Přejít na obsah

Jak vyměnit čidlo teploty chladicí kapaliny


Anthony

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Tak jsme si tu přečetl rady, včera večer jsem chtěl čidlo vyměnit a prd :wallbash:

Vyndal jsme starý čidlo i s kabeláží (pač to nešlo odpojit), ale bez starého těsnění, tak jsme si říkal, že buď vypadlo a nebo není problém tam mít dvě, jak tu někdo psal :D. Chtěl jsem tedy nasadit nové čidlo i s těsněním,ale to mi nešlo pořádně nasadit (nejspíš kvůli starému těsnění), takže min. 0.3l vody v háji zbytečně. Nějak jsem byl večer vyplašenej a už se mi do toho znova nechtělo. Navíc jsme blbec zapoměl dát něco pod auto a dělal jsme to u tchána na trávě :D Práce s tím na 2 věci, všude místa jak v hodinkách :(

Takže dnes jdu do toho znova, ale raději doma v garáži :D ... doma mám litr G12-ky, takže snad to starý těsnění nahmatám brzy. Ale nečekal jsem, že poteče tolik vody ... co jsme tu četl, tak jsem měl jinou představu. By mě zajímalo, jak to, že jste tam dostaly nový čidlo i s novým těsněním, aniž byste vyndali staré těsnění :o

Pak sem dám výsledek :D

edIT:

Vyměněno, za světla u garáže, pohoda klid. Něco málo vyteklo, ale šlo to dobře. To starý těsnění bych (být vámi) vyndal dycky, to moje bylo už takový nic moc, takže jsme za výměnu těsnění, žádný starý tam nenechávat,ale pěkně nový. Jen mi šla špatně sundat el. zástrčka ze starého čidla, ale tak to jsme pak sundal pomocí šroubováčku, v klidu po výměně čidla. Jen ten přístup je tam na prd. Mám nafoceny nějaké fotky, jak to tam vypadá, kdyby někdo chtěl, ozvěte se ;)

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj nechci zaklada nové téma tak proto to píší sem, mám O1 1,6 75kw, AVU, rv. 01, asi před tydnem se mi rozsvitila kontrolka motoru na přístrojovce, auto jede uplně normálně žadný negativa nejsou znát, napíchli jsme to na VAG a ten ukázal:

 

díkStoeda,01,Kviten,2013,10:36:58:10074
VCDS verze: SVO 10.6.4

                Addresa 01: Motor       Labely: SVO\06A-906-033-AVU.lbl
Objednací eíslo oídící jednoky: 06A 906 033 K
           Systém a/nebo verze: SIMOS33 1,6l 2V 00HS3553
                      Kódování: 00031
             
2 závad nalezeno.

17698 - cidlo pro teplotu chl.kap.vystup z chladice (G83): prilis velky signal
        P1290 - 35-00 - -
17700 - rizeney termostat chlazeni motoru (F265): preruseni
        P1292 - 35-10 - - - Sporadická

Readiness: 0000 0000

1 Fault Found:

17698 - cidlo pro teplotu chl.kap.vystup z chladice (G83): prilis velky signal
        P1290 - 35-00 - -


 

Tak to bude asi vadné čidlo, chtěl bych ho vymenit ale muze mi někdo porodit co je to za cidlo pro teplotu chl.kap.vystup z chladice (G83)? Je to tohle?

OPRAVA - http://www.skoda-dily.cz/eshop/078919501c-cidlo-teploty-chladici-kapaliny-dvojite.html

 

A prosím ještě jesti mi můžete popstan výměnu u motoru AVU 1,6 75 kw + foto kde najdu to čidlo v motorovém prostoru.

 

Díky moc

Editováno: , autor: Danniell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libero: Nene nepřehřívá se mi to ani nikdy jsem s přehřívání problém neměl, začalo mi to svítit před týden. Dneska jsem se bavil se znamým automechanikem a říkla, že to bude jen vymena tohodle čidla http://www.skoda-dil...ny-dvojite.html a že s tím se dá klidně jezdit i dál, že bude maximálně vyšší spotřeba.
 

Ta chyba termostatu je "jen" sporadická, takže bych ji zatim neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to čidlo nájdeš na tej skrini kompletného termostatu čo som si sem dal link...je to to zelené čidlo..

termostat je namontovaný na pravej strane bloku motora,nad spojom motor/prevodovka...

výmenu zvládneš..je to lepšie robiť pri studenom motore,aby si sa nepopálil o horúcu chladiacu zmes..čidlo je zaistené plastovou poistkou,ktorú len vytiahneš...bacha na gumenný tesniaci krúžok,zvykne ostať v termostate...na nové čidlo si ho nasaď popredu a potom tam daj čidlo,zaisti a dolej poprípade chýbajúcu zmes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem koupil čidlo od FEBI žadnpu čínu vyměnil jsem a ho a vše v pohodě, týden to šlo a najednou se zase rozsícítila oranžová kontrolka motoru a zase to vyhazuje chybu čidla teploty kapaliny...

 

Sobota,25,Kviten,2013,10:48:34:10074
VCDS verze: SVO 10.6.4

1 Fault Found:

17698 - cidlo pro teplotu chl.kap.vystup z chladice (G83): prilis velky signal
P1290 - 35-00 - -

Readiness: 1110 1101

 

nevíte čím by to mohlo být když je tam čidlo nové a týden to šlo v pořádku???

Editováno: , autor: Danniell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U sebe jsem menil zatim jen teplotni cidlo vystup z motoru (dvouokruhove), ty by jsi mel vymenit cidlo na vystupu z chladice podle vypisu z pameti zavad, to cidlo by melo byt jednooukruhove.

 

Pokud jsi vymenil to spravne, pak muze jak pise WOJNAR i nove cidlo umrit, anebo funguje normalne, jen v urcitem rozmezi teploty se chova divne a to pak RJ pozna.

Editováno: , autor: chase
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocituju kolegu z jiného fora co ma stejný motor 1,6 - 75kw.

 

Niečo viac ako pred pol rokom mi sa mi pravidelne začínala zapínať
kontrolka motora. Na VAG hlásil chybu s vadným snímačom na výstupe z
chladiča.

Snímač som vymenil, chybu začalo hlásiť znova.

Chybové hlášky:

17698 - Snimac teploty chladici kapaliny na vystupu z chladice (G83) Prilis velky signal
                P1290
- 35-10 -  - - Sporadicky

 

Problém so snímačom bol ten, že som si nepozrel poriadne v dielenskej
príručke o ktorý teplotný snímač sa jedná. Ono to aj z chyby je jasné,
že ten na chladiči. Ja som však 2x menil ten čo je na bloku motora (je
možné že predchádzajúce chyby hlásili práve ten). Takže som vymenil
snímač aj na chladiči a tieto chyby umĺkli.


Ale zase mě zaráží, že když jsem vyměnil to čidlo 4polové tak, že to na týden dalo pokoj? Nebo že by to vyhodnotilo chybu až po tydnu jak píše chase???
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...