Přejít na obsah

Motorek přepínající klapky klimatizace


ForetM

Doporučené příspěvky

Tak mám climatronic, ale nevim, jestli se to tak da nazyvat.Neni to vylozene ta klasika autoklima co ma vetsina novych octavek. Ta moje klima je jakysi starsi model,vypada to jako taxametr, ale je automaticka .... a kdyz mi to pichli na pocitac, tak je to pry jakysi servomoterek, ktery prepina klapky ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

modrá šipka je servomotorek klapky vnitřního okruhu - fialová servomotorek mísící klapky (má fialovou packu) teplý/studený vzduch a nachází se nad ofukem pro nohy spolujezdce - zelená servomotorek klapky (má zelenou packu) pro rozdělování proudění vzduchu aspon myslím - výměna servomotorku pro vnitřní okruh a mísící klapky je možná po demontáži schránky před spoluzdcem sice málo místa ale jde to.

post-9262-1258135941_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Kde přesně najdu ten šroubek M6.Měl jsem včera 2x vytáhlý kastl a neviděl jsem jej.Nemáš náhodou fotkua,kde se přibližně nachází a jak to servo vytáhnout.Díky.

Ten šroubek je dost špatně vidět skoro až není vidět je umístěn hodně vzadu kolmo k podlaze dá se nahmatat rukou a povolit golou na delší tyčce.

Něco více si můžeš přečíst a prohlédnoput zde http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=420

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdarec panove,

tak jsem po 5hodinych se s tim nejak domluvil,hluk odstranen,ale mam problem servo pri zapojeni funguje,ale jen naprazdno kdyz k servu pripojim klapku a cumim na to jestli to pofachci tak jako by motorek byl slaby a nedokaze s tim pohnout,,,

to bude asi motorek v cudu,ze?

ci je nejaka finta?

a jeste mam jednu otazecku tohle na tech odkazech/foteckach je jaka si krabicka se 4 kablema a nevim co to je byla tam hned pod spolujzdcovou schrankou jen tak vlozena polozena....

dekuji moc za info/ppr rady dekuji

http://sklad.obrazku.cz/obr400233_DSC00150.JPG

http://sklad.obrazku.cz/obr400234_DSC00151.JPG

http://sklad.obrazku.cz/obr400235_DSC00152.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

modrá šipka je servomotorek klapky vnitřního okruhu - fialová servomotorek mísící klapky (má fialovou packu) teplý/studený vzduch a nachází se nad ofukem pro nohy spolujezdce - zelená servomotorek klapky (má zelenou packu) pro rozdělování proudění vzduchu aspon myslím - výměna servomotorku pro vnitřní okruh a mísící klapky je možná po demontáži schránky před spoluzdcem sice málo místa ale jde to.

Editováno: , autor: tomelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

modrá šipka je servomotorek klapky vnitřního okruhu - fialová servomotorek mísící klapky (má fialovou packu) teplý/studený vzduch a nachází se nad ofukem pro nohy spolujezdce - zelená servomotorek klapky (má zelenou packu) pro rozdělování proudění vzduchu aspon myslím - výměna servomotorku pro vnitřní okruh a mísící klapky je možná po demontáži schránky před spoluzdcem sice málo místa ale jde to.

Čau clapi, potřebuji radu, kde najdu servomotor přetlakové klapky V71 , byl by vidět na fotre kterou sem vložil sonyk02... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim panove. Prosim o radu. Mam climatronik rv 03 a ted mi zacal vydavat za chodu neprijemne zvuky. Je to takove to bzzzz ale v dosti chaotickem rezimu. Dela to pokud vyrovna teplotu na pozadovanou, tak pak zacne takle bzikat. Pokud si dam man. treba jen ofuk nohou na jednu carku a hodne vysokou teplotu, tak to zmlkne. Dal sem to do autor servisu a tam mi udelali diagnostiku a pry je to bez chyb a ze to delaji ty serva a at to neresim. Me to ale strasne stve. Za jizdy je ten zvuk opravdu neprijemnej. Muj tip je, ze to dela ta smesovaci klapka s ruzovou pacickou. Je dokonce na ni i videt od nohou spolujezdce, kdyz se trosku odhrne ten tapec. Tak a co s tim ? Vymenit ? Jak ji vyndam ? Nechce se mi sudavat stredovej panel....de to vyndat, kdyz sundam treba jen kaslik ? Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravim,

 

protoze me stranky ohledne skodovek pomahaji davam svuj tip do mlynku. Mel jsem problem s tim, ze OCTAVIE I 2003, nechladila, ( climatronic ) hrozne topila ikdyz jsem dal LOW na climatronicu, nefoukal studeny vzduch ani pri zaple klime ani pri ECON rezimu. Nechal jsem tedy klimu doplnit, myslel jsem ze je prazdna, nicmene bylo tam 440g chladiva, tudiz me to doplnily do 750g tusim jak tam ma byt zaroven jsme to napichli na VAG a ten hlasil ze je chyba na motorku V68. vetsinou jsem vsude cetl ze je nefunkcni. Nicmene jsem ho rozdelal, zkusil a motorek jel v pohode. NIcmene pri odmontovani motorku V68, jsem si vsiml ze packa na obr. ktera je zastrcena smer jako na ovladani te klapky mezi prepinanim studeneho a teplo vzduchu byla vypadena a kdyz jsem ju tam nasadil zpet nedrzela tam.

 

Pripevnil jsem tedy kus platku zeleza (jako podperu), namontoval motorek zpet a EJHLEEEE.... vsechno funguje jak ma!!! Oprava za 13kc v cene jenoho zelezneho plisku! Doufam ze nekomu pomuze... ;)

 

 

post-56305-0-36677300-1456593847_thumb.j

post-56305-0-58062700-1456593861_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím,

 

Sice vlákno už je staré, ale nechci otvírat nové. Mam O1 manual klimu. Už nějákou dobu mi příjde že ač dát ovladač na sílu foukání na 0 tak i tak pořád fouká vzbuch i když né moc ale stále to fouká a je jedno jestli studený nebo teplý jak si přepnu. Někde se neuzavírá nějáká klapka nebo tak něco? případně která to je a kde jí najdu? díky moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...