Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Ten Miller EE 5w-40 je dá se říci TOP olej. Ten bych ti i doporučil. Ten Yacco je taky velice solidní olej :kol-47: určitě lepší než ten Total ( který můžeš použít ve svém voze ) a mnohem lepší než-li Castrol.

 

 

Můžeš použít kterýkoliv olej, který bude mít napsanou specifikaci VW 505.01

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim, ze ten olej Yacco je podle popisu Low SAPS, coz pokud vim neni idealni. (Bez DPF to nic neprinasi a ma horsi vlastnosti nez olej, ktery Low SAPS nesplnuje. Ale klidne me nekdo opravte.)

Tak oni například oleje API SM, SN SAPS taky moc nemají, ale protože je to norma pro benzín, tak se to tak nebere. Poslední full saps oleje byly někdy před rokem 1995, API SH.

 

Píše se o tom tady

SLOUČENINY FOSFORU V MOTOROVÝCH OLEJÍCH.pdf

dopad_emisnich_limitu_na_motorove_oleje.pdf

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám O2 2007, 1.9 77KW, BXE (tedy bez DPF), naj. 250 000, výměny fixně po 15 000. Posledních několik výměn byl aplikován olej Divinol 5W40, 505.01 a přijde mi, že motor neběží úplně hladce jako dřív, není to nic hroznýho, ale na volnoběh nemá úplně stoprocentně hladký chod. Plánuji tedy změnu, na německém fóru hodně chválili olej Aral HighTronic 5W-40, dá se sehnat už za 660,- za 5L, což mi přijde až podezřele levné na dobrý olej. Normu 505.01 samozřejmě splňuje.

 

Co vy na to? Máte s ním někdo osobní zkušenost? Nebo by bylo lepší dávat 5W30?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je velice dulezita informace. V tom pripade ti moc neporadim, protoze toto jsem resit nemusel.

 

Urcite by byl dobry olej Millers Oils EE LONGLIFE 5w30. 5 litru stoji ale cca 2000 Kc, takze je dost mozne, ze tolik za to chtit dat nebudes. O neco malo levnejsi je od nich olej XF LONGLIFE 5w30, ale to si s cenou moc nepomuzes.

 

Z tebou uvedenych oleju... Ani Mobil ani Castrol spatny nebude (pokud ten Castrol nebude pancovany). Radeji bych asi bral Mobil. Castrol jsem dlouhou dobu pouzival a nemel jsem problem. Mobil jsem zkusil jen jednou a taky zadny problem. Kvuli cene jsem presel na ten Valvoline...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...