Přejít na obsah

Multifunkcni volant - dodelani


ondrej

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, uvažuji o dodělání MF volantu. Mám OII předFL MR08 s maxi-dotem, ale dal jsem si do ní rádio Swing z faceliftu. Četl jsem tu někde, že když použiju původní předfaceliftový MF volant, nepůjde s ním ovládat Swing, je to tak?

Pokud si teda pořídím faceliftový MF volant, půjde s ním ovládat Swing i předFL maxi-dot? A jak by to bylo v případě volantu z OIII?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi,

potřeboval bych pomoc.Mám škodu OII 1.9. 77kw Elegance r.v.2006 rozhodl jsem se pro dodělání MF volantu,takže jsem koupil nový tříramenný MF volant s roláčema.( z OIII).Ve své OII jsem měl starýho Lenina bez MF funkcí.Volant jsem namontoval ,nejdou funkce.Podvolantovku mám s indexem AF. Našel by se tu někdo, kdo by mi do podrobna napsal ,co třeba udělat,abych to rozchodil.Někde jsem se dočetl jednotku CH ,někde AQ, už mám z toho hlavu jak balon.Předem díky za jakoukoliv radu.Přikládám foto podvolantovky,MF volantu,a rádia.

MF volant.jpg

podvolantovka.jpg

Editováno: , autor: Octavia2.1.9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2018 na 13:34, Wašula napsal:

no tyhle tlačítka s asistentem ti nikdy nepůjdou. Potřebuješ s indexem F tudíž třeba ze superba II FL. A když bys měl tyhle tlačítka tak ti půjde maximálně tak levá strana multifunkce (rádio),aby šla komplet multifunkce potřebuješ FL budíky ;)

Takže potřebuju podvolantovku s  indexem F ? nebo to je myšleno na tlačítka ? A budíky z OII FL tedy ? Toď vše ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, taky bych si rád dodělal MF volant, mám origo HF, rádio stream mp3 (chci ho vyměnit za jiné, ještě nevím jaké, max 4,5K), maxíka, tempomat

Takže budu potřebovat:

1,jednotku s označením CH

2, MF volant před face (nebo po face)

3, kabel  (neměl by někdo číslo dílu)

4, Někoho kdo to zprovozní  -_-

Někdo ze středočeského kraje (nejlépe okolí Prahy)

OII 2008 1.9 Tdi před face 

Děkuji 

Editováno: , autor: Kristo82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, dnes jsem byl na servisu ve Skodovce se svoji O2fl (2009). Lezel mi doma mf volant ze S2, vzhledove stejny jako do nejnovejsich Octavii 3, ale s mf na S2. Po sundani volantu servis nezjistil, Zda je to Valeo ci Kostal. Nasel jsem pouze oznaceni krouzku: 1K0959653C a podvolantovka 1k0953549CN,... jake mam teda sehnat jednotky, aby mi to slo?

a druhy problem: servisak si neoznacil stred a nandal tam novy volant,... kdy rikal,.... po projizdce, ze to je v rovine. Bohuzel, kdyz jsem odjel,...byl volant nakrivo. Da se zjistit zpetne stred? Resp. Dat volant tak jak ma? Diky!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co google? máš ještě předFL sloupek...

             
1K0-953-549-CH Type 2 SW 0111 Highline Yes 1.3 & 2.0 -
1K0-953-549-CJ Type 2 N/A Highline Yes 2.0 -
1K0-953-549-CK Type 2 SW 0111 Highline Yes 1.3 & 2.0 #2

 

  • #2: Manual Transmission only, does NOT support Ignition Key Lock.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

 

je tady toho plno, mám dotaz. Chtěl bych dodělat do OII FL MR2010 multifunkční volant. Octavia je verze Prima. Kdysi jsem tam dodělával tempomat a povoloval palubní PC. Teď bych rád i nový volant, jelikož starý se totálně rozdrolil, tak bych dal zrovna MF. Jednotku jsem tehdy koupil pouze na tempomat. Potřebuji se ujistit, že hledám správnou jednotku.

 

Aktuálně mám ve voze jednotku 1K0-953-549-CQ, tedy pro tempomat a PC.

 

Chci si pořídit tento MF volant, tlačítka by měla být originál pro OII FL https://1url.cz/dMnW1

 

Potřebuji tedy jednotku, která počítá se senzorem pro úhel natočení volantu na tyči a musí být highline a LIN 2.0 je to tak? Takže 1K0-953-549-CF (popřídě 1K0-953-549-CE,  1K0-953-549-CD) a neměl by být problém? Mám klasický 4-ramenný volant originál, takže nebude třeba nový airbag a vše se mělo jen přeházet a nakódovat, chápu správně?

 

Díky moc za odpověď :-)

Editováno: , autor: Fan1s4444
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč nový kroužek, když k tomu stávajícímu jde normálně jednotka s podporu MF + tempomatu + PC ? Současně je tam kroužek s C na konci, tedy Typ 2. Když povýším jednotku z té současné na podporu volantu, přidám originál tlačítka pro OII FL + kablik na MF, tak nebude problem ne? + vybírám jednotku, která nemá připojení pro G85, jelikož ho mám již na tyči a ne přimo pdo volantem. Ty mě odkazuješ na 5K0 953 569, to je pro jiné páčky a od jiného roku, mám 2010 modelový rok.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto nemám teď u sebe, až o víkendu a žádný logy v PC zrovna nemám, vše jsem mazal, ale našel jsem v telefonu fotky, když jsem měnil jednotku + páčky na palubní PC + tempomat. Myslím, že je to z toho vše zřejmé, že se opravdu nejedná o 5K0 953 569. Nechytračím, ale v tomhle si jsem prostě jistý. Nebo se snad mýlím?

 

IMG-2953.jpg IMG-2954.jpg IMG-2964.jpg IMG-2969.jpg IMG-2973.jpg
 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr, díky moc :-) Jednotku 1K0953549CF jsem si objednal v Polsku, už ji mám doma, pak jen zajistím volant a kablik a pustím se do toho. Je to bráchovi pod stromeček, není to moje auto. A budu doufat, že vše bude makat jak má. Je tam rádio SWING, k němu by to mělo chodit.
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahojte,

chcel by som ta poprosit o radu.

Mam O2 FL r.v.2010, kde bol dorabany uz davnejsie multifunkcny volant, takze povodne ovladanie Maxidotu bolo prehodene z pravej packy na volant, packa ostala povodna s ovladanim.
Potreboval by som teraz vratit vsetko naspat, MF volant chcem pouzit na ine auto.
Nahodil som povodny volant bez ovladania a zapojil airbag. Cez VCDS som zmenil kodovanie 16-Steering Wheel (1K0 953 549 CD) z 0000732 na 0000034.
V kodovani 17-Instruments (1Z0 920 843 G) ostalo povodne - 110F00.

Problem je, ze neviem rozchodit ovladanie Maxidotu cez pravu packu ako to bolo povodne.

Poprosim o radu co este musim zmenit v kodovani, aby fungovalo ovladanie Maxidotu cez pravu packu.

Nie je nutne pred odpojenim MF volantu najskor nieco odkodovat ?

Nemoze byt problem v kabelazi k MF volantu, kedze prava packa ostala povodna aj s ovladanim, nemoze tam byt nieco odpojene ? 

dakujem za akukolvek radu
Martin

Editováno: , autor: salate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, salate said:

Ahojte,

chcel by som ta poprosit o radu.

Mam O2 FL r.v.2010, kde bol dorabany uz davnejsie multifunkcny volant, takze povodne ovladanie Maxidotu bolo prehodene z pravej packy na volant, packa ostala povodna s ovladanim.
Potreboval by som teraz vratit vsetko naspat, MF volant chcem pouzit na ine auto.
Nahodil som povodny volant bez ovladania a zapojil airbag. Cez VCDS som zmenil kodovanie 16-Steering Wheel (1K0 953 549 CD) z 0000732 na 0000034.
V kodovani 17-Instruments (1Z0 920 843 G) ostalo povodne - 110F00.

Problem je, ze neviem rozchodit ovladanie Maxidotu cez pravu packu ako to bolo povodne.

Poprosim o radu co este musim zmenit v kodovani, aby fungovalo ovladanie Maxidotu cez pravu packu.

Nie je nutne pred odpojenim MF volantu najskor nieco odkodovat ?

Nemoze byt problem v kabelazi k MF volantu, kedze prava packa ostala povodna aj s ovladanim, nemoze tam byt nieco odpojene ? 

dakujem za akukolvek radu
Martin

 

Problem vyrieseny, prava packa mala vypinovany PIN c. 5, aby sa nebila s MF volantom. Po zapojeni vsetko funkcne. Vdaka Igor za tip ;)

PACKAvsVOLANT.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Klubaci mam k Vam prosbu.

 

Mam o2 predfl 2008, TDI.

Prave som prerobil budiky za MAXIDOT, mam RNS510 najnovsi model, soft bez odbloku 6276.

Bap je vypnute, navi aj audio na budokoch zobrazuje, neviem ako presne to ma fungovat, ci pomocou packy mam prepinat stanice v menu audio, alebo nie, to ozaj netusim, najskor ale nie.

 

Planujem dorobit BT jednotku a laka ma aj MF volant hlavne kvoli ovladaniu hlasitosti a dvihaniu telefonu.

 

Mam ale otazku. kedze RNS510 komunikuje s MAXIDOTOM bez problemov, zrejme kvoli vypnutemu BAP, je moznost ze RNS510 budem ovladat prefl MF volantom, s tlacidlami pre telefon? Samozrejme ze vymena podvolantovky je povinna. Alebo je potrebne dat kvoli radiu len FL volant?

 

Co konkretne pojde na FL a co presne nepojde. Lava strana ok, ta pojde, teda VOLUME a prepinanie stanic, skladieb, maxidot viem ovladat packou, ide mi hlavne o dvihanie telefonu.

 

Viete niekto upresnit presnejsie, lebo tu je toho uz tolko, ze sa z toho neda vyjst.

Editováno: , autor: dodyv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj :)  . kolega si chce dodělat multifunkční volant a tempomat.. ale nejde nám to to zprovonit . buď nejde posilovač, nebo nejde multifunkce či klakson.
podvolantový kroužek : 1K0 959 653 C
multifunkční tlačítka :  5E0 919 719 F
čislo kabliku na airbag : 5JA 971 584
podvolantová jednotka : nyní má 1 ko 953 549 Ch  . jakou potřebuje aby to vše fungovalo .. volant má tenhle : 

 

thumbnail_20200430_170104.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...