Přejít na obsah

Porucha vstrekovača č 1 ?


Peter  33

Doporučené příspěvky

Bohužel se pleteš na feldách odpojuje jednotka lpg přes relé napájení vstřikovačů a u MPi je od vstřikovačů napájen i ventilek.

Vstřikovače 1 a 2 píšou zkrat nebo přerušené vedení sporadická i ten ventilek protože jim to sebere + a jednotka je blbá a myslí že se jí vstřikovače ztratili. Jinak na HLPropan najdeš zapojení LPG a pak ti bude vše jasné.

PS. Jen BMM nepíše ventilek protože je napájen odjinud než vstřikovač ale to už jsem psal.

Pokud máš feldu na plyn , tak ti to tam prostě bude skákat, vyřešit jde akorát ten ventilek ale to jsem už taky psal výše.

Odkaz na montážní instrukce http://www.hlpropan.cz/montinstruction.htm

Editováno: , autor: trpaslik10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel se pleteš na feldách odpojuje jednotka lpg přes relé napájení vstřikovačů a u MPi je od vstřikovačů napájen i ventilek.

Vstřikovače 1 a 2 píšou zkrat nebo přerušené vedení sporadická i ten ventilek protože jim to sebere + a jednotka je blbá a myslí že se jí vstřikovače ztratili. Jinak na HLPropan najdeš zapojení LPG a pak ti bude vše jasné.

PS. Jen BMM nepíše ventilek protože je napájen odjinud než vstřikovač ale to už jsem psal.

Pokud máš feldu na plyn , tak ti to tam prostě bude skákat, vyřešit jde akorát ten ventilek ale to jsem už taky psal výše.

Odkaz na montážní instrukce http://www.hlpropan.cz/montinstruction.htm

Dívám se do zapojení, ale já žádné takové relé u jednotky nemám, již jsem si zapojení prohlížel. Je ale možné že jsem to jen nenašel, díval jsem se jen tak povrchně. Prohlédnu si o víkendu pořádně co tam vlastně je, je to velice jednoduše a přehledně zapojeno.

Nicméně, chyba vstřikovačů není sporadická, jak budu mít notebook tak ukážu výpis. Zajímavé je chování jednotky. Proč ta chyba vyskočí pouze s tím, když motor šlape na tři válce?? Jinak ne, to mám vyzkoušené. Strávil jsem hodinu s notebookem v autě abych vyzkoušel všechno možné. A proč kamarádovi který má stejné LPG tato chyba nenaskočí??

Příliš moc otázek a odpověď ani na jednu. Je možné že by snad měl jednotku zapojenou jinak nebo jiný typ??

Prohlížel jsem paměť závad za tři roky (po tuto dobu mu závady nikdo nemazal) a nic. A to jsem i zkoušel všechno co na svém autě, nikdy se tam závada vstřikovačů neobjevila (to ale není samozřejmě dokonalý důkaz).

Četl jsem v servisním manuálu, že sporadické závady se po čase samy vymažou pokud se znovu neobjeví po určitou dobu (nebo tak nějak podobně je to formulované). U mojí jednotky se tyto chyby nikdy neodstranily a navíc nejsou psány jako sporadické.

Zkusím tedy nejprve prostudovat jak to je v reálu zapojené. Díval jsem se do schématu, skutečně to vypadá, že by to mohlo způsobovat, podle zapojení. Proč nevyskočí tato závada jednou na 1,2 a po druhé zase 3,4??

Editováno: , autor: noneac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...