Přejít na obsah

ALU - Akú veľkosť?


Jeremiáš_SK

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Chcem kúpiť na OI, 1.6, 74kW nové ALU + PNEU. Len nejako sa neviem rozhodnúť akú veľkosť zvoliť. Ja chcem 17", ale každý mi vraví, že na OI budú 17" veľké a že mám kúpiť max. 16". Tak teraz neviem poraďte. Kúpiť 17", alebo stačia ozaj len tie 16"? Ak by som sa rozhodol pre 16" môžem tam dať PNEU: 225/55/R16?

Ďalej chcem na tie ALU aj nové PNEU. Poraďte aký rozmer? Chcel by som nejaký širší rozmer, aby auto aj kolesá vyrezali mohutnejšie. Dik za všetky rady. ;)

Editováno: , autor: Jeremiáš_SK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Chcem kúpiť na OI, 1.6, 74kW nové ALU + PNEU. Len nejako sa neviem rozhodnúť akú veľkosť zvoliť. Ja chcem 17", ale každý mi vraví, že na OI budú 17" veľké a že mám kúpiť max. 16". Tak teraz neviem poraďte. Kúpiť 17", alebo stačia ozaj len tie 16"? Ak by som sa rozhodol pre 16" môžem tam dať PNEU: 225/55/R16?

Ďalej chcem na tie ALU aj nové PNEU. Poraďte aký rozmer? Chcel by som nejaký širší rozmer, aby auto aj kolesá vyrezali mohutnejšie. Dik za všetky rady. ;)

Ja mam 215/45/17 a som spokojny. :palec2: Len sa ti zvysi troska spotreba :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

no ja mam octavii 1,9 Sdi 50 kw. měl jsem 225/45 r 17 a pro příště bych zvolil raději ty 16 jednak z duvodu snížila se max rychlost ze 190 na 170 a ještě při policejni kontrole na octavii 1 je max 16 a vetšina těch černych to ví.No a ještě jedna věc ale tomu moc nevěřím pokazila se mi převodovka v jednom servise mi řekli že to může byt i kvůli těch kol no tak nevim.příště raději kola jaké patří dle výrobce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
no ja mam octavii 1,9 Sdi 50 kw. měl jsem 225/45 r 17 a pro příště bych zvolil raději ty 16 jednak z duvodu snížila se max rychlost ze 190 na 170 a ještě při policejni kontrole na octavii 1 je max 16 a vetšina těch černych to ví.No a ještě jedna věc ale tomu moc nevěřím pokazila se mi převodovka v jednom servise mi řekli že to může byt i kvůli těch kol no tak nevim.příště raději kola jaké patří dle výrobce

tak toje divný. nechci rejpat, ale já koupil oktu před 14 dny a 17ky kola tam mám napsaný jao alternativu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravým pánovéé, ikdyž je to tu už rozebrané, tak pořád mi to vrtá hlavou. Mám octu 1,9TDI a přemýšlím o 16" nebo 17". Osobně bych si dal sfleku 17", ale probíral sem to s kamošem na servise a řekl mi že Ty 17" by byli už moc a odnášela by to náprava. Ale po přečtení této diskuze jsem zase bokem. každopádně chci origo kola z RS Spidry nebo Dotz,, a s tím že bych na to šupl pneu 205\45 R17" nebo na ty R16" klasiku 205\55. Díky za vaše zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri ked moze mat RS-ko 17 tak ich zvladne aj tvoj ropak. Ja mam 215/45/17. Je to fajn. Octavia I. moze mat ofiko iba 16 okrem RS ta moze mat 17 /verzia kombi 16/. Stanovisko skoda auto a.s. je take. Osobne som tam volal. T.j. 17 ofiko ma iba RS. Ak ich ma zapisanie niekto na inej Octavii tak asi najskor dodatocne u policajtov.

Spider 17 je velmi pekne kolecko na Octavii. 16 Spider taktiez nie je skaredy. Vobec sa netrap a kup si to co sa ti paci viac alebo je ti financne vyhodnejsie. 16 ti skoda auto a.s. dovoli resp. zasle ti za poplatok kladne stanovisko, na zaklade ktoreho ti to dopravaci zapisu do TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 17" alu a pneu 225/45/17 ale chcu tam dát 225/50/17 moc to totiž bouchá ty kola, ale ono to asi moc nevyřeší ty 50 no uvidíme, ale vol větší kola auto vypadá líp než na nějakých prckách, a je samozřejmostí že ti stoupne o něco spotřeba a auto ztratí výkon trochu. Ale za to to stojí aspoň nevypadáš jak hnup, mě se teďka to auto zhnusilo s těma 15" na zimu fuj. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri ked moze mat RS-ko 17 tak ich zvladne aj tvoj ropak. Ja mam 215/45/17. Je to fajn. Octavia I. moze mat ofiko iba 16 okrem RS ta moze mat 17 /verzia kombi 16/. Stanovisko skoda auto a.s. je take. Osobne som tam volal. T.j. 17 ofiko ma iba RS. Ak ich ma zapisanie niekto na inej Octavii tak asi najskor dodatocne u policajtov.

Spider 17 je velmi pekne kolecko na Octavii. 16 Spider taktiez nie je skaredy. Vobec sa netrap a kup si to co sa ti paci viac alebo je ti financne vyhodnejsie. 16 ti skoda auto a.s. dovoli resp. zasle ti za poplatok kladne stanovisko, na zaklade ktoreho ti to dopravaci zapisu do TP.

Takže náprava v poho nic extrémně to s ní nedělá jo? chci si dát Ty 17, protože když semtam potkám origo RSátko, tak se mi rozbuší srdce jak kdybych běžel maraton :-D,, No ještě Ty pneu, já myslím že by stačilo je obut na 205/45 R17?co říkáš? Zdá se mi zbytečné aby tam byly 215tky

Editováno: , autor: LuksaRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...