Přejít na obsah

Superb 2


kuldam

Doporučené příspěvky

ja mel take Passata 3BG (2003) a dokazu tvrdit, ze komfortnejsi svezeni ve trech je presto v Superbu, kde proste prostor pro nohy udela hodne! Ale asi bude rozdil, kdo vzadu bude sedet. 3x120kg a 3x60 je velkej rozdil. Ja pokazdy vezl 3 holky kolem 20let...

Tak mezi dvacetiletýma holkama bych to vzadu určitě snesl i na delší trasu :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak co me na SII vadi, tak to je pri jizde v noci odraz snad 1/2 osvetlenejch budiku v celnim skle. Tohle kluci v MB fakt nevychytali! Takze i v noci jezdim se stinitkem...

Zameril jsem se ted pri jizde ve tme na odraz budiku v celnim skle (do ted jsem to nejak nepostrehl) a vidim v horni casti skla necelou 1/3 budiku, ale touto casti se stejne nedivam a tak to neregistruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

No pokud má to auto jiný motor, jinou převodovku, generálku zadní nápravy a snad i přední, co by se na tom mělo pokazit? Předpokládám, že motor měnili se vším (turbo, vstřikovače, čerpadlo) když byl v časovém presu. To, že motor jezdí někde jinde v autě, o něčem vypovídá? Někdo najede 10 tisíc za rok, stačí mu jeden motor na půl života. To jako vypovídá ten test, že se nerozpadla kastle po půl milionu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Statistika Superbů:
- počet vyrobených kusů SI + SII je přes 750 000 (z toho SI přes 136 000)

- na českém trhu je poměr firemní vs soukromé prodeje 65% vs 35%

- podíl dieselů v ČR je 85%, u SII Combi 92 %

- každý pátý s pohonem 4x4

- největší prodej za rok 2014 byl v Číně a to 30 722 ks, další pořadí: Německo 13 669, V. Británie 5955, Polsko 5299 a pak ČR 4550 ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazimir - aj to niekto tvrdí že je ? poznám viacmenej spokojných majiteľov , ak sa aj niečo vyskytlo tak väčšinou nie vážne a poriešilo sa to v záruke , nadávajú dnes len tí jézeďáci ktorý to doniesli z nemecka za tri koruny , malo to 500 000km , tri zlepené búračky za sebou a sype sa to ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to jsem zahlídl na několika webech o autech, kde si do něj ráčili více či méně kopnout, že je úzkej, nepohodlnej, postavenej na golfu, apod. Diskuze pod tím nebyly taky nic moc, prostě vivat Passat, vivat Audi.... Ovšem ten Passat má jen pár goodies k dobru (výběr barev, čalounění, dvojí skla, možná víc utlumenej, etc...), kde se cenově v Highline např. dostává celkem dost vysoko.

 

Osobně ho mám od novoty, a můžu potvrdit, že auto bylo vyrobený jako dostavník, a taky tak funguje. Podvozek má stejnej až na nádrž s Passatem B6 (B7 bez DCC). Což lze poznat v konfigurátoru Autokelly nebo ETKA i přes mediální masáž, že stojí na jiném podvozku, užší je cca o 3mm, což je akorát tvarem výplní dveří v nejkratším bodě a úzkost dělá podelné natažení.

 

S B7 a B8 už je to zas o něčem jiném, ale v roce 12, co jsem ho kupoval MR13, jsem za srovnatelnou výbavu měl cenu o 100k výhodnější než Passat a to v Passatu bych mohl ještě blbnout s výbavou, kde bych si mohl připlatit i 200-300, jen se mi nelíbil a dávat přes mega se mi už nechtělo...

 

Jinak souhlas, kromě pár kravin s tím autem nic není... Kupoval jsem ho na ježdení dálek s ohledem, že do něj naházím co potřebuju (čili ne Tetris) a bez nějakých omezení se svezu kam potřebuju. Mimo D1 a podobný terén je to pohodlné auto ve srovnání s Oktávií. Za sebou mám věšák na oblek, napříč se vejde i lednička, žádné na štorc, oblečení se nezmačká....

 

Zkušnosti mám

- s A6 C5 (jízdně dinosaurus) a C6 (bez vrcholné výbavy srovnatelné se S2)

- s S1 (dtto) jen pohodlnější sedačky

- s B5 a B6 (to samé co Audi)

 

Pokud tedy auto nemá DCC nebo vzduch, tak jediný rozdíl jsou větší kola u konkurence, tedy větší možnost větších profilů nad 45. Jinak cena/vs výkon je velmi dobrý, tedy auto je lepší v porovnáním s tím, s čím jsem jezdil před lety a to tehda byla prémie.

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj všichni, nevím kam to dát, tak zkusím sem.

Mám krátce S2 1.6tdi najeto 310tis ale auto jako nové a to doslova. Zdá se mi že jde dost těžko řízení, no možná se mi to jen zdá ale čekal bych řízení víc posilované. Prostě i když jedu pomalu není to na řízení jednou ručkou :) Ale občas ten volant prostě musím chytit. Jinak až na to že mám slabého prckoleta 1.6tdi jsem z auta velice mile překvapený a to hlavně pohodlí které kazí řízení. Proto bych se tu rád zeptal i když vím že se bude blbě odpovídat, ale řízení se mě zda že jde dost ztuha i když jedu pomalu :( Sice v zatáčkách dobře auto cítím, ale moc mě to nesedí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...