Přejít na obsah

Z ničeho nic hrozně velká spotřeba


Torro

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny. Mám Fabii 1.4 MPI 50KW a ze dne na den se mi hrozně zvedla spotřeba. Zatim to beru podle palubního počítače a uvidim jak to bude podle dojezdu na plnou nádrž ale stejnak se mi to zdá divní a zřejmě mi něco odešlo že ?

Nevíte co to může způsobovat? Jinak ještě dodám že auto jede pořád stejně, necuká, motor nezhasíná atd. Jinak tou hroznou spotřebou mám na mysli to že při cestě kterou sem jel normálně za 8 litrů tak teď jí jedu za 11 :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém určitě neni na straně mokrý silnice, zasněžený cestě nebo tak něco :-D Problém je někde v autě, třeba lambda sonda nebo tak něco. Jen mě zajímá jestli nemá někdo podobný zkušenosti, že mu takhle vylítla spotřeba a čim to nakonec bylo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a mě právě nesvítí nic. Jo a zdá se mi, že auto netáhne jako předtim než to začlo žrát. Neni to nějak velkej rozdíl ale o trochu míň jede hůř určitě. Teď sem se byl projet a všim sem si toho.

mne isla spotreba dole,ked som vyčistil klapku,vymena termostatu a lamda to je samozrejmost,že žerie,ked je spatna a ešte keby Ti to šlo na tri valce,ale to by si asi spoznal,najlepšie dat skontrolovat a budeš mudrejší ako len hadať :)

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy může spotřebu zvýšiti i zanesený vzduchový filtr

svatá pravda Kelišová - zanesenej vzduchovej filtr dokáže věcí (spotřeba a lenost auta) :feve: jináč na spotřebu u benzínu bych to viděl taky na lambdu (možno i co psali ostatní: svíčky, termostat a taky děravej výfuk udělá svoje, ale to bys poznal :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravim všechny. Mám Fabii 1.4 MPI 50KW a ze dne na den se mi hrozně zvedla spotřeba. Zatim to beru podle palubního počítače a uvidim jak to bude podle dojezdu na plnou nádrž ale stejnak se mi to zdá divní a zřejmě mi něco odešlo že ?

Nevíte co to může způsobovat? Jinak ještě dodám že auto jede pořád stejně, necuká, motor nezhasíná atd. Jinak tou hroznou spotřebou mám na mysli to že při cestě kterou sem jel normálně za 8 litrů tak teď jí jedu za 11 :-D

Ahoj...no měl jsem stejný problémA víš čím to bylo Katalyzátor byl dead měl sem emise 9 :Da žralo mi to o 2 litry benzín navíc a to při nejmenším.Diagnostika nic neukázala kontrolka taky žádná nesvítila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl teď ale na diagnostice přímo ve škodovce a mám špatnou lambdu za katalyzátorem. Jinak jak jsi to vyřešil ty? Novej katík ?

Chci se jen zeptat. Lambda sondu originál nebo stačí kopie z Číny která stojí třetinu? Máte někdo s čínskou lambdou nějaký zkušenosti ? Pro upřesnění dodám že potřebuju lambdu za katalyzátor na 1.4 MPI 50KW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...