Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

A ještě pro doplnění část odpovědi od Shell z června 2014:

Kromě toho se v ČR v poslední době množí podezřelé nabídky na odkoupení prázdných originálních obalů našich maziv, což na podvody s oleji rovněž ukazuje. Také jde o pětilitrové balení, které do ČR vůbec nedovážíme, vozíme čtyřlitrové.

Edit: u oficiálního dovozce http://www.am-oleje.cz/ nenajdeš balení 5l (doplňuji později páč sem to musel znovu najít).

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šulda: myslíš, že na CC prodávají pančovaný olej ??

 

Spíš bych zastával názor že již ten olej není co býval. Nebo konkurence dělá jen prostě lepší produkty?

 

Ostatně dle tvých slov v jiném, ale vcelku návazném vlákně na toto jsi napsal něco ve smyslu že je stejně jedno co budeš do svého vozidla lít ( značka oleje ) hlavně, když to bude mít na krabičce VW specifikaci a výměnný interval bude do 15tis.km.  :kol-28:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je stejně jedno co budeš do svého vozidla lít ( značka oleje ) hlavně, když to bude mít na krabičce VW specifikaci a výměnný interval bude do 15tis.km.  :kol-28:  

S tím intervalem je to jasný ale když se člověk časem pídí tak zjistí že ta norma na krabičce je sice OK ale už nemusí být OK ta krabička a tím pádem i její obsah. Lehce OT, co pamatuju tak vždy co bylo nový a dobrý se tak u uživatelů zapsalo a prodávalo se to téměř samo, bohužel kvalita časem upadala, což by mohlo souviset se Sniperovým - že již ten olej není co býval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přiznává, to tam bylo napsáno také nicméně příspěvky si opravdu slovo od slova nepamatuji. Tímto se ti za to omlouvám. :kol-32:   A z toho vyvstává má další otázka. A ty poznáš pančovaný olej?? Nebo spoléháš na prodejce či nakupuješ přímo od zastoupení? Protože osobně jsem již držel v roce originál i kopii a nepoznal bych to, kdyby mě to od mého známého nebylo řečeno, který je který a na co se mám zaměřit. :kol-28:

 

A mimochodem. Nechápu jestli máš nějaký komplex z MO, že ho pořád zmiňuješ. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sniper_2003: věřím Ti, že jsi to podstatné slovo u mé citace tučným písmem vypustil neúmyslně a omluvu příjmám :-).

Komplex z MO nemám. Neříkám, že je to špatný nebo dobrý olej - ptž. to nevím. A nevíš to ani Ty ;-). Pokud doma nemáš chemickou laboratoř a neděláš spousty testů a srovnání v provozu (asi ne, že?). Jen bych se nedivil, kdyby jsi MO protlačil v tématu o pneumatikách a trošku se tím bavím :-D! Nic ve zlým ;-).. Jinak nepřítel MO určitě nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šulda: to s těmi 5-ti litrovými baleními je zajímavá informace. Na internetu však 5ti litrové balení Shell nabízí např. i Alza.cz, která to má spíš jako okrajový doplňkový prodej a asi těžko ji podezírat z nabídky pančovaných olejů nebo dovozu ze zahraniční distribuce. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a asi těžko ji podezírat z nabídky pančovaných olejů nebo dovozu ze zahraniční distribuce. Tak nevím.

Potom odkud se berou 5l flašky pátrat nebudu ale do ČR se oficiálně dováží jen 4l, respektive v době kdy jsem kupoval, Už se mohlo lecos změnit, stačí se u nich zeptat. :)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.............................

Komplex z MO nemám. Neříkám, že je to špatný nebo dobrý olej - ptž. to nevím. A nevíš to ani Ty ;-). Pokud doma nemáš chemickou laboratoř a neděláš spousty testů a srovnání v provozu (asi ne, že?).................

 

No asi takto. Chemickou laboratoř doma samozřejmě nemám a vzdělání v olejářském průmyslu mám velice základní ( respektive jen co jsem si nastudoval, abych o olejích věděl něco víc než běžný uživatel - třeba ty ) . Ale díky tomu, že olej měním 2x ročně ( v posledním roce dokonce 3x ročně - měním po cca 10tis.) tak si myslím, že mám nějaké relevantní zkušenosti o které se dělím nejen na tomto fóru ale i jiných. Dokonce mi nebylo líto peněz a nechal jsem si nabrzdit auto před a po výměně oleje, když jsem dával nanočásticový. Prostě zvědavost zvítězila. Většina lidí je za zkušenosti vděčna, ale jsou i tací, pro které je ten či onen olej drahý nebo je moc řídký nebo je moc hnědý atd. Nu prostě hledají jen výmluvy. Pokud se bavíš ( a tím jsem rád, zábavy je dnes pomálu :kol-28:  ) tím že doporučuji určité značky olejů ( které mám osobně vyzkoušené ) tak se tím bav, protože jsem si nevšiml žádného tvého příspěvku, kdy by jsi sem dal něco přínosného, aby méně zkušení členové co zde čerpají informace a zkušenosti našli dostatečně odborné odpovědi. Né všeobecné tipu "měň olej po 15 tis.km dodržuj VW normu a pak je jedno co tam liješ" - to není útok na tvoji osobu pouze je to tu hodně zmiňováno.

Ale doporučit olej, po kterým po 80tis. nebude vydřená vačka, hydroštely kde na to zrovna 1,9 motor velice choulostivý a dalo by se říci že je to jeho slabost, je o zkušenostech a informacích sesbíraných za několik let. 

 

Takže tímto končím naši přestřelku a budu se těšit na tvé přínosné příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi takto.. hodně lidí se tady ptá na to, jaká je vůbec vhodná norma, ptž. si pravděpodobně chtějí koupit olej sami a ušetřit za oleje s přirážkou v servisu. To, že jim něco poradíš, je samozřejmě dobře, ale Tvé rady vyzní tak, že téměř cokoliv jiného než poměrně drahý MO je špatně. A přínosné rady typu: "jestli chceš zvolit hrnec tak to tam dej raději fritovací olej" mají úroveň asi jako řeči Mazdařů, že "než si koupit koncern, tak radši budu chodit pěšky". Ale na druhou stranu, kdybych byl obchodní zástupce MO v ČR, tak máš ode mě minimálně těch 2x5 litrů ročně zdarma :-D!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né všeobecné tipu "měň olej po 15 tis.km dodržuj VW normu a pak je jedno co tam liješ"

Já už se poslední dobou vyjadřuju jen v tomhle smyslu + pozor na panč. Nemá to cenu, ono totiž nejde o nano ale o peníze. Nasbíral sem toho taky dost, ani ne tak kvůli svýmu autu ale i mě to zajímá. Dobrou studnici :) mám v mechošovi ke kterýmu jezdím, dost sem tam toho slyšel ale i viděl. Dělá hlavně motory a neni to žádnej cucák. Mívá občas málo času protože jezdí Rallye Legend (BMW 318 iS) ale při pokecu neni skoupej na slova ani na ukázky, tak se to většinou drobet protáhne :) Neni tajemstvím že používá jen MO. Mě osobně sou nějaký nano u zadele ale ten olej dobře funguje a byl mi od něj doporučen (od něj ho neberu takže mi ho nedoporučoval kvůli kšeftu). Olejová náplň mě při každý výměně vyjde na nějakejch 1270,-kč což je pro mě přijatelný a nemám s tím problém. U nás je národní sport nevěřit podezřele levnýmu ale i dražšímu. Proč tomu tak ale není i u podezřele levných olejů nevím, asi výjimka co potvrzuje pravidlo :) Kolega z práce nechává do svý O I Tour 1.9TDI PD 74kW lejt nějakej Castrol 5W30 s VW 507.00 270kč za litr. Podle mě nevhodná volba ale podle normy OK a cena taky slušná. Než tu svou škodovku pustím z Macochy tak ji asi nabídnu jistý redakci aby zkoukli jak tam ten MO fungoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Pani prosim.

Mam octu 2 motor 1.9 tdi, BXE rok 07.

Mam premenlivy interval oleja s 5w30.

Chcem prejst na pevny po 15 000.

Mozem pouzivat ten isty olej 5w30 LL s tym ze ho budu menit po 15 000.

Normu asi 507 00?

Nejsem si isty ci mam dpf.ale zda sa mi ze nemam.

Uz som z toho jelen.

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...