Přejít na obsah

Vyšší spotřeba


Paul

Doporučené příspěvky

Před týdnem jsem byl měnit olej, při tom my měnil i olej.filtr, vzduch.filtr, pylov.filtr, naftový filtr všechny žhaviče, trysku a zadní brzdové desky a od té doby mám pocit že se my zvýšila spotřeba (nemůžu se dostat pod 5.5 litru a před tím jsem jezdil tak za 4.5 litru). Nevíte čím by to mohlo být? Nemohla by to způsobit ta hadička(viz foto)v místě uchycení ke krytu motoru se mi zdá prodřená. :(:help:

post-34-1145130101.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil sem teď R98 tdi66kw-220tis km a spotřeba mě nejde pod 6.8litru!! auto nezlobí a je pravidelně servisované.sice jezdím svižněji ale divím se pro to, že tady čtu že tady přítomní mají i nemají úpravy motoru a spotřebu mají 4.5 a 5.5 atd bud vám to turbo nesepíná nebo mi v autorizovaným servisu nechtějí říct že mám něco s motorem. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejezdi svižně a budeš taky jezdit za míň, tech 4,5 atd je většinou po upravách.. se serii se tohop dá taky docílet, ale na delší trase a s velice citlivou jízdou... ja jezdim 80% cest po praze a spotřeba je za posledních 3500km 5,7! mimo prahu bez problemu pod 5! se trochu snaž tomu motoru vyhovět a on se ti odvděčí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před týdnem jsem byl měnit olej, při tom my měnil i olej.filtr, vzduch.filtr, pylov.filtr, naftový filtr všechny žhaviče, trysku a zadní brzdové desky a od té doby mám pocit že se my zvýšila spotřeba (nemůžu se dostat pod 5.5 litru a před tím jsem jezdil tak za 4.5 litru). Nevíte čím by to mohlo být? Nemohla by to způsobit ta hadička(viz foto)v místě uchycení ke krytu motoru se mi zdá prodřená. :(:help:

Ještě jsem si všiml, že my na volnoběch ukazuje spotřebu i 3,8 litru a podobně. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak.Ti co jezdí 90 tak skutečně to žere 4litry,ale i když trošku přišlápneš tak by to víc jak 6,5 na 100 nemělo brát.Mě taky všeci známí ríkali že jezdí např do chorvatska průměr za 4,5l/100Km a já to jezdím za 5,5 a ani boha to nemužu stáhnout níž, ale pak jsem se dozvěděl že oni jezdí po staré cestě a já jezdím po dálnici cca130-150Km/hod.Takže nevěř všem povídačkám,ale na stylu jízdy hodně záleží. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zvysenie spotreby som zbadal aj ja. Ta hadicka ovlada EGR ventil. Mne to na volnobehu preblikava medzi poslednou hodnotou a 0,0.

Mě to někdy na volnoběch ukazuje 0,5 a když jsem si "hrál" s klimou tak to přeskakovalo mezi 0,5 a 0,6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak.Ti co jezdí 90 tak skutečně to žere 4litry,ale i když trošku přišlápneš tak by to víc jak 6,5 na 100 nemělo brát.Mě taky všeci známí ríkali že jezdí např do chorvatska průměr za 4,5l/100Km a já to jezdím za 5,5 a ani boha to nemužu stáhnout níž, ale pak jsem se dozvěděl že oni jezdí po staré cestě a já jezdím po dálnici cca130-150Km/hod.Takže nevěř všem povídačkám,ale na stylu jízdy hodně záleží. <_<

máš pravdu sou to sváteční jezdci když tak spořivě jezdí tak proč mají tdi a né sdi ja měl sdi ve fabce a at sem dělal co sem dělal nešla spotřeba přes 5.3!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak.Ti co jezdí 90 tak skutečně to žere 4litry,ale i když trošku přišlápneš tak by to víc jak 6,5 na 100 nemělo brát.Mě taky všeci známí ríkali že jezdí např do chorvatska průměr za 4,5l/100Km a já to jezdím za 5,5 a ani boha to nemužu stáhnout níž, ale pak jsem se dozvěděl že oni jezdí po staré cestě a já jezdím po dálnici cca130-150Km/hod.Takže nevěř všem povídačkám,ale na stylu jízdy hodně záleží. <_<

máš pravdu sou to sváteční jezdci když tak spořivě jezdí tak proč mají tdi a né sdi ja měl sdi ve fabce a at sem dělal co sem dělal nešla spotřeba přes 5.3!!

Právě proto máme TDi a né SDi, aby byla spotřeba co nejmenší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak.Ti co jezdí 90 tak skutečně to žere 4litry,ale i když trošku přišlápneš tak by to víc jak 6,5 na 100 nemělo brát.Mě taky všeci známí ríkali že jezdí např do chorvatska průměr za 4,5l/100Km a já to jezdím za 5,5 a ani boha to nemužu stáhnout níž, ale pak jsem se dozvěděl že oni jezdí po staré cestě a já jezdím po dálnici cca130-150Km/hod.Takže nevěř všem povídačkám,ale na stylu jízdy hodně záleží. <_<

máš pravdu sou to sváteční jezdci když tak spořivě jezdí tak proč mají tdi a né sdi ja měl sdi ve fabce a at sem dělal co sem dělal nešla spotřeba přes 5.3!!

Právě proto máme TDi a né SDi, aby byla spotřeba co nejmenší.

jojo Tdi umi jezdit ještě za míň, než Sdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je prodřená poznáš jednodušše - za chodu motoru je v ní podtlak z podtlakového čerpadla, takže pokud v ní bude díra, bude si přisávat vzduch a bude to syčet. Zkus s ní za motoru zahýbat, promačkat ji.

Pokud si skutečně přisává, nesprávně ovládá zpětné vedení výfukových plynu, ale hlavně je na ní napojeno více hadiček konče až u ovládání geometrie lopatek turba.

Pozoroval jsi při jízdě kromě zvýšené spotřeby také nějakou změnu ve výkonu, nebo odezvě motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je prodřená poznáš jednodušše - za chodu motoru je v ní podtlak z podtlakového čerpadla, takže pokud v ní bude díra, bude si přisávat vzduch a bude to syčet. Zkus s ní za motoru zahýbat, promačkat ji.

Pokud si skutečně přisává, nesprávně ovládá zpětné vedení výfukových plynu, ale hlavně je na ní napojeno více hadiček konče až u ovládání geometrie lopatek turba.

Pozoroval jsi při jízdě kromě zvýšené spotřeby také nějakou změnu ve výkonu, nebo odezvě motoru?

Žádna změna, jen ta spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem přijel z moravy - dal jsem celých 300km, naložené auto s plnou nádrží a tchýní k tomu. Jel jsem řekněme normálně, tzn.do 120km/h a jel jsem za 4,2l/100km a prům. rychlost byla 69km/h. Pokud jedu do 90km/h tak umím i pod 4l/100km. Párkrát jsem jel i za 3,6, ale to je nuda a nesvezeš se. Nejvíc jsem jel asi za 5,2, dával jsem jí poměrně dost napít a i to myslím nebylo zlé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já lítám 120 km/h furt (kromě obcí :D ) a řekl bych i jinak dost těžká noha a spotřeba průměr 5 ltr. Za 6,8 jsem jel akorát při okamžité spotřebě :p Fórek. Dálnice 130-140 km/h a max.průměrná 5,5 (v autí jeden člověk a dvě ženský).

Kolik jste měl kdo nejvíc na okamžitý? Vzpomenete si? Já ne :D

Včera 322 km (Mimoň-Jičín-HK-Luže a zpět) 4 hod.17 min., průměr 79 km/h, spotřeba 4,7 ltr. A to byly štangle jako sviňa, takže samý předjíždění, brždění apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...