Přejít na obsah

LED osvětlení kufru O1


Maxir

Doporučené příspěvky

Dobrej,

potřebuji poradit:

Mám Octávku 2003 RS (krátkou) v kufru jsem předělal osvětlení ze žárovek na LED. Proud je cca 2/3 původního.

Problém je, že po otevření kufru se normálně rozsvítí osvětlení (13V) ale po zhruba 10 sekundách klesne napětí na 7V.

Pokud otevřu jakékoliv dveře, osvětlení kufru se vrátí do normálu 13V.

Máte někdo představu, co je špatně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zpozoroval jsem to same.. když otevřu jen kufr a nejsou kliče v zapal. tak tam je 7V když otevřu dveře a tim pádem se rosvítí stropni lampička 13. když zapnu v autě lampičku tak to děla to same, až při zaplem zapalovani sviti na max v interieru. Asi nějaka ochrana:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalne si RJ zistuje ci tam je odber,ak nie alebo spravne maly,tak tam nepustifull stavu...Toto som ja tiez riesil. Stacilo len brnknut kontaktami na povodnu ziarovku aby len blikla,bol odber a v tom momente tam tlacilo stavu,no neviem dokedy,ale sedel som v kufri a robil s kablami aj 10 minut a nezhaslo to potom.

Takze riesit sa to da podobne ako pri kontrole prasknutych ziaroviek. Prepajaju obidva vstupy do svorkovnice odporom,ktory zaisti zvyseny odber.

Aj ja som najprv napojil miesto sulfitky 4 dioody a takto sa to spravalo. Vzdy to pohaslo. Potom som napojil pod plato listu s 30 LEDkami a to uz zozralo docela dost prudu,takze mi to po tych 10 sec skoro nebolo vidiet ze svietia.

Tak som zrusil tie 4 ledky,dal povodnu sulfitku,ktoru aj tak nevidno ze svieti a teraz to funguje ako ma. A foto?...

post-18780-1257494176.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 No, páni! To vypadá dost dobře! Mám sice combi, ale takový výhled do kufru by se mi hodil! Ty dvě svítilny na bocích toho moc neosvětlí, ale ta lišta s LEDkama třeba na opěradle zadních sedadel, nebo na té roletě, to by nebylo marné. Musely by se pořešit nějaké kontakty, abych se nemusel při sklápění sedaček nebo vyndavání rolety otravovat s nějakýma konektorama a bylo by to... Docela bezva nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze tam mam povodnu ziarovku v tom svetielku na boku aby to nezhasinalo. Asi mas nieco inak. Lebo ked si pozries diskusie okolo led od superfatyho tak tam riesia tiez problemy bud to s pohasinanim alebo ze tlmene svieti po zhasnuti a nie kazdy ma rovnake problemy.

Ja som sa napojil paralelne na existujuce draty co idu do konektora na boku a este ked bude cas a ochota,alebo lepsie povedane priaznive pocasie tak to cvaknem a doletujem na ten drat k liste rozpojovaci konektor ak by som chcel dat plato von.

Neviem presne od akej hodnoty to zapne na full to by chcelo premerat ,mozno mas tak poriesene svoje LEDky ze to zerie viac ako ta moja lista.

Ono max. prud. To asi RJ berie do uvahy odber prudu. Tu neslo o to ze max co tam mozes dat. Tu ide asi o to ze pokial nemas velku spotrebu prudu tak tam namerias len asi tych 6-7 Voltov spominanych a tie ked mali ist na 30 led diod tak nestacilo na svietenie. Nie zeby to nesvietilo preto ze mam vela diod. Ked tam RJ pusti full 12 V tak to svieti normalne plnym svitom.

Jednoznacne co sa tyka svetla tak to je 100 bodov,oproti povodnej 1 ziarovke.

A to som sa s tym moc nedrbal,surovo som to silikonom zalepil pod plato a v kute viedol draty az ku klbu plata na zadku.Kto sa mi pozera dole pod plato?

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mám tiež napojené na pôvodný konektor. Kúpil som orginál také ledkové štvorčeky so 4 ledkami na 12V. Dal som ich tam 4 paralelne a vôbec som sa nezamýšlal nad tým koľko to má odber pretože to úplne super svieti, len cca po 10s to preblikne. Vyskúšam od koľko voltov funguje ten ledkový štvorec možno ide už od tých 7V ale to pochybujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí pověsit odpor třeba 300Ohmů paralelně na ledku a je klid....stačí na jedné straně.A nebo tam pověste žárovku a položte ji třeba do boční kapsy.

300Ohmů ? to je nějakých 40mA tedy 10% původního odběru pokud má žerovka 5W. Jak jste přišel zrovna na takovej odpor ???

Editováno: , autor: Maxir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neber do uvahy len odpor. mas tam aj dalsi spotrebic,ledku. alebo ber do uvahy kolko staci pre RJ aby konecne detekovala odber. Skusit len solo ten odpor,prakticky ako keby si to len skratoval cez odpor,zrejme to zazne. Dalsie spotrebice uz idu len navrch. Neviem ale napr si prejdi vlakna kde riesia pri ledkach kontrolu prasknutych ziaroviek ake odpory tam davali .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

300Ohmů ? to je nějakých 40mA tedy 10% původního odběru pokud má žerovka 5W. Jak jste přišel zrovna na takovej odpor ???

Přesně jak je popsáno v příspěvku nade mnou....mne vůbec nezajímá, jaký tam byl odběr původně. Když už tam dávám LED, tak i proto, abych nějakou energii ušetřil, ne jen že to hezky vypadá. Dej si tam třeba 2 mega, to už mi je jedno. Jen jsem napsal, že 300Ohmů stačí nato, aby LED nepohasínaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, ale rekl bych, ze proudu na takovych svetylkach moc neusetris, vim ze LEDka ma odber i 20mA, to chapu, ale pokud ty zarovky nemaji odber treba kolem 5A jako H4, tak nema moc cenu setrit, stejne jako nechapu mlhkovkare co s nima sviti misto svetel pro denni sviceni, na predku usetri akorat na parkovackach a na zadku 50W? kdyz nepocitam ledky v palubce na kontrolce a podsviceni budiku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak je popsáno v příspěvku nade mnou....mne vůbec nezajímá, jaký tam byl odběr původně. Když už tam dávám LED, tak i proto, abych nějakou energii ušetřil, ne jen že to hezky vypadá. Dej si tam třeba 2 mega, to už mi je jedno. Jen jsem napsal, že 300Ohmů stačí nato, aby LED nepohasínaly.

Děkuji za radu, o víkendu to vyzkouším. Nechtěl jsem Vaší radu zpochybňovat, jen mě zajímalo, jak jste přišel zrovna na 300Ohmů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za radu, o víkendu to vyzkouším. Nechtěl jsem Vaší radu zpochybňovat, jen mě zajímalo, jak jste přišel zrovna na 300Ohmů.

Přišel jsem na to zkoušením různých impedancí...zkoušel, zkoušel až to dopadlo. V mém případě bylo 100Ohmů málo, při 200 už to chodilo...pro jistotu jsem dal 300 :) .

to PatrickE3.....v interiéru určitě moc neušetím, ale v součtu všech ledek (komplet zadní lampy, interiér a přední mlhovky s SMD H3) už to něco hodí. A pro 1 KW v kufru to je sice minimální, ale přece jen přínos.

Editováno: , autor: sejra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dodám, že paralelní odpor musí být "výkonový", tj ne ten klasický malý 1 watt, ale větší, nejlípp 5W. Je taky výhodné poskládat to ze série menších. Já jsem měl třeba paralelní odpor poskládaný ze série 5 ks 18 ohm 2W odporů, což je výsledných teoreticky 90 ohm 10 watt. Takto to míň hřeje, dá se to v pohodě udržet v ruce.

(pozn. měl jsem v kufru LEDky o odběru jmenovitých 14 x 20 mA, takže proto tak poměrně malý odpor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišel jsem na to zkoušením různých impedancí...zkoušel, zkoušel až to dopadlo. V mém případě bylo 100Ohmů málo, při 200 už to chodilo...pro jistotu jsem dal 300 :) .

Absolutně nechápu co jste napsal!!!!!

Čím je odpr VĚTŠÍ tim je proud MENŠÍ.

To znamená, že to vůbec nemá nic společného s proudem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

To Sejra

Ty máš v mlhovkách místo H3 žárovky LED ? Už sem nad nima přemejšlel, ale řikal sem si, že ty LED budou mít nižší svit a co mam zkušenosti, tak těm LEDkám tak do 3 měsíců začínaj odumírat smd panely, tak se mi nechce vyhodit 500 jen na pokus. Mohl by si mi sem hodit foto, jak to vypadá ? BTW to bílé světlo na mlhu asi nebude zrovna gut. Já se sice za to stydim, ale někdy s těma mlhovkama jezdim místo potkávaček, pač abych něco v noci viděl, tak mam ve světlech night breakery a ty maj chabou životnost, tak je mi jich v létě za dobrý viditelnosti líto a supluju to mlhovkama, který v OI nejdou skoro rozpoznat od potkávaček (PLS nebijte mě za to, u OI ty mlhovky opravdu neoslňujou)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Normalne si RJ zistuje ci tam je odber,ak nie alebo spravne maly,tak tam nepustifull stavu...Toto som ja tiez riesil. Stacilo len brnknut kontaktami na povodnu ziarovku aby len blikla,bol odber a v tom momente tam tlacilo stavu,no neviem dokedy,ale sedel som v kufri a robil s kablami aj 10 minut a nezhaslo to potom.

Takze riesit sa to da podobne ako pri kontrole prasknutych ziaroviek. Prepajaju obidva vstupy do svorkovnice odporom,ktory zaisti zvyseny odber.

Aj ja som najprv napojil miesto sulfitky 4 dioody a takto sa to spravalo. Vzdy to pohaslo. Potom som napojil pod plato listu s 30 LEDkami a to uz zozralo docela dost prudu,takze mi to po tych 10 sec skoro nebolo vidiet ze svietia.

Tak som zrusil tie 4 ledky,dal povodnu sulfitku,ktoru aj tak nevidno ze svieti a teraz to funguje ako ma. A foto?...

attachicon.gifP231009_19.32.JPG

Ahoj jak si napojil kabely aby původní lampička fungovala narval jsi to přímo do konektoru nebo jsi to připájel někde dál přímo ke kabelům ¨????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau. zajtra sa ti na to pozrem.. netusim z hlavy urcite som to pajkoval.. :-) ale odkial uz si nepamatam.

no tak som sa napajal na kable blizko lampicky, odizoloval , nacinoval a zmrstovackou zaizoloval.. potom som tahal draty ku klbu plata a pod platom k led pasu. v mieste jak sa plato otaca na tej strane pri sedackach tak tam som vrazil do cesty rozoberatelny 2 pinovy konektor aby sa to dalo odpojit v pripade ze treba plato vyhodit von z auta..

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně chci také předělat osvětlení kufru na LED pásky a nalepit pod držáky pro zadní repro.

 

Na prasklou sulfitku naletuji dvoulinku a tu co je dál od sulfitky (na pravé straně) budu tahat s ostatní kabeláží. Může pak být vše bez dalších přechoďáků na konektorech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Lonanku takhle?

Jinak kluci chapu spravne ze pokud se mi to 15ti vterinach zhasne tak tam mam jeste hodit odpor? Ve skodovce mi totiz rekli ze je spatnej mikrospinac v zamku....

A predtim jsem nepozoroval jestli to zhasinalo nebo ne, byla to totiz takova bludicka ze kolikrat clovek nepoznal jestli to sviti

post-90335-1422705450,2546_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...