Přejít na obsah

Havarijní pojištění


Pavel Knor

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci. Před časem jsem si koupil OII Combi a uvažuji o havarijním pojištění (hlavně z důvodu havárie, krádeže). Chtěl bych znát vaše zkušenosti a postřehy, popř. osobní zkušenosti. Kde se vyplatí havarijko uzavřít, za kolik, jaká varianta, jaké možnosti vůbec existují atd.... Moc díky za vaše příspěvky. Pavel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě jedině ČP...dobrá je taky Alianz (na úrovni ČP), ale za citelně vyšší cenu. ...Já měl zatim za těch více jak 10let u ČP jen zkušenost z cca 3-4x vykradením a asi 8x čel.sklo a vše proběhlo k max.spokojenosti....bouračku jsem zatim díky bohu u žádného auta neřešil, ale pár známých ano a taky moc ČP chválily....Já když jsem ted začátkem roku 2009 kupoval svou A6 3.0TDI, tak jsem si řikal že u auta z pořizovačkou po slevě přes 1,6mil.to bude raketa za to pojištění, ale ČP moc mile překvapila...platim za ní: povin.ručení+havarijka Allrisk včetně celé evropy z 1%spoluúčastí =ročně 40.342,- (je v tom ale 120měsíční bonus beznehodovosti)!!!!..což si myslim je bomba.....Známej má tu samou A6 pojištěnou u kooperativy (bez evropy) a platí přes 54.000,- a to jí má třetí rok starou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci. Před časem jsem si koupil OII Combi a uvažuji o havarijním pojištění (hlavně z důvodu havárie, krádeže). Chtěl bych znát vaše zkušenosti a postřehy, popř. osobní zkušenosti. Kde se vyplatí havarijko uzavřít, za kolik, jaká varianta, jaké možnosti vůbec existují atd.... Moc díky za vaše příspěvky. Pavel.

Všechny, jen prosím tě ne ČP!!! :( Nejvíce ochoty projevují při uzavření pojistky,pokud dojde na škodní událost zdlouhavý proces vyřízení. Čtyři týdny čekání na vyplacení škody, a to pomíjím urgence a několik osobních návštěv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si první koho slyšim nadávat na ČP.....jak řikám, nikdy jsem s nimi neřešil nic obrovského, ale jednou jsem měl vykradenou OII za více jak 100.000kč a ČP zaplatila okamžitě..v druhém případě při platbě rozpočtem taktéž..za 4dny byli peníze na účtě, za čelní sklo jakbysmet a nemluvě o výši jaká mi vždy přišla...vždy pro mě velmi milé překvapení.

Pár kolegů má taky ČP a taky spokojenost v případě řešení nějaké škody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to sice moje osobní zkušenost a nejedná se ani o škodu na autě, ale dlouholetý kamarád měl pojištěnej svůj obchod ze značkovým oblečením u pojištovny UNIQA a ten měl s nima 3x dost krutý peripetie a po poslední(kterou ještě asi řeší) už je poslal někam..

2x mu někdo vytřískal výlohu, to po dlouhých tahanicích a hadání dostal peníze po skoro po půl roce a ještě naprosto neodpovídající sumu a vrchol všeho bylo když mu to teď na jaře 2009 někdo skoro komplet vyčoroval...škoda přes 400.000,-!!! (drahé kožené bundy apod.) ....no po 30 dnech co má policie na nalezení pachatele mu přišel dopis že nikdo nebyl nalezen...tento dopis z inventur.soupisem,kopiema faktur za nakoupené zboží a dalšími dokumenty odnesl osobně na pojištovnu a čekal...30dní nic,60dní nic....zavolal tam a nějaká dost neochotná slečna mu řekla že tam ani jeho papíry nemá, tak po dlouhých tel.z likvidátorem jeho případu se papíry nakonec našly někde zastrčený, to mu slíbil že vše popožene aby to bylo vyřízeno co nejdříve..opět 30dní nic a když skoro končil další měsíc mu přišla v jeden den jak platba, tak i dopis o proplácení pojistného ve výši 168.000,-!!!!!!!! to prosim vše za škodu převyšující 400.000,- a s pojistkou která měla krýt vše do 800.000,- ......Tohle když mi vyprávěl ted před pár týdny, tak řekl že to tak rozhodně nenechá....Jak to nakonec dopadlo nevim...od té doby jsem ho zas neviděl, ale evidentně UNIQA asi nebude nic dobrýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V žádném případě nejsem jediný zákazník,který má s ČP problém. Příklad mého otce z minulého týdne je k pousmání. Auto Opel Astra pojištěno u pojišťovny Morava. Po krachu společnosti přebere veškerou klientelu Kooperativa a přizná bonus za 56měsíců. Za několik let u jmenované společnosti prodejem auta přiznán další bonus 58měsíců. Ukončením smlouvy Kooperativa přiznává celkový bonus za 114 měsíců.

Po zakoupení nového auta Peugeot 207 v lednu 2009 přechod k ČP kde byla prodejcem sepsána smlouva s bonusem za 114 měsíců. Závěrem to nejlepší!!! :) ČP si vše po 10měsících rozmyslela a poslala otci fakturu na doplatek 2700 kč s odůvodněním,že přiznává od Kooperativy bonus jen za 58 měsíců.

A pak mi někdo vykládejte, že ČP je TOP na trhu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přibližně do tydne přídám zkušenost s pojištovnou wustenrot(havarijka allrisk).....v pátek rano sejmutá srna,dopoledne hovor na centralu v pondelí přišel dopis že je udalost zaevidovana a v šetření tentyž den setkaní s likvidatorem a sepsaní škod.v utery dáno auto do servisu a až bude opraveno(snad nejpozději do ponděli)tak to nejduležitější kdy přijde krycí dopis nebo peníze na účet servisu.sám sem na ně zvědavej a značně nervozní... :huh: ... zatim to postupuje relativně dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenost Uniqua : rozpočet ze značkového servisu 82000,- , to se jim zdálo moc tak opraveno

v neznačkovém za 34000,- což bylo odsouhlaseno, na účet ale přišla částka 13000,- (úplný výsměch).

Na dotaz kde je zbytek : náš likvidátor to podle tabulek spočítal na tuto částku.

Pak jim napsal právník a za týden byl na účtě i zbytek. Divné metody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi nejlepší jsou velký pojišťovny...např. ČP......UNIQUA.......KOOPERATIVA... i když každej má na každou jinej názor...

Kooperativa jsou nejhorsi parchanti jaky znam...mooc spatnych zkusenosti s nima mam :(

Nejlepsi co asi je a mam dobre zkusenosti tak Generali, Alianz - a u techto ani uz neplati ze jsou nejdrazsi, jejich pojistky sli celkem na srovnatelnou uroven s CP a vyrizeni skodnich udalosti je rychle a bezproblemove(dve firemni havarky a nepocitaje celnich skel). Rozhodne nedoporucuji Kooperativu a Uniqu to sou fakt parchanti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČP? To fakt ne, moloch z dob komunismu, co jen rejzuje z toho, ze kdysi mel monopol. Existuji i levnejsi pojistovny, ktere udajne plni spolehlive, treba direct.cz a nemusis chodit za nejakym strejdou, aby ti uzavrel pojistku, udelas si to v klidu sam.

Mě se zamlouvá, že ČP má docela dost poboček. Když jsem kupoval auto, byl docela fofr a povinné ručení jsem nestihl vyřídit. Vlítnul jsem na pobočku a za čtvrt hodiny už jsem uháněl autem pryč se zelenou kartou v přihrádce. Např. u Directu bych čekal podle jejich vlastních tel. informací cca 3 dny až mi přijde poštou. Potom jsem tu smlouvu během pár dní (během kt. jsem zjišťoval na kolik by mě stál allrisk jinde) zrušil (než ji stihli odeslat ke zpracování někam na centrálu) a uzavřel na jiné ČP pobočce povinné+allrisk s něco přes 30% slevou, kterou mi vlastně jako "novému" řidiči nebyli schopni nikde jinde (ani ČP pobočce) nabídnout. Sice kolem toho bylo ještě nějaké vyřizování a telefonování navíc, a lidi na obou pobočkách se shodili že to není moc "košer" postup, ale všude mi vyhověli. Navíc radši mám osobní kontakt s pověřenou osobou, než nějaké online formuláře a brigádníky z helplinky... :)

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

dělám pro makléře a jak tu už padlo tak u každý pojišťovny jsou nějáký blbý zkušenosti,podle mých zkušeností to zaléží na lidech :-) ,jednak záleží jak se škoda nahlásí a pak jaký liklidátor to vyřizuje.Nejčastěj dělám Maximu,Slavii,ČPP a ČP a od každý pojišťovny mám 10 nespokojených klientů a 100spokojených,ale obecně můžu říct,že pokud se dostatečně hádáte tak plnění po větších či menších tahanicích dostanete,taky pomáhá když se pojistíte přes dobrého makléře,protože ten pojišťovně přivádí klienty a když jsou klienti nespokojení tak je vodí do jiné pojišťovny.Když pojišťovna přijde o jednoho klienta tak to nebolí,ale když si naštve makléře který ji přestane posílat klienty tak už je to pro ně citelná ztráta.Co se týká dotazu na Maximu tak ji doporučuju,jen pokud jste z okolí Brna tak se ,pokud budete mít smůlu,připravte na problématického liklidátora (Maximu likliduje AXA) menší škody dělají bez problémů i tam.Ale na obranu Maximy zas musím říct,že mi zaplatily vyhořelé auto,které klient nechal bez nafocení ekologicky zliklidovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám velmi pozitivní zkušenost s ČP. Sražená srna - pošramocený předek a takzvaná oprava svépomocí. I po odečtení spoluúčasti mi poslali tolik, že po opravě zbylo na zimní pneumatiky a plnou nádrž :). Mimo jiné z oné "opravy svépomocí" - a je jedno, kde si to pak necháte opravit - lze podle mých zkušeností vytřískat nejvíce. Vždy jsem dostal víc než stála oprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám velmi pozitivní zkušenost s ČP. Sražená srna - pošramocený předek a takzvaná oprava svépomocí. I po odečtení spoluúčasti mi poslali tolik, že po opravě zbylo na zimní pneumatiky a plnou nádrž :). Mimo jiné z oné "opravy svépomocí" - a je jedno, kde si to pak necháte opravit - lze podle mých zkušeností vytřískat nejvíce. Vždy jsem dostal víc než stála oprava.

když si necháš proplatit rozpočet můžeš ušetřit pokud si to umíš někde opravit,ale oprava v servisu taky nebývá marná,autorizovaný servis ČP dostane většinou co si řekne a ta plná nádrž s pneumatikama se dá taky domluvit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem koupil O2 kombi před třemi týdny a pojišťoval. Nemám ještě žádnou zkušenost v plnění pojišťoven, ale naopak, uzavírání proběhlo:

- V bazaru nabídli povinné ručení, havarijní pojištění a připojištění skel za 15 400,- (s tím, že mají několik pojišťoven a tohle je nejlevnější)

- Zajel jsem do ČP a nechal si nakalkulovat pojistku přímo. Stejný rozsah, ale už jsme byli na 13 800,-

- Když jsem viděl, že se dá slevit, tak jsem kontaktoval známou a ptal se, za kolik nakalkuluje ona. Už jsme byli na 12 000,-

- Chtěl jsem to vzít a zrovna jsem zahlédl reklamu na Direct. Známá ji v nabídce neměla, tak jsem si nakalkuloval pojistku online. 10 400,-

- Z Directu přišel požadavek na doklad bonusů, tak jsem jel opět na ČP, kde jsem měl předtím leasing a požádal o výpis. Paní se ptala, proč si zase nepojistím auto u nich, tak jsem argumentoval její nabídkou 13 800,- před dvěma dny a nabídkou Directu a narovinu jí řekl, že když mi tu pojistku dají za méně než 10 400,-, tak to vemu u nich. Po 40ti minutách kalkulování a telefonátech na vedoucího, který může potvrdit vyšší slevu, jsme se dostali na 10 200,-, tak jsem ji podepsal.

Rozptyl jako takový, mi připadá dost velký. Pro upřesnění, Jednalo se o OII Combi, 1,9TDi, rok 2006, Zamykání zpátečky a 48 měsíců bez škody. Takže doporučuji vytisknout si nabídku toho nejlevnějšího, co seženeš a pak s tím argumentovat u pojišťovny, kterou si vybereš sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přibližně do tydne přídám zkušenost s pojištovnou wustenrot(havarijka allrisk).....v pátek rano sejmutá srna,dopoledne hovor na centralu v pondelí přišel dopis že je udalost zaevidovana a v šetření tentyž den setkaní s likvidatorem a sepsaní škod.v utery dáno auto do servisu a až bude opraveno(snad nejpozději do ponděli)tak to nejduležitější kdy přijde krycí dopis nebo peníze na účet servisu.sám sem na ně zvědavej a značně nervozní... :huh: ... zatim to postupuje relativně dobře

tak konečně můžu sdělit zkušenosti s wustenrotem

menší rekapitulace:pá 30.10 ráno nehoda a hlašení pojištovně

                          po 2.11 přišlo vyrozumění + formulář o hlašení nehody-odpoledne setkaní s likvidátorem

                          út 3.11 předáno auto do servisu

                          st 11.11 auto opraveno a odeslana faktura do pojištovny

                          pá 13.11 přišel krycí dopis z pojištovny a já si přebíram auto.. :)

hodnota opravy odhanuta na cca 35000kč vše krom spoluučati bez problemů proplaceno i s novym rs narazníkem místo face.takže za sebe můžu říct že s wustenrotem spokojenost.... :palec2:

Editováno: , autor: raca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem koupil O2 kombi před třemi týdny a pojišťoval. Nemám ještě žádnou zkušenost v plnění pojišťoven, ale naopak, uzavírání proběhlo:

- V bazaru nabídli povinné ručení, havarijní pojištění a připojištění skel za 15 400,- (s tím, že mají několik pojišťoven a tohle je nejlevnější)

- Zajel jsem do ČP a nechal si nakalkulovat pojistku přímo. Stejný rozsah, ale už jsme byli na 13 800,-

- Když jsem viděl, že se dá slevit, tak jsem kontaktoval známou a ptal se, za kolik nakalkuluje ona. Už jsme byli na 12 000,-

- Chtěl jsem to vzít a zrovna jsem zahlédl reklamu na Direct. Známá ji v nabídce neměla, tak jsem si nakalkuloval pojistku online. 10 400,-

- Z Directu přišel požadavek na doklad bonusů, tak jsem jel opět na ČP, kde jsem měl předtím leasing a požádal o výpis. Paní se ptala, proč si zase nepojistím auto u nich, tak jsem argumentoval její nabídkou 13 800,- před dvěma dny a nabídkou Directu a narovinu jí řekl, že když mi tu pojistku dají za méně než 10 400,-, tak to vemu u nich. Po 40ti minutách kalkulování a telefonátech na vedoucího, který může potvrdit vyšší slevu, jsme se dostali na 10 200,-, tak jsem ji podepsal.

Rozptyl jako takový, mi připadá dost velký. Pro upřesnění, Jednalo se o OII Combi, 1,9TDi, rok 2006, Zamykání zpátečky a 48 měsíců bez škody. Takže doporučuji vytisknout si nabídku toho nejlevnějšího, co seženeš a pak s tím argumentovat u pojišťovny, kterou si vybereš sám.

Gratuluju,o ceny v pojišťovnách válčím neustále a uhádal jsi fakt dobrou cenu, ja bych mohl udělat nejlevnější za 9200kč komplet s 2% spoluúčastí a připojištěním všech skel,asistence i při poruše a úrazovka řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsi to podal, jako že jsem úplný kretén, protože mám pojištění jen předního skla, spoluúčast 5% a jak tam je úrazovka řidiče, to radši vůbec nevím a přitom jsem za to zaplatil o 1300,- více :o).

Kdybych takhle levnou pojistku mohl zajistit, tak ji zde nabídnu a přihodím si k ní 1000,-. Lidi budou rádi, protože ušetří ještě dalších pár stovek a ty na tom taky vyděláš :oD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsi to podal, jako že jsem úplný kretén, protože mám pojištění jen předního skla, spoluúčast 5% a jak tam je úrazovka řidiče, to radši vůbec nevím a přitom jsem za to zaplatil o 1300,- více :o).

Kdybych takhle levnou pojistku mohl zajistit, tak ji zde nabídnu a přihodím si k ní 1000,-. Lidi budou rádi, protože ušetří ještě dalších pár stovek a ty na tom taky vyděláš :oD.

To se omlouvám jestli to tak vyznělo,myslel jsem to jako pochvalu,protože mám spoustu klientů co běhali po pojišťovnách a zdaleka nedostali takovou slevu.Pokud by někdo měl zájem tak mám kancelář v Praze nebo lze i poštou sjednat pojištění,stačí napsat,ale většině lidí se to zdá podezřele levné :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...