Přejít na obsah

Spotřeba oleje OII 1.9 TDI PD


Stanley.c

Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek ... prosím o radu,

Před dvěma měsíci jsem měnil olej v rámci servisu a teď po této době (cca 6800 Km) jsem musel dolít pulitr oleje.

Je to normální? Mám 1,9 TDI PD 77KW ..

Není to předzvěst, že odchází turbo do věčných lovišť?

Děkuji za každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek ... prosím o radu,

Před dvěma měsíci jsem měnil olej v rámci servisu a teď po této době (cca 6800 Km) jsem musel dolít pulitr oleje.

Je to normální? Mám 1,9 TDI PD 77KW ..

Není to předzvěst, že odchází turbo do věčných lovišť?

Děkuji za každý tip.

Tohle je krásný,vůbec to neřeš. I kdyby to na těhle kilometrech vzalo o litr víc,tak není co řešit. Norma je do 1l na 1000 Km. Při týhle hodnotě bych se už zamýšlel........

Pokud to ovšem nejde z turba ven,ale o tom pochybuju.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PDčka prostě žerou olej.....taky jsem kdysi byl zvyklí na starý klasiky 1.9TDI kde jsem olej nedolil nikdy(jak se řika, jezdil jsem od výměny k výměně) a pak v roce 1999 když jsem přešel do 1.9TDI-PD a po 7-8000km se na mě rozsítila kontrolka oleje, tak jsem byl trochu v šoku když tam padnul skoro 1L....U těhle motorů je to opravdu normální..určitě i turbo si něco bere, věř mi že kdyby si teď odpojil hadice od turba, tak z nich bude pokápávat olej, ale to je taky normál, dělá to každé TDIčko...s tim nic neuděláš.Na mojich OII 1.9TDI-PD mezi výměnami po 30.000km se dolije tak 1,5L.

Ted např.i u mé A6 3.0TDI ze 2009 na které mám už 75.000km dolívám olej...u ní mám servis.interval po 35.000km a mezi poslední výměnou jsem tam dolil 1,25L a těsně před výměnou když jsem na to koukal jsem byl opět skoro na minimu.

Takže buď v klídku a neřeš to !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...