Přejít na obsah

cena práce -výměna těsnění hlavy valců


kimi99

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Kolik jste platily za přetěsnění hlavy válců?Kolik si mám připravit?

díky

Záleží jak který servis ale počítej kolem 2000-3000 si za to vemou šmejdi :-/ já si měnil ted těsnění na fáčku ... koupil jsem ho za 96 kč :) zašel za sousedem co se kope v autech ten na mě dohlížel nářadí na to bylo tak sem si to udělal práce ani ne na 2 hodinky :) chce to čas a nervy :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to chce nechat srovnat hlavu a dát nové šrouby. Těch je tam dost a nejsou zrovna z nejlevnějších, to tu výměnu prodraží asi nejvíc. Takže já opravu za 96,- Kč nedoporučuji. Já bych to viděl asi takhle - těsnění 100,- Kč, šrouby 500,- Kč, srovnání hlavy 300,- Kč, tesnění výka ventilů 500,- Kč. Práce tak max 1.000,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty srouby bych menil jen kdyz je k tomu duvod,pokud nejsou poskozene tak neni duvod.

nezapomen taky ze pokud sundas hlavu tak musis vymenit i vyfukove / saci tesneni (pokud ji srovnavas tak urcite sundas sani/vyfuk..)

taky docela zalezi co chces pretesnit,na hlave je vice tasneni (velke tesneni spalovacich prostor /vody/oleje, pak taky treba ty saci mezi sanim a hlavou - dost casta chyba motoru 1.3, tesneni ventilu......)

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to jsi tu hlavu ani nesrovnal?

Hlava byla naprosto rovná. Moje byla křivá a tlakovala, tak jsme sehnali jinou a podle jeho speciálního pravítka co si nechal dělat to zkontrolovali a hlava rovná;) na moji hlavě bylo na jednom prostředním válci 5 mm a na druhém prostředním 12 mm. Hlavu co jsem koupil je rovná takže o srovnávání jsem se nestaral :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty srouby bych menil jen kdyz je k tomu duvod,pokud nejsou poskozene tak neni duvod.

nezapomen taky ze pokud sundas hlavu tak musis vymenit i vyfukove / saci tesneni (pokud ji srovnavas tak urcite sundas sani/vyfuk..)

taky docela zalezi co chces pretesnit,na hlave je vice tasneni (velke tesneni spalovacich prostor /vody/oleje, pak taky treba ty saci mezi sanim a hlavou - dost casta chyba motoru 1.3, tesneni ventilu......)

S těmi šrouby souhlasím ... pokud nejsou nějak poškozené není důvod měnit. Je potřeba na to mít tuším že se to nazývá utahovák teď si nejsem jistý jestli říkám správný název tam si nastavíš tu sílu na kolik se to má dotáhnout a to ti pak samo přeskočí ... ucítiš v rukách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnání hlavy, výměna šroubů... to je všechno hezký. Ale nikde tady nevidím zmínku o dalším důležitém úkonu a to je kontrola přesahu vložek válců. Jde to udělat ocelovým pravítkem a měrkami, ale to je způsob hodně nouzový a nikdy to člověk nezměří přesně jako s úchylkoměrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnání hlavy, výměna šroubů... to je všechno hezký. Ale nikde tady nevidím zmínku o dalším důležitém úkonu a to je kontrola přesahu vložek válců. Jde to udělat ocelovým pravítkem a měrkami, ale to je způsob hodně nouzový a nikdy to člověk nezměří přesně jako s úchylkoměrem.

Souhlasím :-) taky jsme to měřily ... a ok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se dělá jakékoliv sundání hlavy a dání nového těsnění je potřeba dát vždy hlavu na srovnání a na přetlakování.Šrouby je dobré dávat nové,ty staré jsou utažené pod tlakem a povolují je lidé,co dalí golu na to trubku a vohýbají dokud šroub nepovolí.Takže nové a jedině nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...