Přejít na obsah

Elektrika - pomoc při dodělávkách


Combi2002

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám velkou prosbu dokážete mi poradit s jednou věcí? kol119 kol119

sehnal jsem sedačky z FII s begama a výhřevem. Dokážete někdo poradit s el. zapojením?

Jinak pásly super nic se nepředělává, pasoval i měnič CD, a posezení super i trochu vejš.

Předem moc děkuju.

Časem jsem dodám fotky spodků sedaček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně !!! neměl jsem tam a nemám ani jedno. Tak to tam chci dodělat. PROTO. :palec2:

Proto se ptám. Na spodní straně sedaček jsem nenašel ani nějakou řidicí jednotku výhřevu. Nebo jestli tam být nemají nevím.

Fota spodků sedaček dodám.

Vím že potřebuju ovladače výhřevu do palubky, ale co dalšího. Jasně nějaké kabely. Ale co dál. A jaký schéma použít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mě jde o to že potřebuju hlavně schémata DP nějaká novjejší A to z FI i z FII abych něco nepohnojil.

(A taky spoustu rad od těch co si to už zapojili.)

A nevím jestli k tomu potřebuju jednu jednotku řídící výhřev sedaček nebo dvě.

A co potřebuju ke kontrole zapnutí pásů což je v sedačkách taky. (Mám face Maxidot umí to?)

A co k airabům

Svorkovnice na sedačkách: ( co jsem vydedukoval, možná je úplně blbe tak sorry)

ČERVENÁ - kontrola pásů

ZELENÁ - výhřev sedaček

ŽLUTÁ - airbag

HNĚDÁ - nevim

ČERNÁ dvoupinová - nevim

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak já se taky přidávám k vlastníkům sedaček z FII a potřeboval bych vědět co vše potřebuju abych je zapojil do F1 rv 02, nemaj řídící jednotku, ale relé a vzhledem k tomu že se v tom přepojování vůbec nevyznám, tak se chci zeptat, co s tím abych to zapojil na ovladače z F1 (pokud je někdo má tak koupím). Díky přikládám schéma zapojení v F2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidávám k vlastníkům sedaček z FII a potřeboval bych vědět co vše potřebuju abych je zapojil do F1 rv 02, nemaj řídící jednotku, ale relé a vzhledem k tomu že se v tom přepojování vůbec nevyznám, tak se chci zeptat, co s tím abych to zapojil na ovladače z F1 (pokud je někdo má tak koupím). Díky přikládám schéma zapojení v F2

post-34365-12688506034843_thumb.jpg

post-34365-12688506215665_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak to tu zas trochu obnovuji.

Zajímalo by mě jestli to Combi2002 nebo sysa vyřešili, řekl bych, že to musí trápit stále víc lidí.

Trochu jsem se zamyslel, co tu psal cartmanko - on totiž JEN vyměnil sedačky, a jelikož F2 nemá žádné ŘJ vespod, muselo mu to tedy fungovat i bez nich!! (Zároveň píšu cartmankovi PM, jestli náhodou nemyslel Sport paket z F1 => informační hodnota jeho příspěvku je pak pro podobně postižené nulová :) )

Vyměnit ten tepelný spínač za termistor je reálné?

Nebo Ekkar by se mohl vyjádřít, jestli by šlo zapojit F2 dečky jako jsou v F1. Tedy tepelný spínač vs. termistor.

Možná už to někdo vyřešil, já to ale nenašel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdárek, tak jsem to po letetech začal teda řešit. Mám ovladače výhřevu, kabeláž facelift a ŘJ facelift. Vše z FI.

A teď to dodělat, ale budu to možná řešit s doděláváním klimošky.

Schéma je jasný z faceliftu a jen jedna jednotka výhřevu.

Ozvu se, snad ne po letech :-))))

Zatím zdarec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoojte

Nechcem zaklad novu temu tak to hodim sem... mam tiez sedadla z F2 ale len s airbagmi a moje auto povodne nemalo v sedadlach... chcem sa preto spytat ci ich mozem s kludnym svedomim nechat len tak nezapojene :)

Tak Drewie tě asi zklamal. :-))))

Ale potřebuješ jinou jednotku airbagu pro 4x airbag. 1x

Kabeláž a konektory, k airbagovce sedačkám a čidlům pod sedačkama.

Čidlo podélného a příčného zrychlení 2x to je přišroubovaný v takovým příčníku v podlaze pod sedačkou.

Uvažoval jsem o tom taky, ale raději výhřevy sedaček a klimu.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to asi vidím tak:

vyndat sedačku, rozčalounit spodek, odpájet termostpínač a napájet termistor, další postup jako v F1. :)

Jiné řešení asi není...

Tak dneska jsem to konzultoval s elektrikářema a elektronikama u nás v práci.

Teorie je taková že by to mělo jít zapojit jako u FI s relém pod sedačkama.

Ale klidně se nechám poučit od elektrikářů co tomu víc rozumí a mají hlavnš zkušenosti.

PS: poprosím asi o změnu názvu tématu na sedačky z FII do FI a vše kolem jejich zapojení, takhle sem totiž moc lidí nekouká :-(

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

combi asi si ma spravne nepochopil :D... ja ich nemam prave zaujem zapajat vsetky tie starosti s tym plus ze ked to neni original nikto sa nezaruci ze to len tak nebuchne :D... mne islo o to ze ked ich necham len nezapojene ci nic nehrozi :)

Tak jestli dobře chápu a ujasním si to.

Máš sedačky s pytlema zatím nezapojené.

Já je mám od založení tohoto tématu nezapojené a je to v poho. Protože k iniciaci potřebují prostě impuls z ŘJ a 12V a pak teprve Bác:-))

Pokud to zapojíš podle schématu a jak máš tak by to mělo být v poho.

Dodělávalo si to tu víc lidí. Ale sedačky z FI do FI. Jsou tu i někde k tomu témata. Prohledej forum a najdeš.

V DP k autu jsou přesný návody jak postupovat s Airbagem, kdy odpojit baterii a jak s ním pracovat. Najdeš na netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přejmenování vlákna je docela dobrý nápad. Sedačky z FII do FI a vše kolem jejich zapojení je docela dobrej název...

Ahdula jsem pochopil, ano, nic by se nemělo stát, pokud budeš jezdit bez zapojeného airbagu.

Combi2002: Jasně relé bys ani nemusel dávat pod sedačku, klidně je můžeš dát do reléovýho boxu jako v F2 ať to má nějakou štábní kulturu, ale to pak budeš potřebovat i spínače z F2 nikoliv ovladače, které jsou ve F1, kde je právě ŘJ nahrazena relátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...