Přejít na obsah

Zabudovaný el. příhřev chlad. kapaliny - jak to funguje?


thepich

Doporučené příspěvky

No nasiel som el. schemu aj na SDI 50 kW tak zrejme teda maju aj sdicka toto.

Ci to ide dorobit?

Podla etky asi hej,treba zohnat diely 7 a 8 z pril. foto. A zhavice.

Kontrola ? Najprv skus len ziarovkovu skusacku na + pol bterky a vrch zhavica,ked zazne tak je dobry. Potom ked tak vymontuj a pozri ako zhavi. lebo moze zhavit na 2 cm alebo len spicka. Kludne vyber,voda nevytecie... teda pri vychladenom aute.

Kontrola podla schemy.

rele J 359 a 360 kontakty 2,15 su trvale pod prudom. Na rele je to kontakt 30. To ide na zhavice po zopnuti rele. Kontakty 8 a 17 idu k zhavicom, po zopnuti rele kuria.

Kontakty 4 a 13 su pod prudom pri zapnuti zapalovania. to je ovladacie napajanie relatiek. Z druhej strany idu vyvody 6,15 do RJ. Tato vlastne pripaja minus k tym rele na zopnutie,preto je tam + pol namerany uz pri zapnutom zapalovani.

Zatial som este nenasiel stav kedy zapina RJ kurenie,lebo darmo mam vonk. teplotu cca 0-1 st. ked zrejme meria teplotu vody,ktora moze byt vyssia.

Nebolo by zle dotiahnut 2 signaly na palubovku na nejake diody ktore by zasvietili ak je zapnute rele. Ked len to hodit dole k diagn. zasuvke. Potom po zime kludne zrusit alebo poriesit po svojom,kam s tym. Dole k noham by kludne mohli 2 diody v pripade ze to zopne svietit.

post-18780-1257266862_thumb.jpg

post-18780-1257516784_thumb.jpg

EDIT...dal som sem novu schemu s vyssim rozlisenim. Uz som na to dosiel kde sa to nastavuje ...

nevidím v té ETCE kód motoru ATD, bude to pasovat ??? je to klasika TDI, ale PD ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz polozme si otazku.

Chcem to kurenie koli tomu aby sa ten motor skor zohrial alebo radsej mi ide viac o to ze skor mam teplo v aute. Lebo pokial si dam ANO na druhu otazku tak som rozmyslal uz aj nad tym dorobit elektricku spiralu niekde k vyfuku ventilatora.

No já myslím že obojí je dobře-zahřátější motor i to teplo z topení (ofuk okna). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Fire tak ako? uz to mas namontovane?? chcem sa opytat ci ti pasovali hadice alebo si musel nejake skracovat propadne nejake dokupovat, dalej by ma zaujimalo ako si vyriesil elektriku-urobil si to MADE IN HOME a zapinas si to sam alebo to mas origo na riadiacku motora a funguje to samo???

Editováno: , autor: juri23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

chlapci tak poradi mi niekto? prirubu zo zhavicmi zozeniem v pohode ale kde by som zohnal origo kabelas + ako to spojit s riadiackou aby to fungovalo automaticky.....a ako riadiacka pochopi ze zhavice uz tam a ma ich ovaldat ked od vyroby tam neboli? :feve:

Editováno: , autor: juri23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

zdravim, tak to aj mna zaujima, ci ozaj su to obycajne zhavize, lebo som sa to rozhodol namontovat ja do svojej felicie uz 1.9 TD, pouzil som to s renault megane scenic, trubka s troma zhavicmy, no ale na nich co boly vyrobne cisla (АЕТ 11721053 ), som podla nich ziadne take zhavice nenasiel, co by som ich kupil, a este k tomu tam bolo napisane na kazdom ze 300w...ale mi pripadaju ako klasicke 1.9 D feliciove, co sa tyka zavitu, len su kus kratsie...takze? diky

http://www.renault-c...php/t24269.html

tu je nieco pre inspiraciu...cao

Editováno: , autor: anty250
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že 2.0 předehřev nemají, tedy aspoň já ho nemám. Ale přemýšlím nad tím, jestli by tam šel dodělat a jestli by to mělo nějaký význam. Spíš by se miasi hodilo něco univerzálnějšího, např. http://auto.bazos.cz/inzerat/12668411/predehrev-motoru-na-12V-do-vodni-hadice.php to by bylo i jednoduché zapojit, přes relátko, spíše více a třeba na vypínač rozmrazování zadního okna. Ale nevím, jestli to na tom benzínu bude nějak výrazněji znát. Doufám, že nevadí, že sem píšu o benzíňáku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

su to klasicke zhavice, lebo ine sa ani kupit nedaju tak normalne...ja som si to uz namontoval do feldy, vysledok je super, treba sa pohrat kus s relatkamy, so spinacim relatkom automatickeho svietenia, skombinovat to s klasickym zhavenim, tak aby po nastartovani ich vyplo a zaplo ohrev vody, felicia je znama dlhym dozhavovanim este dlho po starte, takze ked sa ohreje, vsetko to vypne....jednoduche ak facka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ohřívače vody spínají až při cca 2500otáčkách motoru, pak to v nich musím držet jinak relátko vypne. vzhledem k tomu, že mi vstávají vlasy na hlavě, když jedu se studeným TDI při těchto otáčkách ,napadlo mě, jestli není možné nastavit spínání třeba v akčních členech pod 2500.můžete někdo poradit, kde je možné nastavit sepnutí ohřívačů vody?

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak si na to dosiel ?normalne to moze byt skuto nost lebo si to strazi Rj a pri poklese napatia ked hrozi ze to nebude stihat dobijat baterku tak to odpaja. takze teoreticky by to mohla byt chyba v dobijani alternatorom... napriklad. ja mam vyvedene ledky paralelne k tym relatkam tak vidim ked to zopne a svieti aj na volnobeh ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to funguje tak, jak jsem popsal. tvrdili to i ve škodovce. spínání při těchto otáčkách je prý z toho důvodu,

že voda cirkuluje rychleji a tím nedochází pouze k lokálnímu ohřevu, který by mohl údajně způsobit nějaké problémy..

 

jinak mám vyzkoušené, že v zimě už po cca 3km nesepne, takže motor je už asi lehce zahřátý

 

tušíte někdo, zda je vůbec možné to spínání nastavit?

 

 

Reléový a pojistkový box v motorovém prostoru vlevo

 

2 -relé 2 žhavicí svíčky pro vyhřívání chladicí
 kapaliny (pouze u vozidel s mimořádnou výbavou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze podla toho jak pises nemas to nejak odsledovane ci to mas alebo nemas zapnute. napr jak ja ze vidim svietit led diodu ak to je zapnute. a nevim o tom zeby sa tam nieco dalo menit.

 

 

EDIT:

...este otazka aky mas rocnik , ci novsie nie su takto naprogramovane, lebo ako som pisal rano nastartijem a zapne sa aspon jedno rele... dam von auto na ulicu a ked sadnem dnu stale svieti a niekedy pri hlbokych mrazoch aj obidve a to ide len na volnobeh. ja mam rocnik 97...           

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...