Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Nazdarek,ja by som vas poprosil o radu mam OctII ,motor 2.0TDI/103kw , mozem tam dat tento olej ??? http://olejposta.sk/r_871.html Diky za radu...

Ty nemáš návod k obsluze? Je v něm uvedeno jako normu musí olej splňovat a podle toho vybírej. Např. VW 507.00. Pokud ho nemáš, podívej se sem: http://eshop.paramo.cz/produkty/MazaciPlany.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

 Panove trocha nechapu, je prece psane ze kdyz mate prodlouzeny interval tak mate lit olej splnujici normu VW 504.00/507.00 tak proc dumate nad nejakejma mene znackovejma olejama kdyz se da splasit Shell 5l za 1100kc

http://www.cc-autodily.cz/olej-motorovy-shell-2?keyword=5w-30

A nebo Castrol 5l za 1150kc

http://www.cc-autodily.cz/olej-motorovy-castrol?keyword=5w-30

Dyt toto jsou ceny o neco malo vyssi nez sme lili do 120citek a mate auta a motory uplne jine kategorie tak vo co de??  Jo nereknu kdyz koupite na benzince Castrol 1l za 600kc tak jo to bych chapal ale kdyz se da takto levne v 5l tak neni co resit, litr zbude na doliti a je to naprosta pohoda, a jeslti chcete menit driv tak neni nic jendodussiho nez si nechat prodlouzenej interval a po 15tis vymenit olej i filtr a pak pockat na hlasku vymena a je to. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ještě dotaz, půjdu za chvíli na výměnu oleje, chci se zeptat, interval výměny mám 15 tis. km, je třeba po výměně oleje znovu nakódovat těchto 15 tis. nebo se pouze stav vynuluje a naskočí 15 tis. automaticky? Jde mi o to aby mi v servisu nenastavili 30 tis. km, jelikož tam dávám longlife. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dotaz, půjdu za chvíli na výměnu oleje, chci se zeptat, interval výměny mám 15 tis. km, je třeba po výměně oleje znovu nakódovat těchto 15 tis. nebo se pouze stav vynuluje a naskočí 15 tis. automaticky? Jde mi o to aby mi v servisu nenastavili 30 tis. km, jelikož tam dávám longlife. Díky

No zaleží na tom jaký tam máš interval jestli OG1 nebo OG2. V servise ti přez diagnostiku nastaví znovu servisku. Tak jim řekni že chces chodit po 15000km na výměnu oleje a je to vyřešené. lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi kdyby měl někdo zájem... Mohu nabídnout Castrol LongLife SLX, případně EDGE 5W-30 za 220,- / litr. Případně Shell Hellix Ultra EXTRA 5W-30 za 210,- / litr. CAstrol EDGE Turbo Diesel VW 505.01 5W-40 za 200,- / litr. Případné info k olejům či kontakt viz odkaz: http://www.ajpservice.cz/ajpservice/2-KONTAKTY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Prosim vas chci menit olej u o2 77kw. mam tam long live, ale uz jsem se rozhodnul menit driv nez po 30tis. ted si chci objednat olej na skoda dily.cz Ted nevim jestli Castrol EDGE TURBO 5W40 za 1032kc pro pevny interval a nebo Castrol EDGE 5W30 long.l. za 1164kc,ale ten long live menit taky driv. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobry den panove, mam 1.9 Tdi 77kw a o olejich sem toho tu nastudoval uz hafo, jen nemuzu najit jednu jedinou malickost.

Nedavno sem v aut. servisu nechal menit olej a zaroven prekodovat na QG2 - pevny interval, podle faktury mi tam nalili Castrol SLX 5W30 s normou 505 00, ale podle tady dostupnych tabulek je minimalni norma pro TDI PD motory s QG2 505 01.

Kdyz sem jim volal tak pan rika ze tomu se nemuze nic stat a muzu byt naprosto v klidu, coz bych rad, ale prece jenom mi vrta hlavou jestli by to nemohlo byt necemu na skodu.

Bude velice vdecny za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi v jednom pražském autorizovaném servisu to stejné (motor, nalitý olej), tak jsem byl taky nervozní. Zjišťoval jsem to tehdy přes infolinku Škoda i v jiných autorizovaných servisech a všude mne ubezpečili, že prý je to ok. Olej jsem pak znovu měnil po asi 14tkm a dal tam Edge 5W-30 jako pro QG1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem koupil Shel ultra extra 5w30 na aukru 5l za 1000kc. dnes mi prisel a je urcen hlavne pro motory s filtrem pevn. c. doufam ze ho tam muzu dat. PD 77kw bez filtru

To by mě také zajímalo, ale ma normu VW 507.00 a 506.01 a ta 506.01 by měla byt na dlouhy servisni interval bez filtru. Ale zajímala by mě vhodnost pro PD a r.v. 2006 a 110 tis. najeto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den panove, mam 1.9 Tdi 77kw a o olejich sem toho tu nastudoval uz hafo, jen nemuzu najit jednu jedinou malickost.

Nedavno sem v aut. servisu nechal menit olej a zaroven prekodovat na QG2 - pevny interval, podle faktury mi tam nalili Castrol SLX 5W30 s normou 505 00, ale podle tady dostupnych tabulek je minimalni norma pro TDI PD motory s QG2 505 01.

Kdyz sem jim volal tak pan rika ze tomu se nemuze nic stat a muzu byt naprosto v klidu, coz bych rad, ale prece jenom mi vrta hlavou jestli by to nemohlo byt necemu na skodu.

Bude velice vdecny za odpoved.

DO TVOJHO PD MOTORA 77KW V ZIADNOM PRIPADE NEPATRI OLEJ S NORMOU 505 00! musi splnat 505 01 alebo 506 01 a ked ma filter pevnych castic DPF tak jedine s normou 507 00!

ja by som kludne nespal ak mas rad svoj motor!

Editováno: , autor: rsrsrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Relic

k tomu oleju snad iba tolko že je fakt dobrý nic lepsie hladat nemusiš...

iba že ked to budeš meniť po max. 15 000km nemusiš používat ten long life olej ak nemaš DPF mozeš použiť aj VW 505 01. a su už oleje ktore su vhodne pre DPF aj s normou 505 01 pre pevný servisný interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Jaký máte názor na olej Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40? Mám 2,0 TDI 16V, BKD. Servisní interval 15 tis. km. Nebo jaký olej by jste doporučil na tento motor? Díky moc.

M.

Ahoj,

mam ten isty motor ten isty servisny interval a pouzivam ten isty olej :)...auto bezi bez problemov (ak neratam hukajuce turbo, ktore bude v maji menene). Castrol castro 5w40 tam liali aj v autorizovanom servise este ked bolo auto pisane na firmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...