Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Ten Valvoline je dobrej, stejně jako Mobil (nevím proč by měl být sračka?) nebo Millers Oil atd. Viděl sem motor který používal MO a zvěsti z FB v něm nebyly. Neřeš kdo co používá protože Pepa má to a Jozef tamto, každej ti v drtivý většině bude radit to svý. Používej olej dle normy, vyhni se možnosti nákupu panče a hlavně měň olej s rozumem a ne po 30tkm s hopsáním po městě. To všechno je tady (a nejen tady) už xkrát popsaný a pořád se objevují stejný dotazy, je to boj s větrnými mlýny :D

Edit: Sice nemám FB ale koukl sem tam z malželčinýho účtu a je to opravdu zábavný, škoda že pan pšenička smazal některý svý posty :D

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdar. Řeším výměnu oleje O2 1,9 tdi motor PD. Když jsem auto koupil dal jsem hned do servisu na rozvody a nechal jsem i vyměnit olej a byl použitý X flow G 5w40 norma vw 502 00 a 505 00. Ted už si chci vyměnit olej sám. Na datovém štítku je psáno QG1 tedy proměnlivý interval a podle dílenské příručky pro vozidla s proměnlivými intervaly QG1 pro vznětové motory norma vw 506 01. Ale tady přímo v tomto vlákně na straně 2 píše Fakulták celkem dlouhý text a v něm je mimo jiné i QG1/QG2 - v těchto motorech se NESMÍ použít olej LongLife dle specifikace VW 503.xx / 506.xx (hrozí poškození stěn válců), a to ani v případě, že tento olej použijete jen na běžných 15.000 km. 

 

Takže kdo má pravdu? :D To, že QG1 a QG2 se dají přeprogramovat jsem četl už dríve. Ted tedy co tam mám dát. Když připojím na diag (mám jen Delphi) tak to tuším byl pevný interval, Nelze nastavit v kolika km, ale pouze nastavit, že byla výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje normy VW 506.01 jsou oleje se sníženou HTHS viskozitou a ty se mohou používat JEN do motorů k tomu uzpůsobených. Pokud ho máš opravdu ovedený v servisní knížce, tak by nemel být problém. Ale 505.01 je na jistotu, ten mám normální HTHS viskozitu a může se použít "všude" (pro normální výměnné intervaly, pro prodloužené je VW507.00). Důležité je to xxx.01, to byly oleje určené pro PD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje normy VW 506.01 jsou oleje se sníženou HTHS viskozitou a ty se mohou používat JEN do motorů k tomu uzpůsobených. Pokud ho máš opravdu ovedený v servisní knížce, tak by nemel být problém. Ale 505.01 je na jistotu, ten mám normální HTHS viskozitu a může se použít "všude" (pro normální výměnné intervaly, pro prodloužené je VW507.00). Důležité je to xxx.01, to byly oleje určené pro PD.

Servisní knížka pravé není. A jak píšu hned po koupi mi tam v servisu měnili co jsem psal výše a to bylo 505 00. Neřešil jsem to až do zeď co jsem kouknul do dilenske příručky. A pak i do diskuze. Jde mi o to, ze já mam podle štítku mít proměnlivým interval QG1 ale oni mi tam dali na pevný interval. V dilenske příručce se píše 506 01 ale tady v diskusi, ze tam nesmí být 506 01 tak mi jde o to co si nastavim já i do budoucna a to už se měnit nebude. Pak už bude pořad jeden a ten samy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam na datovem stitku QG1, ale prekodovano na QG2 a pouzivam olej 505.01, ktery menim po 10 tkm. Pokud budes olej menit max po 15 tkm (nebo 1 roce), tak je podle me nejlepsi pouzit 505.01.

Tak nějak jsem si to myslel. Jen otázka jak poznám jestli je prekodovano? Na delphine to asi nikde nenajdu. Ale podle mě je. Kontrolka servisu vyskočí po 15000 km. Já chci měnit po 10 000 takže tak 2x do roka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delphi neznam, takze nevim. Ale kdyz sezenes nekoho s VCDS, tak si to muzes prenastavit na tech 10 tisic, aby ti to hlidalo auto tak jak chces. ;)

 

(Na tomto foru je primo predchazejici prispevky zakazano citovat. Priste si na to zkus dat pozor. Stejne tak je zakazane pouzivat podpis z Tapatalk. Dost mozna si toho vsimne nekdo z moderatoru a da ti pres prsty. :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Berry309 napsal:

Servisní knížka pravé není.....

Když se zaregistruješ například na autokelly nebo na skoda-dily, ta tě to v jejich on-line katalogu bude podle VINka vyhledávat vhodné díly (oleje) pro tvoje auto. Kodování neřeš, stači si napsat stav tachometru při výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám O1 74kw AXR 2007 zřejmě s DPF (součinitel absorpce 0.8). Interval je nastaven na QG1, olej (Total quartz ineo long life 5w30 504.00/507.00) jsem měnil cca před 11 měsíci a za tu dobu jsem najel asi 9000km a objevil se mi "service". Hádám, že je to tím že jezdím teď krátké vzdálenosti. To je tam čidlo, které pozná kvalitu oleje? Jinak auto ma najeto 108K a fotřík mi kdysi říkal, že výměna po 30k nebo dva roky tak říkám OK ikdyž mi to přišlo divný. Motor v jeden čas mezi výměnama najel 25000km a po další výměně znovu. Motor běží hladce a od samého počátku se tam leje to stejný. V minulosti bral neco málo oleje, ale většinou se dolíval ten zbytek co zbyl mezi výměnou a teď už nic. 

Každopádně mi děd řekl, budiž mu země lehka, ať se na takovou dlouho výměnu vyprdnu nebo to ten motor pohřbí.

Bude tedy vadit když, tam při QG1 budu lít tu stejnou normu 507.00, ale měnit si budu po roce nebo 15000km? Nebo nutně musím píchnout na VAG a změnit na QG2? Mám případně změnit značku oleje za nějakou lepší a udělat proplach?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u AXR QG1 běžný nebyl a ani už se oleje pro specifikaci kterou má motor továrně mít v LL verzi nedodávají

AXR a žádná O1 nikdy DPF filtr neměla a tudíž je 507.00 zbytečný olej.

Správná specifikace je 505.01 (ten se tam dával když auto opouštěli fabriku)

Měnit po 15K km

Doporučuji 5W40 obzvláště pokud má motor víc najeto.

Pokud chceš mít dobrý pocit že si pro auto udělal maximum, doporučuji ten to:

 

https://www.autodily-pema.cz/motorovy-olej-millers-oils-ee-longlife-nanodrive-5w-40-5l

 

Ale samozřejmě stačí i alternativa se specifikací která stojí třeba 800 kč, ale určitě vyměň do 15K km...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože režim QG1 nebyl běžný u těchto motorů? Divný, mám v servisce na přední straně napsany QG1 a za tim 0GG. To s tím dpf mi přijde taky zvlastni. Četl jsem, že pokud je v TP napsan soucinitel absorpce kolem 0.5 tak ma dpf a pokud je tam 1 a vice tak nema.

 

No ale k těm olejům. Narazil jsem na alternativu Dynamax kolem litra na aci. Pokud tam tedy mám nově lít 5w40 namísto 5w30, nebude lepší udělat proplach? Což by znamenalo buď nalít aditiva na proplach nebo koupit 10l oleje a po ujetí cca 2000km znovu vyměnit. Zároveň asi budu muset překodovat na QG2 a to mi lehce nehraje do karet neb budu muset do servisu a spojit to i s tou výměnou oleje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim, vsade citam ze olej do motora najlepsie 5w30, no v servuse mi tvrdie ze je lepsie 10w40.

 

Citujem

"davame 10w40 ale to ti je taka špecialitka s primesou syntetickou aby bol hustejsi a splnal normu hlavne pre turbo nelikviduje to motor a niesu presaky" 

 

Vie mi niekto poradit, mam nabehane 310 000km, po 10 000km by som olej vymenil... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze vsechno o olejich k tomuto motoru tady uz musi byt napsane. Pokud chces olej menit max po 15 tisicich km, zaroven max po 1 roce a zaroven nemas DPF, tak bych volil olej s normou 505.01. Pokud neco z toho neni splneno, tak 507.00. Jestli chces zkusit jinou normu, delej jak myslis, ale je to blbost. Pokud sezenes olej 10W40 s danou normou (nevim o tom, ze by existoval), tak proc ne. Osobne davam 505.01 5W40.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...