlo odtiahnutie toho plechu a natlačenie silikónu pod ten plech. potom som plech pritlačil, a ešte zvrchu pretmelil silikónom. zatiaľ na spolujazdcovej strane v pohode. uvidíme časom...ono neviem či pre zloženie plechu netreba demontovať sťahovačky okien a kľučky otvárania dverí...

 

Ahoj, díky za radu. Já jsem spíš myslel, že bych staré těsnění odstranil úplně, pak to řádně odmastil a do drážky v plechu, natlačil silikon. To celé bych přišrouboval a potom ještě pro sichr, po obvodě objel silikonem. Myslím, co jsem na to tak koukal, že bez celkový demontáže toho plechu, se mi to nepovede :-(. Kterej vůl, to takhle blbě vymyslel:-(. Dřív byl v autě pod tapecem igelit a bylo. Tohle je na mašli. Nevítě někdo pls, jak ten zasr. plech demontovat, abych to mohl pořádně přetěsnit? Někde jsem četl, že se má nějak sundat držák okna. Po oddělání kulaté černé záslepky, tam ten držák vidím, i ty bílé kolíčky, ale opravdu nevím, jak na to...budu to dělat v Praze na parkovišti před barákem a nerad bych zůstal s vyndaným oknem...Předem moc díky za rady! Arison

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko se to vysvětluje. najdi si vyhledávačem soubor Fabia jak na to a stahni. Je to v PDF z obrázky a popisem.

 

Ahoj Mirku, děkuji Ti za radu, ale za boha, tady na fóru, uvedený soubor v pdf, nemohu najít....Našel, jsem, jen tohle :http://forum.skodahome.cz/files/category/5-fabia/ 

 

Ale, to je jen návod k obsluze...

Prosím tě, kde přesně to mám hledat, už jsem z toho hotovej :-( Díky moc

Editováno: , autor: arison
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj dnes sundavám tapecírunk ze zadních dvěří a nemůžu ho sundat úplně... drží mi nahoře u skla a když s ním zkouším trhat, tahat nahoru nemůžu ho zaboha dostat od skla? Dokázal by mi někdo poradit, zda-li jsem na něco nezapomněl?

Sundal jsem šrouby pod opěrkou, pod reprakem, kličku okna, utrhal plastové cvočky, ale furt nejde vysadit nahoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to se docela bojím, protože už se mi bok přiléhající k B sloupku začal bortit a lámat dovnitř, takž jsem to nechtěl zlomit... i když zkouším narvat ruce pod tapec a vymáčknout to zevnitř hme se to o milimetr

 

EDIT: Nakonec otec naohýbal hliníkový pásek na přesné páčidlo a pomalým páčením od kraje se nám podařilo tapec vyndat. Doporučuji.

Editováno: , autor: Ransom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak taky zdravím všechny co mají problém se zatékáním.Protože se tento problém týká i mě a to konkrétně zadní pravé dveře(mokrý kobereček ) dnes jsem se vrhl na řešení.Pročetl jsem nejprve snad všechna vlákna,kde se o mokru v autě píše a dal se do práce.Rozebrání kličky,madla a odebrání tapecírunku nebyl nijak velký problém.Pro jistotu jsem si koupil náhradní čudlíky na zacvaknutí tepce,jelikož se většinou nějaký ulomí.U okna šel tapec trochu ztuha,ale vyndat se dá.Zdá se mi lepší začít tahat tam co je ten kolíček a tahat směrem dozadu.Šlo mi to takhle líp.Takže tapec dole,šrouby povoleny(naštěstí ještě nemám nýty) no a samosebou ta původní pěnová hmota co má být těsnění už ve spodní části skoro nebyla.Odtáhl jsem plech co to šlo a odstranil to špatné těsnění.Odmastil techn.benzínem obě dosedací plochy a natlačil klempířský tmel.Plech dotáhl a ještě to tím tmelem objel okolo.Vše dal zase do kupy a teď budu zvědav,zda bude konečně sucho?Většina lidí tady píše o silikonu,tak doufám,že jsem s tím tmelem neudělal nějakou blbost?

V autě se mi tvořila i námraza ze vnitř na čelním skle,tak doufám,že po tomto opatření se to zlepší.

F1 1,4 TDI combi r.v.2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono těch tmelů a silikonů je tak nepřeberné množství,že vybrat ten nejlepší je opravdu věda.Co člověk to názor a zkušenost.Uvidím jak moje snaha dopadne a dám samozřejmě vědět,jestli to k něčemu bylo.Ráno jsem se šel mrknout a na prazích bylo sucho,ale to ještě nic neznamená,protože jsem pro jistotu oblepil dveře izolepou,aby se tam do zaschnutí tmelu nedostala voda(psali v návodu min.5hodin).I tak jsem z venku na prahu našel stopu šedé barvy,jak něco z toho tmelu stékalo,ale uvidíme.Budu doufat,že to ještě nebylo dostatečně zaschlé.Pokud tam zase poteče tak si holt dám repete,ale seženu spíš nějaký ten silikon.Je na to bohužel už blbé počasí a garáž nemám. :kol-32:

Thorin,tobě díky za postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V noci pršelo,tak jsem zvědav co najdu v autě?No mám o čem přemýšlet.Vidím,že se nabízí další možnost.O Sikaflexu jsem tady na foru už taky četl.Jen se trochu bojím,aby to pak šlo rozebrat.Člověk nikdy neví.

Každým pádem napíšu jak vypadal kobereček po nočním dešti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...