Přejít na obsah

Výmena oleja vrchom


mysko

Doporučené příspěvky

Nazdar.

Mám otázku či to už niekto riesil. Podla mna to odsavaju zrejme cez trubku co ide do motora sonda na meranie mnozstva oleja.

Ja mam teraz cas na vymenu oleja a momentalne nemam chut vonku to riesit zdola.

Takze moj napad hadicka,teda skor hadica aspon zo sprchy a striekacka. Teda riadna v zdravotnickych potrebach sa predava max. 500 ml s piestom s gumennym kruzkom,riadne tesni,dobre saje. takze par krat natiahnem,vypustim do flase alebo bandasky a bolo by to bez nutnosti lozit dole pod auto a riesit prip problemy so zavitom a pod.

Takze Vase nazory,prip vedomosti o vymene oleja odsavanim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v práci to měli taky. Ale origo mašinku, ne samo domo.

Bylo to dobrý na dyferáky a převodovky. V motoru se to bralo přes měrku.

Používalo se to i na čištění oleje. Vycuclo to i ten drobnej bordýlek a mělo to sejtko.

Dobrá věc to byla. :kol-47: :kol-47: :kol-47: :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic unikátního, na německých dálnicích je přístupná tato mašina na čerpačkách,

vysaješ, naleješ nový olej a jedeš.

Jo jo souhlas, v ČR jsem tu mašinu viděl třeba na čerpačkách Aral, než to převzalo OMV. A výměnu oleje vrchem provádí docela dost servisů i těch značkovejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podla jednej stranky som nasiel udaj sacieho podtlaku 0,6 baru,teda nie nejaky extra silny cuc ktory by som ja manualne nenapodobnil. Som za to ze nikdy pri vymene oleja spodkom nezostane totalne cisty priestor po starom oleji...Moze kvapkat aj pol dna a stale bude...Neprestane stekat z motora.

EDIT...

No takze som sa pokukal po nete a ta striekacka konkretne vyplachova striekacka Janette sa ponuka len 150 ml. Ja som mylne pamatal ze to bolo 500 ml. No nula bodov s takym objemom.

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...

Ahoj, oživím trochu téma. Kvůli přelití potřebuji malinko odsát, ale nevejde se mi tam žádná hadička - nejmenší z hypermarketu co jsem koupil má vnější průměr 6 a nevleze tam. Chtělo by to 5 nebo lépe 4, ale nevím kde ji sehnat. I brčko v mekáči má větší rozměr. Díky za nějaký tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to odhadem 8 mm

 

Na trubce, ve které je měrka, je nasazen seshora takový oranžový plast (1,4 16V), zkoušel jsem ho stáhnou ale pevně drží. Nevím, jak ho správně sundat, aby nepraskl. Potom by tam zřejmě ta 6-ka hadička vlezla, ale není to jisté.

Editováno: , autor: psurn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spodem by to šlo, ale mám to již smontované a chtěl bych zkusit snad lepší metodu. Nakonec jsem nalezl díky vaším radám tuto trubku

http://www.adip.cz/trubka-PA--4x0-75-0311-560-945-CZE-did-267330/

a ta by mohla být přesně na to. Jsou to trubky používané dříve na náklaďácích, vezmu raději 4 aby tam šla volně. Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem trochu odsál. 4 trubička šla pěkně vsunout, měl jsem 2 m délky, takže chvíli trvalo, než jsem ji zcela nasál. Vyfouknout šel olej špatně, tak jsem ji postavil a za chvíli vytekl. Dělal jsem to ráno, tedy teplota oleje byla kolem 20C a bylo by lepší mít teplotu vyšší, tak kolem 40-50 kvůli lepší tekutosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...