Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Děkuji. tento produkt už skutečně splňuje VW 507.00. Ještě se Vás chci dotázat co to pro mě přesně znamená ta QG1 - longlife?

Děkuji

Romec

To znamená prodloužený interval výměny oleje, ale pouze teoreticky. Motor s sám přihlásí, kdy jej bude chtít vyměnit. A bude to dříve, záleží na mnoha faktorech. Množství studených startů, styl jízdy atd. Také se předpokládá odjetí těch km do dvou let. Osobně zastávám názor nechat si vůz přeprogramovat na standardní výměnu při 15tis km. I výběr příslušného oleje bude snažší. A budeš li používat např. tento Castrol Edge a měnit ho na 15tis km, motor bude max. spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

ahoj, chcel by som prejst z premenliveho na pevny interval 15 000 km, mam tam teraz olej 5w30 507.00, chcel by som pri pevnom intervale pouzit hustejsi olej 5w40 napr tento: http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-detai...-437!zpet=3

problem je ten ze pri pevnom intervale sa pise ze musi splnovat normu 506.01 ale tento splnuje len 505.01, mozem ho pouzit alebo nie?

ak niekto ma pevny interval, moze mi napisat aky olej pouziva?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se pleteš, 505.01 je určen pro PD motory, ale ne zrovna pro ten jeho. Do svýho motoru může použít olej, kterej splňuje specifikaci 507.00 protože ten zahrnuje jak specifikace 506.01 a 506.00 tak i 505.01. Je to například tento: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1254

edit: olej čistě pro specifikaci 506.01 už nikde moc nenajdeš, všichni přecházejí na 507.00 která je kompatibilní

Editováno: , autor: J.Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se pleteš, 505.01 je určen pro PD motory, ale ne zrovna pro ten jeho. Do svýho motoru může použít olej, kterej splňuje specifikaci 507.00 protože ten zahrnuje jak specifikace 506.01 a 506.00 tak i 505.01. Je to například tento: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1254

edit: olej čistě pro specifikaci 506.01 už nikde moc nenajdeš, všichni přecházejí na 507.00 která je kompatibilní

no jo, ale mne hlavne trapi ta viskozita, jelikoz chci dat hustejsi olej a nemuzu ziadny najst co by splnal 507ku normu... mam na mysli olej 5w40, vsetko su iba 505.01 ale este sa mi nepodarilo najst olej s 506.01 co by mal 5w40...

jedna sa mi o to ze som skusil namocit prst do toho oleja co tam davam teraz (5w30) a ked som videl ako to po chvili ztiekloz prstu dolu tak mam silne pochybnosti o kvalite a schopnosti mazania tak riedkeho resp slabo viskozneho oleja...

svagor leje do GIV 1.9 TDI 66 kw ten edge turbo diesel, ten je 5w40 a je poznatelne viskoznejsi ako tie nase vody 5w30....

aky olej davate do 1.9 tdi PD s pevnym intervalom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.9 TDI 74kw PD ATD ve fabuli a dávám Castrol, 5w40, ale nemusíš se bát, že bys potřeboval dávat tam hustější olej. Akorát to později maže při studeném startu... Za vysokých teplot venku se zase olej rychleji ničí, ale to tě trápit nemusí když ho budeš používat pro pevný interval...

edit - později maže ten hustší

Editováno: , autor: J.Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecná pravidla použití motorových olejů norem VW 505.00, VW 505.01, VW 506.00,VW 506.01 a VW 507.00 pro dieselové motory koncernu Volkswagen.

Motor TDi/SDi,TD/D, výměnný interval 15.000 km (kódování QG0): VW 505.00, VW 505.01, VW 507.00

Motor TDi/SDi, výměnný interval 15.000 km (kódování QG2): VW 505.00, VW 505.01, VW 506.00, VW 506.01, VW 507.00

Motor TDi/SDi, výměnný interval LongLife (kódování QG1): VW 506.00, VW 506.01, VW 507.00

Motor TDi/SDi PD, výměnný interval 15.000 km (kódování QG0): VW 505.01, VW 507.00

Motor TDi/SDi PD, výměnný interval 15.000 km (kódování QG2): VW 505.01, VW 506.01, VW 507.00

Motor TDi/SDi PD, výměnný interval LongLife (kódování QG1): VW 506.01, VW 507.00

Motory s filtrem pevných částic DPF: pouze VW 507.00

- pozn.1: Pokud je u vašeho motoru dovoleno použití olejů více specifikací (viz tabulka), můžete tyto oleje různých specifikací do motoru dolévat bez omezení, ale nedoporučujeme to. Není vhodné míchat oleje několika značek.

Příklad: máte-li v motoru 1,9 TDi AFN / 81kW olej splňující specifikaci VW 505.00, smíte při potřebě doplnit použít k dolití bez obav třeba olej VW 507.00 nebo VW 505.01 (olej VW 506.xx ovšem NE, protože motor AFN je QG0 a olej VW 506.xx jej poškodí!!!).

-pozn.2: Motory kódované na QG1 a QG2 jsou naprosto identické motory (liší se pouze kódem ŘJ přístrojů a tudíž řídicím programem LongLife). Motory QG0 jsou konstrukčně jiné (mají jinou technologii honování válců) a nelze je kódovat na LongLife. Skutečnost, že se konstrukčně jedná o jiné motory, je dána jinými motor-kódy (AHF x ASV, AGR x ALH a podobně).

- pozn.3: Motory kódované na QG1 lze překódovat na QG2 a naopak. Motory QG0 překódovat NELZE!!!

- pozn.4: Motory vyrobené dle QG0 nemají WIV (mají jiné přístrojové desky) a jejich strojní obrábění je jiné než u motorů QG1/QG2 - v těchto motorech se NESMÍ použít olej LongLife dle specifikace VW 503.xx / 506.xx (hrozí poškození stěn válců), a to ani v případě, že tento olej použijete jen na běžných 15.000 km. Oleje LongLife (SAE 0W/30 a specifikace VW 503.xx / VW 506.xx) se v motorech QG0 nesmějí použít V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ !!! Dbejte, aby k tomu nikdy nedošlo ani úmyslně, ani nevědomně, pár motorů už bylo zničeno nevhodně použitým olejem.

-pozn.5: Olej specifikace VW 507.00 je universální olej pro všechny naftové motory VW. Smí se jej použít (a dolévat) do kteréhokoli motoru TDi/SDi/TD/D, včetně motorů PD a PPD, pro pevný i LongLife interval, pro motory s DPF (prostě universálně kamkoli). Tuto skutečnost je dobré vědět - v případě nutnosti doplnit olej v motoru nemusíte pracně zjišťovat, jaký typ oleje a jaký výměnný interval máte - prostě dolijte VW 507.00 a nikdy nemůžete nic zkazit.

Jaký máte výměnný interval QG zjistíte ze servisní knížky , kde je na nalepovací štítek s PR-čísly . Pokud k vozu nemáte servisní knížku, měla by být čísla i v kufru auta na podlaze. Vlevo dole je nápis QG0, QG1 nebo QG2.

Jediné dva typy TDi motorů VW, kde se olej VW 507.00 použít nesmí, jsou motory R5 a V10 TDi

- zde je nutno striktně dodržet normu VW 506.01 ACEA : A5/B5, jiné oleje nejsou dovolené!!

Z výše uvedeného mi tedy vyplývá, že pro motor 1.9TDI PD bez DPF, pevný interval QG2 (15 000 km) je vhodný olej specifikace VW 505.01, pro stejný motor s DPF však musíš použít olej longlife VW 507.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim..mám takový problém, množství oleje už mám na spodní rysce a tak potřebuju trochu dolít.

Ale nevím jaký olej mám koupit. Nikde na štítku jsem to nenašel. Bylo to normálně servisováno ve škodovce.

Poraďte mi prosím, jaký olej mám koupit do motoru 2,0TDI... výměna je po 30 tisících km.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý půlrok se to může v MB měnit....Kdo nabídne menší cenu,ten plní v prvovýrobě...

no myslim ze MB na to moc vplyv nema jelikoz ty motory se montujou pro celej koncern tak hlavni slovo ma asi VW a jelikoz Shell je domaci znacka v Madarsku ked se montujou ty motory tak asi maj i nejlepsi cenu (logistika, dodavky, servis.....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš pravdu....Opravdu ani sami ve fabrice nevědí,co se tam třeba zrovna leje...Je to cenová politika,podbízení,atd...

no jo, ale stejne to nekdo schvalit musi, to neni jen tak ze prijde dodavatel oleje a rekne tu mate muj olej co splnuje vasi normu a lijte to tam jelikoz je ted nejlevnejsi... predsa na to jsou v kazde fabrice lidi z vyvoje, marketingu a nakupu aby rozhodovali kdy se bude co kam davat a za kolik.... to neni jen tak ze jeden patek tam dame to a druhej zas tohle....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci měl bych dotaz, koupil jsem si nedávno oktu II, je to 1.9 TDi, a chtěl bych vyměnit olej a koupit nějaký navíc pro případné doplnění, jenže nevím jaký tam patří a jaký koupit a nikdo jsem to ani nevyčetl, takže se chci zeptat jak zjistím zda má auto filtr pevných částit abych podle toho mohl koupit olej. Nějaké druhy olejů jsem našel v manuálu k autu takže zbytek si už zjistím ale nevím jak zjistit zda mám auto s filtrem pevných částic či ne? dík za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadej výbavu z kódu na štítku v servisní knížce nebo na podlaze kufru do dekodéru a ten ti to vypíše.

NA TDi PD máš jen 2 možné oleje

  • VW 505.01 pro pevný servisní interval QG2 (15 000 km) a auto nesmí mít DPF
  • VW 507.00 longlife pro auta s DPF nebo proměnlivý servisní interval QG1 (30 000 km)

V manuálu budeš mít ještě VW 506.01 pro longlife, ale ten se už nedělá a byl nahrazen právě VW 507.00. Ty čísla je třeba dodržet přesně, VW 505.00 není to samé co VW 505.01.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...