Přejít na obsah

Co s odpalenou RJ komfortu na Fabii?


triscene

Doporučené příspěvky

Na Fabii I. rv. 2001, 1.4MPi 50kw mi odisla cas riadiacej jednotky komfortu (konkretne central, osvetlenie dveri - odrazky, signalizacia zapnutych svetiel).

Da sa to opravit, pripadne zohnat inde ako v Skodovke?

Kamos mi vravel ze s tymto je to dost nestastne ze musia vsetky cisla na nej sediet, musi sediet motorizacia aj rok vyroby. Poradte..dik :)

edit: BSG..nie RJ komfortu :)

Editováno: , autor: triscene
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jsem neslyšel, že by někomu odešla komfortka, ale budiž. Pokud nemáš dálku, tak náhradu seženeš bazarovou kolem 500,- a méně, pokud máš dálku tak cca 1000. Komfortek je opravdu více, ale není to tak hrozné. Napiš jakou máš výbavu (dálka?, pokud ano jaká frekvence - jaký je to roky výroby?, alarm?, na ostatním už více méně nezáleží)

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jsem neslyšel, že by někomu odešla komfortka, ale budiž. Pokud nemáš dálku, tak náhradu seženeš bazarovou kolem 500,- a méně, pokud máš dálku tak cca 1000. Komfortek je opravdu více, ale není to tak hrozné. Napiš jakou máš výbavu (dálka?, pokud ano jaká frekvence - jaký je to roky výroby?, alarm?, na ostatním už více méně nezáleží)

dialkove ovladanie nemam, rok vyroby je 2001 (neviem teraz presne ci januar alebo februar), 1.4mpi 50kw, vybava Comfort, alarm nemam

ak by ti pomohlo tak v sekcii kupim mam prispevok a tam je konkretne cislo RJ ake by sa mi zislo :)

vies co je BGS? lebo to mi tam chalan pisal a dal tam foto toho co si myslim ze je RJ komfortu..hm? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ee BSG a komfortka je fakt rozdíl... komfortka je tam na fotce s děmi dálkami co ti tam někdo postnul, BSG je ta poslední fotka. ALe stejně jak někdo psal tam, vypadá to na vadný mikrospínač zámku.. když otevřeš dveře, rožne se ti osvětlení auta? jestli u řidiče ne a u spolujezdce ano, tak je na 99% vadný mikrospínač zámku... u fábie denní chleba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ee BSG a komfortka je fakt rozdíl... komfortka je tam na fotce s děmi dálkami co ti tam někdo postnul, BSG je ta poslední fotka. ALe stejně jak někdo psal tam, vypadá to na vadný mikrospínač zámku.. když otevřeš dveře, rožne se ti osvětlení auta? jestli u řidiče ne a u spolujezdce ano, tak je na 99% vadný mikrospínač zámku... u fábie denní chleba

uz som tomu pisal ze mikrospinac to nebude, to bol takisto tip ale neukazal sa ako pravdivy..VAG nic o mikrospinaci neukazuje (ukazalo chybu o RJ a nieco s canbusom - detaily hodim neskor kedze nemam screen)...mikrospinac sa vraj kazi ak sa zlodej chce dostat do auta ale mne nesvieti ani jedno svetlo a odislo mi vsetko to co som hore napisal..naraz :)

tak potom teda BSG :)

post-3155-1256509083_thumb.jpg

Editováno: , autor: triscene
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máš dvě možnosti, buď si zkusit sehnat BSG bez indexu, který byl do 06/2001, nebo tam hodit novější s indexem a drobně upravit zapojení drátů spínače stěračů (odstřihnutí a spojení dvou drátů).

Kdyby ses rozhodl pro druhou variantu, mám 6Q1 937 049 C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, taky mě někdo tvrdil že mi nepůjde stěrač s novější BSG. Ale po výměně v pohodě.

Ale jak se tady píše zkus nejdřív dráty a popřípadě konektory, Mě to psalo taky chyba komunikace s motorovou jednotkou, na motorovce jsem vyndal konektory stříknul kontaktol vyfoukal a vpoho. V sevise hned chtěli měnit ŘJ motoru.

V servise jsou to jen výměnkáři. Podle toho co tydy půlka lidí umí tam může dělat kde kdo z nás. lol lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mas Vag tak zkus skontrolovat v blocích namerenych hodnot gateway 125 až 127 a 130 až 132 .Podle me je to bud nekde prerusenej drat nebo BSG

vies byt trosku viac konkretnejsi? hodnoty maju byt v tom ramci alebo kontrolovat 125,126,127 a 130,131,132?

chalanisko mi jeden pisal PM ze ma BGS ktoru potrebujem len ju treba nakodovat cez VAG na sucasne hodnoty BGS, ma niekto s tym skusenosti?

Editováno: , autor: triscene
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím 125-127 a 130-132 myslel adresy bloků hodnot. V těchto blocích se ti zobrazí stav komunikace s různými řídícími jednotkami.

Ano, BSG se musí vagem přizpůsobit autu. Já jsem to dělal, když jsem měnil BSG, musí se nastavit i gateway, jelikož ta je součástí BSG. Nic složitého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vies byt trosku viac konkretnejsi? hodnoty maju byt v tom ramci alebo kontrolovat 125,126,127 a 130,131,132?

chalanisko mi jeden pisal PM ze ma BGS ktoru potrebujem len ju treba nakodovat cez VAG na sucasne hodnoty BGS, ma niekto s tym skusenosti?

Presne tak kontrolovat 125,126,127 a 130,131,132 a 1 - poradku a 0 - problem.Tim zjistis v ktery rid.jednotce je problem.BGS si nemenil????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak kontrolovat 125,126,127 a 130,131,132 a 1 - poradku a 0 - problem.Tim zjistis v ktery rid.jednotce je problem.BGS si nemenil????????

este nie, je tam ta od vyroby. dnes to napojim a dam vediet :)

tu je link na rapidshare s tymi hodnotami...snad to pomoze :)

http://rapidshare.com/files/299130026/BGS_vs._BSG.doc.html

Editováno: , autor: triscene
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus udelat reset gateway to je znovu nakoduj stejnym cislem. Problem je v komfortce zkus ji nacist jestli to pujde.Podle me je komfortka spatna.Jeste promer podle DP draty .

akoze zrusit to cislo horne ...dat hocico a potom vlozit to iste? v pondelok zistim toto a ci pojde nacitat...co je DP? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...