Přejít na obsah

cvakáni v HALDEXU 4x4 Octavia 66Kw 1.9TDI


Mek

Doporučené příspěvky

Můžete mi prosím někdo poradit. Při zaplém klíčku cvaká v zadní části ( Haldex )

Druhá závada je, že při plném rejdu točení kol v pravo, nebo v levo a ať to je jízda vpřed a nebo vzad, tak se ozve rána ze zadní části auta. Něco jako kdybych přeskočil kolem klín na zajištění auta proti pohybu. Za jízdy nic neslyšim. Jen při točení na parkovišti. Jak jde auto do rejdu, tak se ozve rána a škubne to autem. Auto je Octavia 4X4 1.9TDI 66Kw. Najeto 165.000Km

Zachovalá, jako nová. Nejezdím s tím žádné rally. Jezdím plynule a na pohodu. Olej a filtr jsem měnil. Ten starý byl čistý. Nechápu. Můžete pomoct. Děkuji. Jinak v servisu Škoda na diagnostice píše vadná komunikace s řídící jednotkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cvakání je vadná řj. Haldexu (výměna).To cvakání a závadu jsem opravoval taky a pomohla až výměna řj.To klepnutí by mohl dělat spodní silemblok zad. tlumiče pérování.Volný sil. v oku tlumiče(tlumič se posune v oku a dorazí na nápravu.Ale to je jen jedna z možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cvakání je vadná řj. Haldexu (výměna).To cvakání a závadu jsem opravoval taky a pomohla až výměna řj.To klepnutí by mohl dělat spodní silemblok zad. tlumiče pérování.Volný sil. v oku tlumiče(tlumič se posune v oku a dorazí na nápravu.Ale to je jen jedna z možností.

Děkuji Jirko 21 :-)

Prosím Tě... Kde seženu za rozumnou cenu tu ř.j. Haldexu ? Máš nějaký nápad ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o pravidelné cvakání od haldexu pri zaplém klíčku (ani nemusí být nastartovaný motor).My jsme to obědnali ze škodovky tak že levnější variantu neznám.Cena byla kolem 20 000kč.Radši si to nech ještě někde ověřit jestli je to řj.,může se jednat o jiný problém.Aby jsi nevydal zbytečně peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o pravidelné cvakání od haldexu pri zaplém klíčku (ani nemusí být nastartovaný motor).My jsme to obědnali ze škodovky tak že levnější variantu neznám.Cena byla kolem 20 000kč.Radši si to nech ještě někde ověřit jestli je to řj.,může se jednat o jiný problém.Aby jsi nevydal zbytečně peníze.

Děkuji za info. Jirko :) Tak to je mazec :-)) Jsem rád, že tady někdo komunikuje :-)) Zatím čau Mek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi to fakt vypada na ridici jednotku,znamemu to delalo podobne a byla spatna rj,jeste ze mam jednu do rezervy takze sem v klidu kdyby nahodou :)

Nóóó... Tak to je pro mě těžká písemka. Můžete mi někdo dohodit ř.j. Nechci nechat nic náhodě. Kdyby někdo věděl o ř.j. tak jí beru děkuji :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nóóó... Tak to je pro mě těžká písemka. Můžete mi někdo dohodit ř.j. Nechci nechat nic náhodě. Kdyby někdo věděl o ř.j. tak jí beru děkuji :-))

Mněl jsem to samé, sice u 2.0 / 2001 ale taky v haldexu cvakalo a semtam se i nezapl.

Nikdo nevěděl co to je, pohýbal jsem kontakty na haldexu, promazal, nechal vyměnit olej, sice to asi nepomohlo, ale

přestalo to a pak to rok jelo bez probl. Pak jsem ji prodal.

Nicméně jsem se díval v té době po Haldexu a i s difrem byl max. za 10 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím někdo poradit. Při zaplém klíčku cvaká v zadní části ( Haldex )

Druhá závada je, že při plném rejdu točení kol v pravo, nebo v levo a ať to je jízda vpřed a nebo vzad, tak se ozve rána ze zadní části auta. Něco jako kdybych přeskočil kolem klín na zajištění auta proti pohybu. Za jízdy nic neslyšim. Jen při točení na parkovišti. Jak jde auto do rejdu, tak se ozve rána a škubne to autem. Auto je Octavia 4X4 1.9TDI 66Kw. Najeto 165.000Km

Zachovalá, jako nová. Nejezdím s tím žádné rally. Jezdím plynule a na pohodu. Olej a filtr jsem měnil. Ten starý byl čistý. Nechápu. Můžete pomoct. Děkuji. Jinak v servisu Škoda na diagnostice píše vadná komunikace s řídící jednotkou.

Haldex nevim. Ale ten predek jak pise silentblok ramene nebo zadrene axialni lozisko nad nekterou predni pruzinou. Ucitis to kdyz na ni polozis ruku a tocis od rejdu k rejdu.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar MEK,

tak aj ja pridam skusenost, lebo som cerstvo menil RJ HALDEX na svojej O1 4X4 9/2000 /prispevok NEFUNKCNE 4X4/..

Ale nejde mi do hlavy, ako moze nieco "CVAKAT" v riadiacej jednotke??? :o Pokial viem, tak je tam len neaky "plosny" spoj zaliaty v neakom gele. Vydel som aj foto. Takze to mi niekto vysvetlite... Pri kluciku v zapalovani aj ja pocujem cvakanie, ale to je neake cerpadielko, alebo co, od palivovej nadrze....Alebo sa mylim??? :unsure: Lebo "cvakam" ale aj "HRABEM 4X4"takze????

No ale k veci Mek,

Ja som zhanal novu RJ najlacnejsie USA 950dolcov plus dovoz, clo... http://www.namotorsports.net/detail.cfm/part_cd/HAHALDEX.01

V cechach v Skodovce pytali 21300cz plus robota... Takze z novou RJ som to vzdal a presiel na variantu "B"...

Tu na fore bola jedna k mani za 5000cz, ale niekto bol rychlejsi...

Takze pomohli bratia Poliaci..

na ALLEGRO PL skus hladat... Ja som zohnal cely zadny diferencial za 1000zlotych aj z dovozom to je 235 euro- 6000czk...

Tak som to riskol, vsak ked porovnas cenu novej RJ...

Ked to nenajdes pod HALDEX, skus zadat MOST TYLNI /ZADNA NAPRAVA/ lebo malokto to predava samostatne/

No ale najprv sa uisti, ze je ta RJ v cudu. Ja som dal auto na pocitac a ukazalo chybu 1324. Ze je to vadna RJ a nie nieco ine, mi potvrdili aj fachmani tu na fore...

Tak HODNE ZDARU a daj vediet jak si pochodil..

ps:mam svoju chybnu RJ ako suvenir,tak ak to vie neaky fanatik do plosnych spojov spravit, nech sa ozve.. :worthy

ps2: citam tu, ze niektori ste "predzasobeny" riadiacimi jednotkami. To je to az tak problemova suciastka????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ty brdo, jak pocuvam, tak púocuvam, to "cvakanie" po vymene riadiacej jednotky Haldex zmizlo......

Ale co to bol za zvuk??? Lebo ta RJ je len plosny spoj... To asi dava neake chybne impulzy do dalsich sucasti haldexu a tie sposobuju ten cvakot????

Kdo mi to vysvetli???

Dik

4X4 FOREVER

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaky ma ta ridici jednotka cislo? Nahodou nekdo ji nemate na prodej koukam ze me jeji vymena v budoucnu asi ceka :(

Ja som hladal riadiacu jednotku Haldex pod cislom 02D 900 554D , ale uz som to vydel aj z inym koncovym pismenkom ale tie cisla boli rovnake... :palec2:

Ako som uz pisal ja som RJ zohnal z polska cez www.allegro.pl napriklad teraz je tam aktualne cely zadny diferak /samozrejme aj z RIADIACOU JRDNOTKOU HALDEX/ za 500zlotych-3200czk plus 100-120zlotych doprava kurierom az domov z PL do CZ...

http://moto.allegro.pl/item839927549_vw_go...yferencjal.html

treba hladat, zima sa blizi... ;)

post-31272-1260036434_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...