Jump to content

Kolísání otáček


Georgerob
 Share

Recommended Posts

Zdravim oktaviány

jezdim cca měsíc v oktě 1.6...výroba 1998, najeto 136000 a poslední dobou si všímám, že hlavně při studenym motoru kolísaj docela otáčky a při nižších otáčkách hlavně na 2 a 3 auto občas škubne, cukne.... začlo to dělat teď, co jsou nižší teploty. Máte někdo nějaký tušení čim to? projel sem si forum, takže jestli tady podobný téma je...tak se omlouvám :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Zdravím příznivce škodovky!

Vidím,že je to tady samý specialista a dost se tady vyznáte.Jsem šťastným majitelem Octavie I 1,6 74kw r.v 1998.

Začali mě zlobit otáčky,které se nečekaně vyhoupnou až na 2000ot. a dokáží se tam držet celkem dost dlouho ....v první řadě jsem měl problém v sací potrubí,na kterém jsem měl díru-vyměnil jsem.Vyčistil jsem klapku a nechal napíchnout.Do základního nastavení se podařilo dostat až na několikátý pokus.Jezdil jsem celý den bez problémů a objevilo se to znovu.Poté co jsem to celý den nechal byli zase dva dny pokoj a znovu se to vrátilo....mám pocit,že studený motor zlobí víc,takže zkusím ještě teplotní čidlo......stále se snažím vyhnout výměně klapky,za kterou chtějí ve škodovce 14000,druhovýroba (nevím odkud )vyjde na 7000.Vím,že mě to asi nemine,ale potřebuju mít jistotu,že je problém v ní,abych ji nekupoval zbytečně.....Ani po připojení mi to nikdo neřekl s jistotou.....prosím tedy kohokoliv,kdo měl stejný problém,nebo by věděl,kde je "zakopaný pes",o radu......Předem děkuji!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravím měl jsem problém s tím, že mi na mé Octávii 1,6 74 kW kolísali otáčky, tak při jedné návštěvě servisu jsem jim to řekl a oni mi řekli že stříknou do vstřikovací klapky nějaký sprej, a že to bude ok, tak to udělali a bylo to stejné, pak mi zkusili vyměnit podtlaková trubka se zpětným ventilem z motoru k posilovači brzd prý byla praskla tak by to mohlo být ono. Ted po výměně otáčky kolísají pořád, a kolísají tak že při vyřazení na neutrál (třeba při parkování, dojezd do křižovatky atd.) tam někdy skočí 2000 otáček a při přeřazení otáčky také vyskočí i když vůbec nemám sešlápnutý plyn. Měli jste někdo podobný problém? Prosím o radu?

Díky moc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...