Přejít na obsah

Spotreba oleje


Pitrsak

Doporučené příspěvky

Zdarec lidi, mam problem, mam fabii 2.0 MPi 85 kW, a docela dost to zere olej, do chlazeni se nedostava, ale jednou za tri mesice dolejvam celej litre oleje, je to na zblbnuti :-( a bojim se opravy ptz netusim kolik by to mohlo stat, tak nekdo prosim poradte.

a jeste jedna vec, auto mam pet mesicu a mam pul roku zaruku na mechanicke zavady, jak jim to mam vysvetlit ze to ten olej zralo uz pred tim??

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi reklamovat nepůjde,protože výrobce udává spotřebu oleje při náročném provozu do 1litru/1000km jako možnou :aggressive: Já dolévám ten litr každý měsíc,žere mi to půl litru na tisíc.Máme špatnou serii,otočený stírací kroužek,tyhle auta kolují jako černý petr.Pokud se ti auto líbí přejdi na levnější oleje 10W40,nebo to prodej.Já sám leju mogul 10W40 GX-FE už rok a půl a 50tis.km bez nějakého problému,olej splňuje normu a je za dobrou cenu.Byl jsem taky rozčarovanej při přechodu z felicie která od výměny do výměny 15tis.km nepotřebovala dolejt a to měla 200tis. na hrbu.Ale teď už mi to nepřijde,prostě každý měsíc doleju litr a jede se dál.....Bohužel,je to tak!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi reklamovat nepůjde,protože výrobce udává spotřebu oleje při náročném provozu do 1litru/1000km jako možnou :aggressive: Já dolévám ten litr každý měsíc,žere mi to půl litru na tisíc.Máme špatnou serii,otočený stírací kroužek,tyhle auta kolují jako černý petr.Pokud se ti auto líbí přejdi na levnější oleje 10W40,nebo to prodej.Já sám leju mogul 10W40 GX-FE už rok a půl a 50tis.km bez nějakého problému,olej splňuje normu a je za dobrou cenu.Byl jsem taky rozčarovanej při přechodu z felicie která od výměny do výměny 15tis.km nepotřebovala dolejt a to měla 200tis. na hrbu.Ale teď už mi to nepřijde,prostě každý měsíc doleju litr a jede se dál.....Bohužel,je to tak!

Kdyz rikas :-) kolik te stala prestavba na plyn? a jeste, kolik stoji ten olej co tam lejes ty? a 10w40 tam leju porad, mam to napsany a doporuceny na stitku s vymenou oleje :-)

Editováno: , autor: Pitrsak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to někde neteče, tak se olej spaluje ve válci, přetěsnění (pístní kroužky + gufera ventilů, oprava vedení dříků) vyjde na 15 až 20 tisíc. Zkus změřit kompresní tlaky, ale i pokud budou v normě, tak to neznamená, že kroužky jsou OK.

Zdarec, dikes za radu, kdyztak jeste, jak zmerim ty kompresni tlaky? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš malý roční nájezd km a s lpg to je jako s naftou,roční nájezd aspoň 30tis.km.Při úspoře 1Kč/km máš u tebe návratnost přes 5let....bůh ví kde to auto za pět let bude ;) a šetřit bude někdo jinej a né ty :( Dej si párkrát economic relly a máš to doma i bez přestavby :p

Auto na lpg je strašně náchylný na sebemenší odchylku v seřízení motoru a tam kde budeš jezdit na benzín třeba ještě roky bez znatelných problémů,budeš se na lpg trápit od prvního km.Svíčky,kabely,lambda sonda,váha vzduchu a vše kolem elektro.Diagnostika je v servisu to nejdražší a když tě začnou posílat od čerta k ďáblu,dávat od toho ruce pryč a jeden to svádět na lpg a druhý na auto,tak začneš litovat že jsi do toho šel a taháš jenom ze šrajtofle.

Prostě když to šlape je to paráda,ale když se všechno začne sr.. je to jen další věc co se může po to a mě dojde proč všude píšou(a teď klub lpg promine) Když chceš šetřit,od toho tu je nafta!

Takže pokud víš o servisu kde mají zlaté ruce,tak proč ne.Já na něj ještě nenarazil :feve:

PS:Doufám,že jsem ti třeba ušetřil 32klacků na dárky či dovolenou :)

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...