Přejít na obsah

Jak jsem lakoval plasty


Vaša

Doporučené příspěvky

Nejdříve plast důkladně odmastíme. Dáme si fakt záležet protože když se to odflákne tak bud škaredý a nebo znova.

Použijeme buď nitro ředidlo a nebo nějaké průmysl. odmaštovadlo.

Po důkladném odmaštění nastříkáme základem na plast.

post-11-1145386197.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zavadnutí naneseme plnič.

Stříkáme nejdříve od vnitřních hran pak vnější a nakonec plochy.

Nanášíme (ve více slabých vrstvách - nemusí se slít) do stavu zarovnání hrubé struktury. Pokud nechceme hladký povrch mžeme plnič vynechat

post-11-1145386451.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před nanášením barvy zkontrolujem jestli někde nezůstala kapka vody, aby nám ji třeba sprej nevyfoukl na nastříkaný povrch.

Barvu stříkáme od vnitřních hran přes venkovní a končíme plochou.

nanášíme v malých vrstvách (jen lehce prášit).neslívá se

post-11-1145386893.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vcera zmaknul dle navodu, viz. foto. Pres vikend me nekdo chtel pripravit o Fabcu (vyzvanej zamek, ztazeny okynka, radio i vse vevnitr zustalo, tak nevim, jestli je odradil Sherlog nebo nekdo vyplasil), ale kazdopadne jsem laknul novou krytku kliky, akorat me stve, ze ta cerna metla ve spreji od Skody je vic "matalizovana" (o malicko vetsi mnozstvi stribrneho leskleho pigmentu nez zbytek auta). Taky je jeste malicko pri podrobnem zkoumani videt, ze to neni uplne hladkej strik, ale je to malilicko jakoby "pomeranc", ale myslim, ze to doladim tempem, az to nasadim...

post-11-1146039789.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak jsem nevydržel koukat na ty nástřiky všude tady a pustil se do díla.

Nechal jsem si poradit od odborníků v prodejně a koupil za 149,- sprej Trendy Silverline. Výrobce Motip Dupli B.V., www.motipdupli.com. Číslo 993 se mi líbilo asi nejvíc.Mělo by to být spešl na plasty tak jsem zvědav jak dlouho bude držet. Zatím je to čerstvé asi 4 hodiny -_- .

post-11-1161445384.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
Tie ofuky v chrome a v ciernom plaste vyniknu, ale v sedom plaste sa dost stracaju. Co tak ofuky nechat chrom a stredovy ramcek, popolnik, kryt pod pakou a prepinac svetiel dat do nejakeho tmavsieho drevodekoru? :)

post-9889-1187538416_thumb.jpg

Tak som sa k tomu dostal. Rameček okolo radia ma fakt štval. Niežeby sa mi nepačil ten chromovy dekor, ale tie pokrčené časti v miestach kde je to zagulatené. Ta chromova folia je tvrda a pevna, tak nepovolí a na zaoblené plochy sa nehodí. Na ofukoch som ju nechal, tam je OK :palec2: a je to v jednej rovine s chrom. páčkami dverí.

Z ramečku som strhol chromovú foliu a kupil som dreveny vzor ( folia šírky 45cm - 80sk/m). Na stredový rameček, popolník a rameček pod pakou stačí 30cm (š.-45cm) folie a za to som zaplatil 25 sk ! lol . Stredový rameček som musel očistit od zbytku lepu po starej folii technickým benzínom (pred lepením treba poriadne očistit, lebo po nalepení folie je vidiet každé zrnko prachu čo ostalo pod foliou, folia to všetko okopíruje ;) ).

Rozložit diely na foliu, rozmerat, postrihat a nalepit :p

post-9889-1195087026_thumb.jpgpost-9889-1195148029_thumb.jpg

S touto foliou sa pracuje lepšie. Menšie zagulatenia okopiruje bez problémov. Na stredovom ramečku to už sedí na 100% :palec2: popolník je v podstate rovná plocha, tak tam žiadny problém a folia okopíruje aj ten vystúpený znak cigarety. Troška viac sa treba pohrat s ramečkom pod pakou. Ten má vzadu zagulatenie, tam treba foliu viac natiahnut, aby skrčené časti neboli na viditelnom mieste. Ja som to šponoval tak, aby pokrčené miesta zakryla koža okolo páky, teda smerom do stredu ramčeku.

post-9889-1195087781_thumb.jpg

Ked je to skompletované v aute, tak nič neni vidiet, žiadny pokrčeny kúsok

post-9889-1195088019_thumb.jpgpost-9889-1195088086_thumb.jpg

Tak takto vyzera drevodekor stredoveho panelu za 25sk lol Podla toho čo sa komu páči, može si za túto super cenu dat trebars karbonový vzor. :p

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Neco malo ze superba :)

Ja to delal tak ze sem nejdrive sehnal plasty navic :palec2: a slo se na vec,drevo se mne opravdu nelibi a tohle mne pride elegantni :)

Plnic sem koupil klasiku ze spreje Skoda a barva byla koupena v lakovne Dupont cerna leskla :) ...

Plnicoval sem 2x a nechal tvrdnout 14dnu,potom brouseni a lak toho je 3x vrstev a jak nekdo rika ze praska tak nepraska :D :D

... Bezbarvy lak je klasika a 5x no je to zrcadlo ...

Zapory vidim jen to ze jde na tom videt prach :)

post-8971-1231167224_thumb.jpg

post-8971-1231167251_thumb.jpg

post-8971-1231167281_thumb.jpg

post-8971-1231167290_thumb.jpg

post-8971-1231167300_thumb.jpg

post-8971-1231167324_thumb.jpg

post-8971-1231167329_thumb.jpg

post-8971-1231167333_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...