Přejít na obsah

Zvláštne zvuky z motora + video


warpcore

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Moja Octavia 1.6 GLXi 55 KW poslednú dobu vydáva veľmi zvláštne a nepríjmné zvuky. Dlhú dobu som si bol istý, že to má na svedomí prídavný ventilátor chladenia, ale odpojil som ho a chvíľu som jazdil bez neho, nepríjemné kvíliace zvuky zostali. Stáva sa to hlavne za studena, pri prekročení 2000-2500 otáčok a veľmi často to pozorujem aj na voľnobehu, keď dhší čas stojím (semafór). Po zahriatí motora kvíliace zvuky zmiznú a vrátia sa opäť (nie je to pravidlo) pri parkovaní, dlhšom cúvání a vytáčaní motora na prvom zaradenom stupni. Kdesi na fóre som čítal, že sa môže jednať o "napínaciu kladku" ? Môžete mi to prosím niekto potvrdiť, vyvrátiť. Prípájam video, ktoré som natočil dnes, snáď to ozrejmí podstatu môjho problému. Ospravedlňujem sa, ale točil som ho sám, takže trošku ponapínajte uši, pretože som bol nútený sedieť v aute a stláčať plynový pedál, ale myslím že je to počuť zreteľne. Dík za akúkoľvek radu.

video (1.11 MB):

http://ulozto.sk/2914755/wtf.mp4

alebo

http://rapidshare.com/files/298835446/wtf.MP4.html

alebo

http://depositfiles.com/en/files/66jdljt7d

YOUTUBE.COM

http://www.youtube.com/watch?v=zkB7CoH5ge4

Editováno: , autor: warpcore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robí to každé ráno keď je motor studený, pri konštantných otáčkach je to dlhý neprerušovaný zvuk, kvílenie až do doby, kým s motor zahreje, to že som ho na to videu tak vytáčal a potom pustil plyn, bolo len z dôvodu, aby bolo počuť ten kvílivý zvuk....mojim problémom je to, že motor dokáže pískať aj 15 minút vkuse neprerušovane....a to už je vážne na diazepan ! !

Editováno: , autor: warpcore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak poslední dny, když mrzne ráno, mi dělá stejný zvuk... bude to podle mě na 99,9% klíňák... zkus ho vyměnit a písni, jestli ti to pomohlo

Kliňák vymenený, žiaden rozdiel, stále to píská ! Napínacia kladka už je trošku drahší špás, takže sa mi veľmi do toho nechce....ešte sa objavil ďalší názor, že by mohlo ísť o "remenicu alternátora " ??? Sory, nemám ani tušenie čo to je, ale už ma ten zvuk pekne vytáča :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nevím, jak se ke klíňáku může, ale zkusil bych ho nejdřív promazat nasucho mýdlem, ne jako "opravu", ale test. "Vrzat" může nejenom starý, ale i špatně napnutý, takže pokud se zvuk změní / zmizí, je to tam :)

hmm, ako som povedal, kliňák mám nový, osadzoval ho mechanik, verím že ho nasadil spravne.....pri bližšom počúvaní sa mi zdá že to vážne ide od alternátora, ale po preštudovaní cien nových alternátorov by som bol radšej, keby som sa mýlil :smich: ....aké máte skúsenosti s repasovaním aleternátora ? Počul som že je to možné a zároveň lacnejšie, ako kúpiť nový alternátor za 220 euro. Štve ma len to, že altík vyzerá byť funkčne v poriadku, ale už sa to vážne nedá vydržať, ten zvuk je neznesitelný, každé ráno prvé čo počujem cestou do práce je pískanie....zle to vplýva na moju nevyspanú hlavu ! :smich:

Editováno: , autor: warpcore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak když mrzne tak mám v těchto dnech stejný problém, pískání docela nepříjemné. Klíňák (jeho kraje) namáznuté trochu mýdlem - nepomohlo. Co ten alternátor ? CO se z toho může vyklubat ? Investovat jen kvuli piskani se mi fakt nechce šílené částky, v teple to nedělá, jen když mrzne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte včera se mi poprve za tuhle zimu ve velkých mrazech, co si v motoru začalo jako hučet při sešlápnutí plynu jak na neutral tak i na jaký koliv kvalt když to malinko vytočim cca 3000 ot/min. vydává to takový chraptivý zvuk nikdo to nedělalo.Připomíná mi to jako kdyby něco klepalo o něco, a dělá to i když je to zahřáty i studený vubec nevim co stim. diky předme za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, ako som povedal, kliňák mám nový, osadzoval ho mechanik, verím že ho nasadil spravne.....pri bližšom počúvaní sa mi zdá že to vážne ide od alternátora, ale po preštudovaní cien nových alternátorov by som bol radšej, keby som sa mýlil :smich: ....aké máte skúsenosti s repasovaním aleternátora ? Počul som že je to možné a zároveň lacnejšie, ako kúpiť nový alternátor za 220 euro. Štve ma len to, že altík vyzerá byť funkčne v poriadku, ale už sa to vážne nedá vydržať, ten zvuk je neznesitelný, každé ráno prvé čo počujem cestou do práce je pískanie....zle to vplýva na moju nevyspanú hlavu ! :smich:

Alternator sa da aj opravit-zrepasovat nemusis kupovat novy. :);)

LINK: http://www.rmteam.sk/?opravy-starterov=alt...ry&rmteam=6 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...