Přejít na obsah

Zhoření žárovek


AMartyn

Doporučené příspěvky

čau,chci se zeptat,parkovací žárovky (ty male skleněknky)...ve světle na Fabii...určitě ty dvě male ludry každej měnil...chci se zeptat...žárovky mě tam vydrží počítám cca...14 dní a je po nich...zhoří a můžu je vyměnit za druhe...někdy jedna aj týden a je po ní...chci se zeptat,jestli někdo nevíte,jak by se dalo předejít tomu aby neshořely...nějaký chránič???nebo tak???Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...určitě ty dvě male ludry každej měnil...

Ahoj všichni, taky jsem dneska objevil, že nesvítí ty "malé ludry", akorát že nevím jak je vyndat, abych je mohl vyměnit.

Poraďte někdo, nejdou mi vysápat !

Blízkové normálně vyndavám každoročně, ale tyhle potvory mi zatápí.

Díky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyberaju sa tak ze zatiahnes za kable alebo za objimku a ta ti vylezie a az potom vytiahnes ziarovku. a ziarovku potom natlacis do patice a celu paticu natlacis do svetla.

Ahoj všichni, taky jsem dneska objevil, že nesvítí ty "malé ludry", akorát že nevím jak je vyndat, abych je mohl vyměnit.

Poraďte někdo, nejdou mi vysápat !

Blízkové normálně vyndavám každoročně, ale tyhle potvory mi zatápí.

Díky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem tu objímku ven dostal, a podruhé už to jde snadnějc . Bál jsem se něco utrhnout. Dík.

Do elektrickej sustavy treba zapojit odporovy drot alebo TRANSIL. Na orezavanie napetovych spiciek. Nebudu sa vypalovat ziarovky vo svetle. :)

Kam přesně, do soustavy, a jaká drát, jak dlouhý, jak tlustý, s jakým odporem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neriešil ba som tento problém Trasnilom , ale odporovým vodičom od škodovky, lebo ak napätie presiahne otvárací bod transilu, tak vlastne spôsobí skrat až do doby, kým napätie znova neklesne po úroveň otváracieho bodu Transilu.

Takéto časté, aj keď krátkodobé skraty neprispievajú zrovna k životnosti alternátora.

Viem, že aj v riadiacich jednotkách auta sú použité transili na ich ochranu, ale tie sú dimenzované na cca 18V,

a vaše navrhované transili na ochranu H7 prechádzajú do skratu pri 14,3 V až 15V a sú schopné znieť skratový prúd 28 A.

Radšej teda predradný odpor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...