Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Tak podle štítku jsem zjistil, že mám filtr pevných částic, čili tam přijde olej 507.00 jestli dobře chápu :) jo a ještě co znamenají zkratky BK ? popřípadě BLS ? jsou taky na tom lístku. A ještě kolik je náplň oleje v motoru? v návodu jsem to nenašel je tam 5 litrů?

Editováno: , autor: ratras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aktualně je auto kodované pod QG1 LONGLIFE proměnlivý interval (bez DPF), čeká mě výměna oleje. Mám koupeno CASTROL EDGE 5W30 5l (splnuje VW 504 00/507 00) musím překodovat na QG2 (výměna co 15k km pevny interval) nebo můžu ponechat QG1?

Měl jsem taky QG1 proměnlivý interval 30 tis. km, ale mám DPF, jinak jsem tam dával ten samý olej vyměnili mi ho v autorizovaném servisů a ani jim nevadilo, že není od nich. Jinak myslím, že si můžeš klidně nechat QG1, ale já jsem si to nechal zkrátit na 15tis. přecejenom si myslím, že je 15 tis. na výměnu oleje tak akorát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás, nevím jestli jsem to dobře pochopil tak se radši zeptám.. Včera jsem vyměnil olej v naší OII 1.9TDi 77kW r.v. 2006 olej. Dal jsem tam olej s normou 505 01. Může tam být? Promiňte že se ptám ale i po přečtení příspěvků jsem to moc nepochopil.. Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vždyť jeto pekne psané o par řádku výše

Motor TDi/SDi PD, výměnný interval 15.000 km (kódování QG0): VW 505.01, VW 507.00

Motor TDi/SDi PD, výměnný interval 15.000 km (kódování QG2): VW 505.01, VW 506.01, VW 507.0

tj ano může tam být, jen na max 15k km nebo 1rok podle toho co nastane dríve :palec2: ale pokud mas filtr pevných částic DPF tak nemůže a musís použít lepsí olej.

asi si koupil Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 ne ?

Editováno: , autor: mcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle vypsaných specifikací na webu NEMŮŽE potřebujes minimálně VW 505.01

navic je i drahy o radek výše semdaval odkaz na eshop kde castrol 5W40 se specifikací 505.01 mají lehce nad 1000,-

Editováno: , autor: mcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau,

mam 1,9tdi s prodlouzenym intervalem (qg1) takze bych mel dolivat vw 506.01, ale asi jsem mel zatmeni mysli a dolil jsem 0.5litru 502.00/505.00 (benzin/diesel bez pd). taxe chci zeptat, jestli se mi tim hodne rozesrackuje motor a jestli mam hned vymenit vsechen olej.

diky

a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečti návod k autu - tam máš napsáno že dolití 0,5L oleje který neodpovídá specifikaci nic neudělá... Můžeš pro klid duše vyměnit olej o něco dříve než ti počítač hlásí, ale nestane se vůbec nic.... na vše jsou velmi bohaté rezervy - výrobce se jistí, protože ví kdo s tím bude jezdit a co do toho bude lít... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na motory TDI PD nelze olej se specifikací VW 502.00/505.00 použít, tyto oleje jsou určeny pro starší diesel s rotačkou a nikoliv pro motory PD, které mají jiný strojní způsob obrábění válců. Pro motory PD je možné použít olej se specifikací:

  • VW 507.00 (jedná se o univerzální olej pro všechny motory VW mimo R5 a V10 TDI) a tímto olejem lze vždy i motor doplnit
  • VW 505.01 a to pouze u kódování QG2 (pevný interval výměny 15 000 km / 1 rok) a auto nesmí mít filtr pevných částic DPF

Je to tu již několikrát napsáno, stačí jen hledat (např, v sekci motor).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půl litru tomu motoru určitě neublíží, ale stabilně bych tam ten olej nelil, odpovídal jsem na příspěvek od viewera, který tvrdil, že jej může používat do PD při intervalu 15tis.km/rok. Ty odborné informace jsem načerpal z netu, kde o tom píše na stránkách prodejce olejů a taky z mojí servisní knížky, nemyslím si, že ty informace jsou špatné, pokud ano, velmi se všem uživatelům tohoto fóra omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půl litru tomu motoru určitě neublíží, ale stabilně bych tam ten olej nelil, odpovídal jsem na příspěvek od viewera, který tvrdil, že jej může používat do PD při intervalu 15tis.km/rok. Ty odborné informace jsem načerpal z netu, kde o tom píše na stránkách prodejce olejů a taky z mojí servisní knížky, nemyslím si, že ty informace jsou špatné, pokud ano, velmi se všem uživatelům tohoto fóra omlouvám.

buď v pohodě a klidu, ale na netu si to asi najde každej. Autor dotazu ale určitě víc ocení osobní zkušenosti a znalosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

koupil jsem Ocatvii II. 1.9 TDI. V motoru je olej Castrol SLX Longlife III 5W/30. Ten by měl být na 30 000 Km. Je možné ho nahradit tímto: samozřejmě výměnný intevral je 20 tkm. OLEJ

a nebo tam koupit znovu ten Longlife, našel jsem na internetu tenhle, není to nějak levný na longlife OLEJ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...