Přejít na obsah

Bordel v blatníku


esař

Doporučené příspěvky

Jo jo znám, když jsem montoval zástěrky, tak jsem to taky vepředu vyčistil :palec2: Už to bude rok a půl. No až budu měnit zimní za letní, tak to vypucuju vepředu i v zadu pořádně - tak, že se z toho bude dát jíst :smich:

Jo bacha!!!! ten bordel se drží i za podběhem zadního kola-pravděpodobně míň, ale taky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Dobre dobre , tak jen ti co o necem takovem vubc nevedi :)

Az odapadne snih mrknu na to po roce a pokud tam najdu zeminu a roští tak mě asi klepne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem to taky vyčistil, zatím jen vpředu. No mazec pánové a dámy. Bahno tak jak tady na fotkách a co hůř, u spolujezdce prohnil (!!!) spodní plech a začalo to mít tendenci hnít i směrem ke dvěřím ! Tak jsem to vyčistil, natřel základovkou, teď o víkendu nastříkám rezistinem a uvidíme co dál. Doporučuji aspoň jednou za rok na jaře čistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já dneska znovu na to koukal po dvou týdnech, minule jsem to vystříkal a natřel barvou, dneska ještě jednou přetřel a vystříkal konkorem a následně podobnou směsí jako je rezistin - vytvoří to emulzi a nebude reznout. Měl jste to někdo už prorezlé směrem dolů skrz ? Já teda jak jsem psal u spolujezdce. Tohle je fakt hodně slabé místo na octě, doporučím fakt všem kouknout a čistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, ja som to už tiež absolvoval niekoľko krát. Bordel sa tam dostáva z predného skla cez odvodňovací kanál a štrbinou medzi blatníkom a kostrou karosérie. Jedna možnosť je zaraziť korkový štupeľ do kanála (môže byť aj gumený)... :smich:

no ale ja som to vyriešil na jednej strane experimentálne, že som na spodku blatníku (kde sa drží bordel) navŕtal desiatku dieru, okraje pretmelil a nastriekal farbou. Dnes som sa kukal a strana s dierou je "čistá", teda špina je odtiaľ vyplavovaná, hrdza nie je, a druhý blatník, kde dieru nemám...no ani sa nepýtajte. Bude sa vŕtať. Inak niekde som čítal, že keď zakladáte blatník späť, tak dolu medzi blatník a karosériu sa má dávať pozinkovaná podložka, neviem, či to nie je preto, aby vznikla medzera medzi blatníkom a podbehom a teda mal kade bordel odtekať... Inak lapače s tým nesúvisia, lebo bordel sa dostáva zvrchu, nie od kolesa.

post-2930-1269792415,5304_thumb.jpg

Editováno: , autor: Mima
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

súhlasím, že čím menej dier, tým lepšie. Ale vyplachovaním sa nerieši podstata, že ten bordel nemá odtiaľ ako "odísť". Aj keď prší, tak sa tam suché blato iba opäť namočí, ale ostáva tam. Cez tú dieru aspoň vyteká, keď prší. Ale aké máte skúsenosti s Tlumexom? Čo stojí, ako sa to nanáša... a priamo na karosériu? Kde sa to dá kúpiť? Díki.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měnil kola na letní a jen jsem viděl jak je to plné, ale proboha, co k tomu potřebuju za klíč či nářadí abych oddělal ten podběh?? Je tam nějaký šroub, který by se asi měl odšroubovat, ale nevím vůbec jak:(

Pro někoho je to možná trošku lamerská otázka, ale kdo se nezeptá, nic neví :help:

díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

súhlasím, že čím menej dier, tým lepšie. Ale vyplachovaním sa nerieši podstata, že ten bordel nemá odtiaľ ako "odísť". Aj keď prší, tak sa tam suché blato iba opäť namočí, ale ostáva tam. Cez tú dieru aspoň vyteká, keď prší. Ale aké máte skúsenosti s Tlumexom? Čo stojí, ako sa to nanáša... a priamo na karosériu? Kde sa to dá kúpiť? Díki.

koupíš i rezistin ve spreji s adaptérem - hadičkou na dutiny a nepřístupná místa, fíkl jsem si podběh taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera přezouval a podíval jsem se pod ty plastový podběhy, jak to tam vypadá a asi jsem byl první, kdo se tam za celých 12 let podíval a taky to podle toho vypadalo... :feve:

post-8731-1271608610,9589_thumb.jpgpost-8731-1271608626,5722_thumb.jpgpost-8731-1271608642,6752_thumb.jpgpost-8731-1271608657,6837_thumb.jpgpost-8731-1271608670,8189_thumb.jpg

to homy: ty šroubky jsou tuším na 20 torx :)

Tak vitaj medzi nami Konny. Myslím, že v sobotu doobeda budeš mať robotu. Ja som minulý týždeň znova rozobral blatníky, vyčistil, odhrdzil, nastriekal a nakoniec som tam dal čiernu superzmes v spreji (Tlumex som nedostal), ale dali mi niečo iné a prestriekal som to, vznikla čierna súvislá plastová a pružná vrstva, tak dúfam, že už bude pokoj. Inak pri zakladaní blatníku dole je šrób pri podbehu a medzi blatník a podbeh som dal dve podložky, aby vznikla medzera medzi podbehom a blatníkom, má kade odtekať "voda". A ešte na zásterke som dolu vyrezal kus oného, lebo keď sa založí zásterka, tak prekryje väčšinu tej odvodňovacej štrbiny a asi preto hnijú blatníky. Ale zásterky sa nevzdám. :plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...