Přejít na obsah

RELÉ DENNÍHO SVÍCENÍ Z VÝROBY


Vendy Mates

Doporučené příspěvky

Prosím o radu.

Moje zjištění:

před nastartováním svítí parkovačky

po nastartování - svítí potkávačky

po otoč. ovlad. světel na parkovačky - rozsvítí se palubka, ale svítí jenom parkovačky

po otoč. ovlad. světel na potkávačky - rozsvítí se palubka a svítí i potkávačky(po vytažení klíče stále svítí palubka)

po zapnutí dál. světel kontrolka pouze problikne a nesvítí

:kuk::help:

Editováno: , autor: Vendy Mates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak ma byt. Kdyz si vypnes denni sviceni(spinac u pjistek) tak budes muset abys svitil pokazde otacet ovladac svetel. Dalkove ti pujdou normalne kdyz si otocis ovladac svetel. Hlavne s tema dalkovyma jsem byl taky trochu vyjevenej,ale ukazal mi to znamy ze Skodovky. Kazdopadne ti to funguje jak ma. :smich::palec2:

Editováno: , autor: Jay Kay
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Ti za odpověď. Jest-li jsem to správně pochopil, tak palubovka nesvítí ani po nastartování, ale musí se zapnout ručně otočením ovladače světel. To znamená automatické rozsvícení světel po startu, ale manuál na palubovku("tož kompromis"). Jasně, že si zvyknu. ;)

Presne tak. Pres den kdyz je svetlo tak na budiky vidis a kdyz se setmi,tak otocis kolecko a sviti palubka.

Kaje: Sviti predek i zadek. Na denni sviceni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri tomhle zapojeni nejdou zapnout dalkovy svetla - abys pres den neoslnoval aniz bys o tom vedel, kontrolka dalek se ve dne lehce prehlidne. No a jakmile se setmi a ty nevidis na budiky tak otocis vypinacem, zapnes si pristrojovku a zaroven muzes zapnout dalkovy. Druhy duvod je ten, ze kdyby ti ciste nahodou nekde v noci chcip motor, tak ti zaroven zhasnou svetla a budes chvili potme. A to je druhej duvod, proc bys mel vecer otocit vypinacem a k tomu te nuti prave to, ze nesviti pristrojovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

osvětlení SPZ nemusí svítit u fabií protože se musel tahat drát až dozadu do kufru dost mechaniků se na to vys.... ale u Octavie je to zapojovaný jen u pojistek tak by to svítit mělo

a jak bylo psáno přístrojovka nesvítí protože nejsou funkční dálkový (kvuli častýmu oslňvání omylem zaplýma dálkovýma) tak aby to člověka donutilo zapnout vypínač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám problém: po nastartování se světla rozsvítí a přibližně po 4-5 min zhasnou a musím rozsvít otočením přepínače, pokud za chvíli otočím vypínač zpět, světla někdy zůstanou svítit, jindy zhasnou. Někdy zase svítí celou cestu, tak jak mají. Je to docela otravné. Potřeboval bych schéma, nebo nějakou radu, kde hledat problém. Do loňského léta to fungovalo normálně a přidávat další světla pro denní svícení se mi nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, podle toho jak se to chová to opravdu vypadá na relátko, nevěděl jsem, že tam takové je. V servisu mě strašili s vadnou řídící jednotkou.

EDIT 2.2.10

Díky tipu uživatele notobi jsem věnoval pozornost relátku. Koupil jsem nové, ale to tam nepasovalo (1 kontakt jiný). Tak jsem to původní rozebral a zjistli jsem, že se uklepal kontakt od jednoho relátka. Stačilo jedno ohřátí pájkou a bylo po problému. Relé zase funguje a světla svítí. Označení relátka je AEV 0318 VK7 je to pro denní svícení z výroby. To co mi tam nepasovalo bylo ze sady pro dodatečnou montáž s označením AEV 0317A VK.

Editováno: , autor: Mira96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdar chlapi, mám Roomstera 2007 a mám i relé 5J0 941 589.
Problém je, že nevím kam s ním. :-(
Na relátkový desce pod palubkou je volných slotů spousta,
ale žádný není volný. Nebo se to dává jinam? A kam?
Existuje k tomu i nějaké schema zapojení?
Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To druhé slovo mělo být prázdný... Není tam zádná volná patice a těch 5 obsazených má svůj (odlišný) smysl.

Bude to jak píšeš... Potřebuju i tu patici a dráty... Ale nemám ani schema a ani netuším, kde ji vzít...

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...