Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Relic

k tomu oleju snad iba tolko že je fakt dobrý nic lepsie hladat nemusiš...

iba že ked to budeš meniť po max. 15 000km nemusiš používat ten long life olej ak nemaš DPF mozeš použiť aj VW 505 01. a su už oleje ktore su vhodne pre DPF aj s normou 505 01 pre pevný servisný interval.

DPF nemam takze s tymto olejom mozem najazdit aj 30tis? ako zistim aky mam interval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za rychlou odpověď, tak u mě zvítězil castrol

JJ mne castrol vyhovuje, daval som ho aj do fabie a davam ho aj mame do opel corsa, kamarat dava ten edge do focusu 1,6 tdci a tiez sa nestazuje...mozno ma niekto iny nazor ale sto ludi sto chuti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Relic

ano s tym olejom mozes najazdit 30 000km ale ja osobne som za pevný servisný interval max 15 000km osobne ak ti to pomoze menim po 14 000km...

servisný interval zistiš zo štitka podla kodovania jeden maš v kufri pri rezerve a druhý v servisnej knižke ak ju maš... skontroluj si to či tam maš QG1 alebo QG2 prvy je long life premenlivý druhý pevný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Relic

ano s tym olejom mozes najazdit 30 000km ale ja osobne som za pevný servisný interval max 15 000km osobne ak ti to pomoze menim po 14 000km...

servisný interval zistiš zo štitka podla kodovania jeden maš v kufri pri rezerve a druhý v servisnej knižke ak ju maš... skontroluj si to či tam maš QG1 alebo QG2 prvy je long life premenlivý druhý pevný

pozrel som ten stitok a mam tam QG1 takze longlife ale chcem menit ako ty cca po14tis da sa to nejak nastavit aby mi to signalizovalo po 14tis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj lidi, mam OII, motor 1,9 TDi PD bez filtru pevnych casti. Dle servisky tak mam olej Agip 505,01 a ted potrebuji neco dolit. Myslite si, ze ve znackovem servise tam davaji presne tento? http://www.znackoveoleje.cz/znackoveoleje/eshop/0/0/5/554-Agip-7004-5W-40-5l Co jsem koukal, tak tam lili jedine AGip a tak se ptam, jestlli u tohoto zustat, neb jaky oleje pouzivate vy pri stejne specifikaci. diky Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

2 RSRSRS : 5W-40 15000/rok jak píšeš tam použít nemůže z důvodu toho, že risoslimak píše že má OG1 - což znamená proměnný interval 30000/2 roky. ;)

2 risoslimak : plnou syntetiku by jsi tam měl lít pokaždé!!! :palec2:

Upřímně řečeno jsem já osobně přešel při koupi vozu z proměnného intervalu (30000/ 2roky) na stálý (15000/rok). Je dokázáno že je to lepší pro motor. Olej co používám je o pár článků výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci mam krozne velku dilemu s brachou sme dotiahli auto oktavia II 1.9 TDI 77 kw posledna vymena oleja je v 106 000 km na stitku je interval QG1 na vagu sme pozerali dalsiu vymenu ktora ma byt v 135 000 km cize interval nam sedi co nas, ale znepokojuje je to ze na motory je stitok na ktorom je znacena viskozita 5W 40 co je klasifikacia VW 505 01 pokial sa nemylim tento olej moze v tomto motore pouzit, ale pri kratkom intervale 15 000 km. Jednoznacne chcem olej vymenit a preto mi poradte co tam mam teraz vlastne naliat aby sme nieco nepotentovali. Velke dik za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...