Přejít na obsah

Prosím o radu: jaký setrvák a spojku na tdi 81kw s chipem


Jiřik-Octavia

Doporučené příspěvky

Prosim o radu, mam 81kW TDi s cipem a 754 tryskami, tedy vice vykonu, nez ve VW pocitali a klasicky dvouhmota je spatna (uz jsem pred 2 roky koupil a byla nic moc, necekane vydrzela dlouho)... mam dotaz, zda je mozne koupit nejaky setrvak, co bude sedet a bude plny? Kde a za kolik prosim? nerozjizdim se nijak prudce, o kliku se nebojim, jen to musim resit... z ceho by to sedelo? Vim ze orig. 81kw byly vzdy dvouhmoty, ale nezkousel nekdo napasovat z nejakeho podobneho motoru jednoduchy?

moc diky za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o radu, mam 81kW TDi s cipem a 754 tryskami, tedy vice vykonu, nez ve VW pocitali a klasicky dvouhmota je spatna (uz jsem pred 2 roky koupil a byla nic moc, necekane vydrzela dlouho)... mam dotaz, zda je mozne koupit nejaky setrvak, co bude sedet a bude plny? Kde a za kolik prosim? nerozjizdim se nijak prudce, o kliku se nebojim, jen to musim resit... z ceho by to sedelo? Vim ze orig. 81kw byly vzdy dvouhmoty, ale nezkousel nekdo napasovat z nejakeho podobneho motoru jednoduchy?

moc diky za jakoukoliv radu.

Zhanal som na oktu 4x4, priemeru 240mm, a na www.haspa.cz mali jedno i 2hmoty za slušné cany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zhanal som na oktu 4x4, priemeru 240mm, a na www.haspa.cz mali jedno i 2hmoty za slušné cany

Aha, super. A prosim vsechny 74kW PD maji jednohmotu se spojkou, co mi bude sedet? Neni asi dobre, kdyz vymenim jen setrvak, mela by byt i jina spojka, ze?

nemate prosim nejaky seznam ETKA cisel dilu, ktere budou sedet?

moc dekuji, Jirik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PD 74kw mají všechny jednohmotu která je lepší jak dvouhmota ?

Jojo, pokud mas vic koniku a kroutak, tak dvouhmota nevydrzi a trha se... pak to pri rozjezdu na jednicku cuka, nez pustis spojku... jednohmota sice necuka, ale musi byt naopak odpruzena spojka a i tak pri vetsich konich je riziko strihnute kliky...

dvouhmota mela byt luxusni vec, vyvazovat vibrace a tak, asi se zase tak moc nepovedla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PD 74kw mají všechny jednohmotu která je lepší jak dvouhmota ?

ATD jedine Fabie 5kvalt ma jednohmotu. Ale 240mm spojku jako mas ty jednohmota jedine na zavodnim setu SACHS PERFORMANCE a ver ze 40tis za spojku nedas :)

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, pokud mas vic koniku a kroutak, tak dvouhmota nevydrzi a trha se... pak to pri rozjezdu na jednicku cuka, nez pustis spojku... jednohmota sice necuka, ale musi byt naopak odpruzena spojka a i tak pri vetsich konich je riziko strihnute kliky...

dvouhmota mela byt luxusni vec, vyvazovat vibrace a tak, asi se zase tak moc nepovedla...

Vono take zalezi jak je program nastavenej,
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravíčko, chtěl bych Vás požádat o radu, fórum jsem důkladně prohledal, ale jednoznačné odpovědi jsem se nedobral. Pomalu mi odchází setrvák na mé octávce r.2001 tdi 81 kw. Mám tam chip od sportmotoru (udávané hodnoty 103kw/300Nm). Jakou sadu spojka+setrvák bych měl shánět? Jde mi o to, aby to něco vydrželo, nejezdím jako dobytek, ale občas k nějaké inventuře koní pod kapotou dojde. Máte někdo zkušenost s tímto motorem, chipem a jednohmotou z jiných vw aplikací? Budu vděčný za jakoukoliv radu. Předem díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám stejnou úpravu motoru a spojka v pohodě. No a jednohmotu bych tam nedával. To jako bys měl ted v počítači pentium a měnil za celeron . Ještě by bylo dobrý,kdybys napsal kolik to má najeto a podle čeho soudíš,že odchází setrvák.Věř že takovej nárust koní ani kroutáku to není,aby si s tím ta převodovka,ale i spojka neporadila. Jinak ted už tam mám setrvák dvouhmotu 240mm(nějvětší co je) ale protože to byla nutnost ,měnil jsem na 6 kvalt převodovku. Po rozebrání ta původní spojka i servák naprosto OK. Najeto 140tis a z toho 20tis s chipem.(s původní spojkou)

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vono je to taky vo tom jak je ten soft udelanej a kde je ten kroutak. Ja prave proto ty sw upravuji jak je potreba a zohlednuji prave spojku atd.... Jednohmota je vpohode a zadnej problem s konfortem nepocituji.. Juke ty jsi tu spojku ani namontovanou nemel a odsuzujes to... :kuk:

Já ji neměl,ale okolo dieselů se točí celá moje práce,když začali před několika lety auta s dvouhmotou,bylo a je to znát i na chodu motoru,nemá na volnoběh takové vibrace a hlavně je to kvůli klikovým hřídelům,aby nepraskali .Kdyby to bylo jak píšeš ty,proč by se tím teda výrobci vůbec zabývali a nedělali se jenom jednohmoty??? No a on psal 103 Kw a něco okolo 400 Krouťák,nakonec je to jen chip bez dalších ůprav,takže tam to ta spojka musí zvládnout. Spojce je jedno kde má motor krouťák,slouží akorát k odpojení motoru od převodovky a při rozjíždění,pokud se bude rozjížděj normálně,tak ta spojka nemůže odejít.

TDIfun: koukám že jsi machr i přes spojky a ne jen přes turba,taky je ladíte na 220tis.ot/min ? :D Problém je v náhledu,ty to bereš na využití na max,chip,větší turba,trhání asfaltu..........ale je tu většina lidí co jezdí normálně,bez úprav,tak jim nepleť hlavy,nebo jak psal ten tvůj kolega,nestraš lidi.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi vazne divnej, na zacatku pan pise ze ma chip a ze mu trepe spojka. Takze setrvak kterej na to neni stavenej vymeni za dalsi co na to neni stavenej a za rok to bude menit znova. Hmm jasny, ty jako mechanik tohle potrebujes, porad menit dily to je dobrej kseft!!!!! Ale jsou tady lidi co nechcou porad platit za servis a nove dily!!!! Tak mu rovnou napis at si tam necha auto odchipovat a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, moc děkuji za poznatky. Koukám, že co člověk to názor :) . Má octa má najeto 125tis., s chipem jezdím jenom chvilku. Auto mám z Holandska, původní majitelé s ní v čase dovolenky tahaly karavan, což bude mít asi lví podíl na stavu setrváku. Spojka zatím zabírá plynule, neklouže, hlavním projevem mého problému je momentálně těžko popsatelný zvuk při vyřazení nižších kvaltů na neutrál a taky dunění a vibrace nejvíce patrné při zrychlování na čtyřku a pětku cca od 1900 ot./min. Vzhledem k tomu, že mě za pár týdnů čeká denní dojíždění 270km, chtěl bych co nejtrvanlivější řešení, kterým bych autu neublížil. Díky za Vaše rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mr tdi fun. Takže zde vidíš jasně,že spojka neodešla chipem,ale z důvodu tahání přívěsu,zkrátka namáhání motoru. Nevím kde jsi vyčetl,že ten setrvák na to není stavěnej? Proč teda 1.9 96kW nemá jednohmotu,ale dvouhmotu přičemž ty setrváky jsou uvnitř stejný,liší se to nejvíce velikostí sekundárního talíře a tím velikostí použité spojky. Pokud chci závodit ,chipovat bůhví kam,tak ano,jsem pro jednohmotu,ale pro tento malý nárůst výkonu jakým je tenhle chip co má to spíš uškodí klikovce a převodovce. Ty zřejmě asi nevíš ani princip tý dvouhmoty,natož důvod,proč se dnes už jednohmoty do běžných aut nemontují. Ty žiješ vě světě chipu,nebo já nevím. Specielně pro tebe jsem udělal jednu fotku a ještě k tomu měnění dílů. Sám mám na autě dvouhmotu a ta tam taky zůstane po dobu,co mě to auto bude říkat pane. S těma setrvákama jsou to totiž jen fámy,nevím o tom,že by se měnili jak na běžících pásech a jestli sem tam,tak to není důvod tam cpát hned jednohmotu. Copak do PDčka motoru budeš chtít rvát taky vstřiky ze starýho turbodiesala kvůli tomu,že ty starý vydrží 300tiskm a PDčka 200?

post-18590-1256058483_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci se do toho motat, mam 66 srysky 764 a jednoznacne me byla doporucena jednohmota z fabky ATD, dal jsem ji tam a maximalni spokojenost. jednohmota se tamd ava z duvodu ze setrvak se pojebe a pak to vibruje atd.. na jednohmote ti to toto neudela..nejsem profik ale ttak nejak me to bylo receno. kazdopadne se mrkni na DP do bazaru urco najdes. a nebo fun urco neco poradi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci se do toho motat, mam 66 srysky 764 a jednoznacne me byla doporucena jednohmota z fabky ATD, dal jsem ji tam a maximalni spokojenost. jednohmota se tamd ava z duvodu ze setrvak se pojebe a pak to vibruje atd.. na jednohmote ti to toto neudela..nejsem profik ale ttak nejak me to bylo receno. kazdopadne se mrkni na DP do bazaru urco najdes. a nebo fun urco neco poradi.

Jako faktem pořád je a bude,že se na jednohmotě nemá co pokazit,ale je to vykoupený chodem motoru a těma dalšíma aspektama který jsou popsaný výš v tom obrázku i když uznávám,rozdíl není až zas tak markantní. To si musí každý rozseknout sám ,podle toho,do jaký míry chce mít agregáty v originálním stavu a taky podle stavu peněženky.Kdyby se to týkalo mě,půjdu zase do dvouhmoty.

To burek : A ty trysky dobrý jo? ;) Až pojedu Brno,tak schválně hodím echo,můžem dát menší sprint. Mám jen chip a 1400kg těžký auto. Vsadím boty,že mi neujedeš. -_-

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako faktem pořád je a bude,že se na jednohmotě nemá co pokazit,ale je to vykoupený chodem motoru a těma dalšíma aspektama který jsou popsaný výš v tom obrázku i když uznávám,rozdíl není až zas tak markantní. To si musí každý rozseknout sám ,podle toho,do jaký míry chce mít agregáty v originálním stavu a taky podle stavu peněženky.Kdyby se to týkalo mě,půjdu zase do dvouhmoty.

To burek : A ty trysky dobrý jo? ;) Až pojedu Brno,tak schválně hodím echo,můžem dát menší sprint. Mám jen chip a 1400kg těžký auto. Vsadím boty,že mi neujedeš. -_-

me to nejede :D

Editováno: , autor: burek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...