Přejít na obsah

Vyšší spotřeba


Paul

Doporučené příspěvky

No jestli to zabírá až takhle pozdě, tak to vypadá, že turbo má natočený lopatky na slabší výkon (do vyšších otáček), takže nefunguje jejich regulace. To může být chybou v podtlakovém vedení, což by souviselo s tou prodřenou hadičkou jak jsi popisoval (i když mi není jasné, o co by se mohla prodřít), nebo může být regulace zadřená špínou -> pomohlo by vyčisti turbo.

U mě to dělalo to samé o víkendu - podltakové vedení si přisálo vzduch. Nejelo to, i když jsem to hned zalepil. Jenže když jsem potom zapojil diagnostiku, ukázalo to tam chybu regulační meze tlaku, a po smazání už to jelo dobře. Prostě to jelo celou dobu od zalepení do smazání jakoby v nouzáku.... U tebe ale žádnou závadu nepíše, tak nevím....

Rozhodně ale doporučuji tu zkušební jízdu, logovat to, a potom porovnat. Uvidíš, kolik ti dává turbo v nízkých otáčkách, a jestli skutečná hodnota tlaku odpovídá požadované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to zabírá až takhle pozdě, tak to vypadá, že turbo má natočený lopatky na slabší výkon (do vyšších otáček), takže nefunguje jejich regulace. To může být chybou v podtlakovém vedení, což by souviselo s tou prodřenou hadičkou jak jsi popisoval (i když mi není jasné, o co by se mohla prodřít), nebo může být regulace zadřená špínou -> pomohlo by vyčisti turbo.

U mě to dělalo to samé o víkendu - podltakové vedení si přisálo vzduch. Nejelo to, i když jsem to hned zalepil. Jenže když jsem potom zapojil diagnostiku, ukázalo to tam chybu regulační meze tlaku, a po smazání už to jelo dobře. Prostě to jelo celou dobu od zalepení do smazání jakoby v nouzáku.... U tebe ale žádnou závadu nepíše, tak nevím....

Rozhodně ale doporučuji tu zkušební jízdu, logovat to, a potom porovnat. Uvidíš, kolik ti dává turbo v nízkých otáčkách, a jestli skutečná hodnota tlaku odpovídá požadované.

Ta hadička je asi prodřená v místě kde je zacvaklá do krytu motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo tak to mě to žere do tech 6l na kratký tratě a je to 81kw ale musim si spotřebu počítam pač mě to ukazuje píčoviny neni problem aby mi to ukazavalo prumernou 10l a skutečná je uplne jinde to si chce vyskoušet hned jako prví než řešit že hodně žere nooooo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a máš log z jízdy?

Kupříkladu já jsem měl problém s jednou podltakovou hadičkou - auto v nízkých otáčkách moc nejede, od 2000 už normálně. Nikde žádná chyba, nebo něco podezřelého. Teprve při jízdě se poznalo, že turbo v nízkých otáčkách nestíhá - požadovaný tlak je o dost vyšší než reálný.

Ale jestli píšeš všechny tlaky v normě....

A na vstřikovanou dávku paliva jste koukali? Taky jak má být?

Jinak ty hadičky nestojí moc a výměnu zvládne každej.

Editováno: , autor: capo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a máš log z jízdy?

Kupříkladu já jsem měl problém s jednou podltakovou hadičkou - auto v nízkých otáčkách moc nejede, od 2000 už normálně. Nikde žádná chyba, nebo něco podezřelého. Teprve při jízdě se poznalo, že turbo v nízkých otáčkách nestíhá - požadovaný tlak je o dost vyšší než reálný.

Ale jestli píšeš všechny tlaky v normě....

A na vstřikovanou dávku paliva jste koukali? Taky jak má být?

Jinak ty hadičky nestojí moc a výměnu zvládne každej.

Projížděli jsme to po okrskách asi tak 160 km/hod s připojeným VAGem a nic tam nenašel a říkal že je to v naprostým pořádky. Na hadičku jsem se byl informovat v Mechanice Prostějov a tam mi po půl hodině brouzdání v ETCE a koukání na motor auta řekli že se jedná o podtlakovou hadičku průměr 8 ( je tam však průměr 6) a že jí nemájí, že bych si musel objednat 5 metrů, tak jsem usoudil že mě tam už nikdy neuvidí. A ještě mi řekli že ta spotřeba a stráta výkonu tou hadičkou určitě nebude a že je to určitě váha vzduchu a že by bylo nejlepší se objednat na tu jejich prohlídku (na které jsem byl dva dny před tím, na které stejně nic nezjistily). Ach ty autorizovaný servisy Škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes byla konečně (snad) odhalena záhada vyšší spotřeby: brzdila mi pravá zadní brzda, vlivem totálně rozštelovánýho lanovodu ruční brzdy.

tý krááávo, to muselo kolo hřát jak prase :o Nekouřilo se ti z něj?

Já kdysi nechal vyměnit obložení na Formanovi a hned nato manželka jela někam do porodnice za kamarádkou a u nemocnice zatáhla ručku(né moc). Když odjížděla, tak na ni samozřejmě zapoměla a jela asi 10km domů. Říkala si, že to auto vůbec nechce jet a až na parkovišti před barákem ji chlapík povídá: "Slečno, hoří vám auto!" Tak mně vyděšeně volala, že nám hoří auto. To si asi umíte představit jak ve mně hrklo :smich: Prej že nechtělo jet a jak dojela domů, tak že začalo hořet :angry::smich: . To by se ve mně krve nedořezal, vědět že mi hoří auto a nemůžu nic dělat :smich::smich::smich: . Plameny prej vidět nebyly, tak jsem se ptal odkud se kouří. Když mi to řekla odkud, tak jsem se rovnou ptal na ručku. No a bylo to. Samozřejmě, že už to pak na ručku moc nebrzdilo, ale protože jsem se rozhodl to prodat, tak už jsem se vyprdnul na opravu. Nutno dodat, že to bylo v době, kdy bylo venku přes 25°C.

Nepřeju něco takovýho nikomu zažít :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB má prvdu.Pokud to bylo až tak,tak by jsi měl přeci cítit spáleninu a hlavně teplotu disku

Ničeho jsem si nevšiml, měl jsem podezření na brzdu, ale na opačné straně kde mi měnily podložky a mlátily mi po tom kladivem, tak jsem spíš všímal levé strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
CO může mít za následek zvýšenou spotřebu nafty. Snažím se jezdit na spotřebu , počítač ukazuje 5.5 ale ve skutečnosti vychází spotřeba kolem 7 l. Mohou spotřebu zvýšit špatně udělané rozvody ?

špatně udělané rozvody ti mozu znicit celi motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CO může mít za následek zvýšenou spotřebu nafty. Snažím se jezdit na spotřebu , počítač ukazuje 5.5 ale ve skutečnosti vychází spotřeba kolem 7 l. Mohou spotřebu zvýšit špatně udělané rozvody ?

špatně udělané rozvody ti mozu znicit celi motor

...alebo sa ti niekto rýpal do riadiacej jednotky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...