Přejít na obsah

Klepání přední nápravy


kutil1

Doporučené příspěvky

ahoj,ted to řeším na pravém kole.spešl nářadí nie treba.na tumič jsemkoukal zvrchu je to na 7mm inbus klíč a kontra tuším 22 mm fajfka ale dálnevím asi se to dole pakvyvlíkne po odmontování tuším 19 mm šroub + matka a vyvlíknout z ramene (rameno směrem dolů a pak stahnout tlumič,nejlépe si to udělej prve dole pak zvrchu!no a gumy stabíku jsem dával ted:potřebuješ si změřit průměr stabíku(u mé TDI 21mm)pak koukni jestli mají uprostřed "hrb",je to podle toho zda je na objímce uprostře takový jako výlisek,pakje kup nejlépe origo u mne 224 kč obě gumy,16 ořech na golu,povol kost od stabíku k rameni,a 13 golou povolíš tu objímku tý gumy a vyvlíkneš jí a vyměníš gumu.ptal jsem se v servisu tak by to mohli být:gumy stabilizátoru,nebo gumy na kostech,nebo uložení tlumiče!musíš zkoušet no co jiného taky totak prý dělají,ale s tím rozdílem,že pokud vymění díl a dělá to pořád,tak ten díl vyjmou a vrátí do skladu to u nás bohužel nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že už se o přední nápravě psalo.

Může mi někdo poradit, jak odstraním klepání u levého kola (93000km). Jak to udělat bez spec. nářadí, jestli je to v uchycení tlumiče ke karoserii nebo upevnění stabilizátoru.

Dík

Podle najetých km to budou silentbloky stabilizátorů. Pohledej to ve starších tematech je to tam i s katalogovým číslem. Do rv 2001 musíš koupit i nové objímky, po faceliftu stačí jen silentbloky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Kluci poradte.

Mam Octu 1,8T(r.v.00 po faceliftu),najeto 66000 km.

Taky odstranuji klepani od predni napravy u ridice.

U spolujezdce vse ok.

Je to citit i ve volantu.

Vymenil jsem v autoriz.servisu pryzova luzka stabilizatoru a stale boucha hlavne na kostkach a vetsich nerovnostech.

Nevite cim dalsim bych se mel zabyvat?

Vsechny gumove casti podvozku vypadaji jako nove.

Muzou to delat dorazy tlumice???

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se to tady mnohokráte řešilo!

ano,můžou to být lůžka na tlumičích ale při 66 000 km???

mě dělalo to samé,nejvíce v terénu(koleje,kostky atd.)měnil jsem gumy stabíku a nic,do kostí se mi moc nechtělo tak jsem zvedl auto a pootočil pérem na každé straně a zatím je klid už několik km.víc ti asi nepomohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Taky mi neco klepe od predni napravy, konkretne nejspis od LP kola, vsechny silentbloky na ramenech i na stabiku vymeneny, byl klid a ted to zacalo, cca 2-3 mesice po vymene...A klepe to jen kdyz je motor v tahu, kdyz nekde dojizdim bez plynu, tak je klid...

Co to muze byt?

Zkus tu tyčku co to dělala mě. Pozná se to, že když to rozebereš tak se s tou tyčkou v tom kloubu musí jít pohnou ručně. Moje byla zatuhlá a vždycky se to napřužilo a povolilo a bouchlo. Taky mi to dělalo jen na jedné straně a při akceleraci a občas i při přejetí nerovnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi neco klepe od predni napravy, konkretne nejspis od LP kola, vsechny silentbloky na ramenech i na stabiku vymeneny, byl klid a ted to zacalo, cca 2-3 mesice po vymene...A klepe to jen kdyz je motor v tahu, kdyz nekde dojizdim bez plynu, tak je klid...

Co to muze byt?

Zkus tu tyčku co to dělala mě. Pozná se to, že když to rozebereš tak se s tou tyčkou v tom kloubu musí jít pohnou ručně. Moje byla zatuhlá a vždycky se to napřužilo a povolilo a bouchlo. Taky mi to dělalo jen na jedné straně a při akceleraci a občas i při přejetí nerovnosti

Mě to právě při akceleraci neklepe, ale jen když přejedu nějakou nerovnost. Dělá to např. i když dojíždím na neutrál pomalu k semaforu a je tam nějaká hrbatá silnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chce to na zvedák a zkontrolovat: čepy-svislák i na řízení, silentbloky ramen, kosti stabilizátoru a gumy stabilizátoru.

je totiž možné, že bouchání má dva zdroje a když vyměníš jen jeden, tak to stejnak bude trošku mlátit.

;)

Asi to budou ty čepy, protože když jsem měnil rozvody tak jsem si nechal udělat celkovou prohlídku a ten mechanik něco říkal že by to chtělo vyměnit nějaký čepy (moc se v tom nevyznám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
chce to na zvedák a zkontrolovat: čepy-svislák i na řízení, silentbloky ramen, kosti stabilizátoru a gumy stabilizátoru.

je totiž možné, že bouchání má dva zdroje a když vyměníš jen jeden, tak to stejnak bude trošku mlátit.

;)

Asi to budou ty čepy, protože když jsem měnil rozvody tak jsem si nechal udělat celkovou prohlídku a ten mechanik něco říkal že by to chtělo vyměnit nějaký čepy (moc se v tom nevyznám).

Mne to tiez buchalo ale iba ked bola vonku zima tak okolo +4 a nizsie vimenil som gumi na stabiku a je klud skus dat auto do tepla a ked to nebude robit tak mas vyhrane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Jj přesně něco utáhneš vyměníš a klepání nachvilku ustane nebo neustane vůbec. Nakonec to byla tato tyčka stačila vyměnit a je po klepání.

Na fotce kolo u řidiče

Jak náročná je výměna tyčky řízení? Dá se to zvládnout svépomocí nebo se to musí dát do servisu? Čepy nápravy jsem měnil sám, ale zůstává menší vůle v řízení a klepání na nerovnostech. Mám TDI 66kW, 1997, 150000km. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, snad někdo víte... Na O1 jsem dnes objevil klepání přední nápravy v závislosti na rychlosti a je jedno jestli jedu 20 nebo 60. Zajímavý je, že se to ozývá jen při vyřazení (při dojezdu)! Pokud dám kvalt nebo břibrzdim tak to okamžitě ztichne. Je jasný že při běžnej jízdě to neregistruju, ale nepřipadá mi to normální... :-(((( Nemáte tipy.....dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...