Přejít na obsah

Klepání přední nápravy


kutil1

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Zdar.

Mám problém. Něco mi na OI tdi začlo klepat u levýho předního kola. Dělá to jen při přejíždění nerovností. Může to být stabilizátor respektive tyčky(kosti) stabilizátoru?? Ty mi to totiž dělali na fábii..Díky za rady. Rád bych si to opravil sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.

Mám problém. Něco mi na OI tdi začlo klepat u levýho předního kola. Dělá to jen při přejíždění nerovností. Může to být stabilizátor respektive tyčky(kosti) stabilizátoru?? Ty mi to totiž dělali na fábii..Díky za rady. Rád bych si to opravil sám.

Ahoj dnes v cca 160km/h stejne ale muze to byt vicero veci, guma stabilizatoru, krivy brzd. kotouc alebo kul. cep .ale spis guma alebo kotouc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám skoro stejný problém u 1,6 75kw benzín u levého předního kola mi něco klepe pokud vyřadím .. jakmile ale budu brzdit, nebo zařadim a přidám plyn tak to neklepe. ovšem pokud dám málo plynu (že ho jen tak šimrám) tak to klepe méně ... sem z toho zoufalej ale příjde mi to jako by mlátil do něčeho nějakej kus něčeho gumovýho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,já mam problem pri jizde mezi 40-50km se rozkmita predni naprava a prenasi se to do podlahy vozu.Predni kola jsem nechal prevazit.Loziska vymeneny jedno hucelo.

Mohl by to byt homokinetický kloub?

dik za zpravu

Ahoj mám skoro stejný problém taky něco klepe ale jen po nerovnostech a už sem vyměnil gumy u stabíku a kosti stabíku ale taky si myslím že by to mohl byt ten homo kloub ale jak to zjistit a hlavně to opravit díky za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj mám skoro stejný problém taky něco klepe ale jen po nerovnostech a už sem vyměnil gumy u stabíku a kosti stabíku ale taky si myslím že by to mohl byt ten homo kloub ale jak to zjistit a hlavně to opravit díky za odpověd

Nejspis silentbloky v ramenu.

Editováno: , autor: neOras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám skoro stejný problém taky něco klepe ale jen po nerovnostech a už sem vyměnil gumy u stabíku a kosti stabíku ale taky si myslím že by to mohl byt ten homo kloub ale jak to zjistit a hlavně to opravit díky za odpověd

Mám úplně stejný problém. Při přejíždění nerovností mě něco klepe od levého předního kola. Zkoušel jsem všechno možné (vyměnit gumy u stabíku, vyměnit gumy u šroubů brzdového třmene, tlumič...) a nakonec jsem zjistil, že klepání způsobuje volný brzdový třmen. Správně by mělo brzdové obložení, i když nebrzdím, jemně svírat brzdový kotouč a tím držet v pevné pozici. U mě visí brzdový třmen zcela volně. Když ho uchopím rukou a zatřepu s ním, tak slabě klepe. Když přejíždím nerovnosti a začnu brzdit, klepání zmizí.

Toto mě potvrdili i ve značkovém servisu. Nikdo ale neví, jak to odstranit.

Myslel jsem si, že mám třeba ucpanou brzdovou hadičku (stává se to), ale auto na válcích brzdilo bezvadně.

Nevím, jestli to nemůže být nějaká závada v brzdovém válci, že třeba špatně rozděluje kapalinu k jednotlivým kolům. Nechci do toho ale cpát peníze (protože i značkový servis mě řekl, že neví, jak to odstranit), tak budu ještě koumat.

Kdyby snad někdo z vás měl podobné zkušenosti a závadu nakonec odstranil, tak se pochlubte. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zdar.

Mám problém. Něco mi na OI tdi začlo klepat u levýho předního kola. Dělá to jen při přejíždění nerovností. Může to být stabilizátor respektive tyčky(kosti) stabilizátoru?? Ty mi to totiž dělali na fábii..Díky za rady. Rád bych si to opravil sám.

Já mám podobný problém, ale vypadá to spíš na pravé kolo. Začalo to dělat při přezutí na zimáky. Přes léto to nedělalo. Pamatuju si, že to dělalo i loni v zimě a když jsem přezul na letní, tak to přestalo. Nenapadá vás někoho co by to mohlo být? Letní kola jsou hliníková, zimní plechová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

mám skoro stejný problém u 1,6 75kw benzín u levého předního kola mi něco klepe pokud vyřadím .. jakmile ale budu brzdit, nebo zařadim a přidám plyn tak to neklepe. ovšem pokud dám málo plynu (že ho jen tak šimrám) tak to klepe méně ... sem z toho zoufalej ale příjde mi to jako by mlátil do něčeho nějakej kus něčeho gumovýho

Hooj dneska se mi začalo dít to samé co tobě, je to neprijemny.. prisel jsi na to co to dela? diks za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Dobrej chci se zeptat mam octavia 1 rok 1996 mam problem s předni napravou mam na ni vše vyměněno co by mohlo klepat čepi silembloky atd. A stale mi tam něco jakoby přeskakovalo citit je to až pod nohama stane se to když rychle vyjedu nebo prudce zabrzdim tak jako by se něco posunulo do zadu a pak zase do předu ale při výmolu nebo nerovnosti je klid už nevim co by to mohlo dělat prosim o radu moc děkuji 

Editováno: , autor: Jiří Šudoma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...