Přejít na obsah

Felicie 1.3 blbě startuje-při jízdě cuká.


Luks

Doporučené příspěvky

VAG hlásí chybu 00515 - hallův snímač,vyměnil jsem ho ale je to pořád stejný.Pak mi to tam taky hodilo chybu 00522 - čidlo teploty chladící kapaliny,to je to v termostatu žeano?A dneska se tam objevila 00525 - lambda,tak nevim jestli si to auto ze mě dělá prdel nebo odcházejí všechny čidla.Kždopádně bych potřeboval vyřešit to startování...natočim to až na 4-5 pokus dlouhýho točení.Zdá se mi jako by to byl blbě předstih,dusí se,jakoby se snaží střílet do výfuku,to by mohl způsobovat ten hallův snímač ne?Ale když jsem ho vyměnil a chyba se v jednotce opakuje tak asi bude špatnej kabel (nebo ŘJ?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jak říkám. U BMM při zapnutém zapalování máš vždy chybu snímače otáček protože jendnotka nedostává impulsy a vyhodnotí to jako chybu. Když nastartuješ tak ta chyba zmizí. Ve tvém případě bych se zaměřil na čidlo teploty. Máš ho vzadu na sání ( u termostatu je čidlo s jedním drátem ) nebo kombinované u termostatu. Zkontroluj ho na vagu. Co ukazuje když to zrovna nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak presne tento problém som mal aj ja, dokonca horšie to je, lebo jazdím na plyn. Celá Tvoja investícia bude 0,50 €, teda u nás toľko stojí šmirgeľ papier :) Otvor veko rozdeľovača a poriadne vyšmirgľuj palec zhora, v strede aj z boku. Až do kovu - medi. To isté urob s vekom vnútri hore máš 4 malé uhlíky, všetky štyri vyšmirgluj na meď zhora aj zboku, koľko sa len dá. Uvidíš, aký zázrak Ti to spraví s autom. A nielen s tým. Mne takto klesla cca o 20 percent (číslo nepreháňam) aj spotreba! Rozdeľovač čisti takto každých 2000 km, alebo keď bude opäť trhať. Ak sa Ti to nechce robiť, kúp nové veko, stojí okolo 12-15 € s tým, že jeho výmena je primitívne jednoduchá :) celý rozdeľovač - spodok aj s palcom je ťažšie vymeniť, ale palec vyšmirgľovať nie je ťažké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem mel felicii, tak jsem mel ten samej problem. Nechytala a skubala. A jednoho dne uz vubec nechytila, jen se pekne kourilo z vejfuku. Delal to kablik z civky do rozdelovace. V te dobe stal nejakych 30 kc. Kablik se vymenil. Jeste se pri te prilezitosti vycistil se rozdelovac a zase startovala.

Skubani jsem odstranil vymenou svicek. Koupil jsem nejaky lepsi (uz ale nevim jaky) a bylo po skubani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj,

tak presne tento problém som mal aj ja, dokonca horšie to je, lebo jazdím na plyn. Celá Tvoja investícia bude 0,50 €, teda u nás toľko stojí šmirgeľ papier :) Otvor veko rozdeľovača a poriadne vyšmirgľuj palec zhora, v strede aj z boku. Až do kovu - medi. To isté urob s vekom vnútri hore máš 4 malé uhlíky, všetky štyri vyšmirgluj na meď zhora aj zboku, koľko sa len dá. Uvidíš, aký zázrak Ti to spraví s autom. A nielen s tým. Mne takto klesla cca o 20 percent (číslo nepreháňam) aj spotreba! Rozdeľovač čisti takto každých 2000 km, alebo keď bude opäť trhať. Ak sa Ti to nechce robiť, kúp nové veko, stojí okolo 12-15 € s tým, že jeho výmena je primitívne jednoduchá :) celý rozdeľovač - spodok aj s palcom je ťažšie vymeniť, ale palec vyšmirgľovať nie je ťažké.

Dá se toto udělat i na 1,6 MPI ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Dá se toto udělat i na 1,6 MPI ????

ano, když začne škubat 1,6MPI, tak je to nějaký silový kabel, většinou je lepší vyměnit všechny a ještě víčko a palec taky, prosím nečistěte to šmirglem, je to barbarské v místě, kde jsou vysoké otáčky, tento prach ze šmirglu působí jako urychlovač opotřebení. Výměna tohoto všeho Vám vydrží a to garantuju 10000Km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...