Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Chci si koupit olej na výměnu, ale nevim kolik(1,9 Tdi, 77 Kw), nikde jsem to nenašel, na jedný diskuzi někdo psal asi 4l, ale pak jsem někde četl 6l, tak jsem zmatenej.Díky za pomoc.

se na mně nezlob, ale to seš motorista jak noha, jestli nevíš, kde najít údaj o množství náplní. To by snad věděla i moje manželka a ta jinak neví o autech vůbec nic. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všem.

Známej mi dal tip na olej pro moji Octu 1,9 TDI 77 : olej VALVOLINE Synpower 5W-30XL- III se specifikací: ACEA: A3/B4-04

Splňuje normu: VW: 504.00/507.00 , 503.00/506.00 , VW506.01,

což je dle servisky OK.

Jde mi o to, že je víc jak o polovic levnější než Castrol, ¨kterej mi budou brzy nutit v servisu až tam pojedu na garančku.

Tenhle je za 357,- a Castrol EDGE 5W-30 VW507.00 jsem kupoval jitr na případné dolití za 750,- Kč

Má s tím to olejem někdo zkušenosti? Zkoušel si někdo na garanču přinést svůj olej? Pokud splňuje jejich normu VW506.01 tak by neměli mít nic proti, ne?

Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prinesl jsem si svuj olej Shell a bez problemu, jen jim to rekni u sepsani zakazky.

U mne ovsem videlali na dalsich vecech, diagnostika, geometrie, sterace, klima...apd.

Kdyz jsem tam byl, tak jsem to chtel udelat z gruntu ;).

Vrele doporucuju Skodovku v Roznove, mohl jsem se divat i v dilne behem te prohlidky ;).

Upozornuju, ze trvale ziju v Praze a jel jsem kvuli tomu cca 400 Km, s prazskymi servisy jsem skoncil...

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne ze ked prinesies svoj olej a hlavne SHELL.. olej ktory dava sdo svojich aut Skoda ako prvy olej a ho propaguje.. tak ti ho musia vziat.. Pomer cena a kvalita jedine Shell 500 sk 1L. /5w-30/ Takze by som nejake ine oleje ani neriesil...

PS: nemusis kupovat olej u predajcu aut alebo v servise Skoda je normalne ze tam je cena 750 SK..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapci. S tím olejem to skutečně není problém, když si doneseš svůj. Add. Valvoline - strach bych neměl, normu plní a těžko si tento výrobce dovolí nějakou lež. Jinak kdysi jsem tady na fóru hledal info o olejích a našel odkaz na německý internetový obchod - trošku to bylo komplikované, chce to mít známé v Německu nebo se domluvit ve více lidech: SHELL Helix Ultra VX, 5W-30 Longlife III., 507.00 a všechny nižší specifikace, cena za litr u nás u pumpy 920,-Kč, u nás na internetu okolo 600,-Kč, v Německu na internetovém obchodu 7,80€, dopravné po Německu 8,-€ (to když máte někoho v SRN) nebo 35,-€ dopravné do Čech i na Slovač - tady je nutno se domluvit aspoň ve dvou nebo lépe třech odběratelích (do 25 litrů).

P.S. V nabídce mají i o pár centů levnější, ale odpovídající Castrol a BP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Dobrý den,

Ukazatel mi hlásí, že mám doplnit olej - auto jsem koupil v zahraničí a nevím jakým olejem je naplněn (žádná nálepka). Mám najeto cca 80.000km. Jaký mám použít olej k doplnění ? (specifikace motoru je 1,9TDI 77kW; nemám filtr pevných částic, a longlife interval QG1 - toto jsem určil z identifikačního štítku).

Dle příručky ŠKODA můžu použít pouze olej normy VW 506.00. Můžete mi poradit přímo značku a typ oleje? Můžu vůbec doplnit olej na příslušnou hladinu, nebo se musí vyměnit celý obsah?

V mototechně mi nabízeli polosyntetiku a syntetiku, ale ani jeden neměl tu předepsanou normu.

Děkuji za Vaši radu, chci jej co nejdříve doplnit, ale nevím čím.

Cenu bych viděl tak na 250Kč/1l

Romec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...