Přejít na obsah

Vnitřní osvětlení (interieru) - nefunkční


murphytravex

Doporučené příspěvky

Lampička vnitřního osvětlení někdy svítí a někdy zase ne. Odemknu dálkáčem, rozsvítí se, vložím klíč do zapalování zhasne. Takhle jezdím třeba 4 dny a v poho, žárovka funguje jak má. Přijdu pátý den a nic, nereaguje na otevření dveří, zamykání nic, tma. A pak zničeho nic zas to jde. Žárovka je přirozeně v pořádku.

Setkali jste se už s tím? :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám presne taký problém ako Murphytravex. Niekedy ide vnútorné osvetlenie a niekedy nejde. Zistil som že mám pravdepodobne vadný mikrospínač v zámku dverí spolujazdca, lebo keď otvorím dvere spolujazdca tak mi vnútorné osvetlenie nefunguje ani mi nesvieti červené svetlo vo dverách. Keď dialkovým otvorím auto tak by sa malo vnútorné osvetlenie rozsvietiť, ale v mojom prípade nie vždy. Môže to byť tým vadným mikrospínačom? Ď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

koupil sem starsi fabii a jedinej problem kterej sem nani mnel je tenhle: kdyz otevru svoje nebo spolujezcove dvere tak se mi nerozsviti stropni svetlo, i kdyz ho mam nastaveno aby svitilo...je mozne ze by byli oba spinace ve dverich spatny? jeste sem si vsimnul jedne vjeci a to take ze kdyz prepinaj jednotlive polohy toho svetla tak do prava jde lehce a do prava jde prepnout tezko a vzdycky vnem pukne. nemuze byt chyba i tam nejaka?kdyz ano jak to rozeberu? skousel sem sundat ten kryt ale nevim jak nato :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie som sice nejaky expert, ale ak ti po otvoreni aspon jednych zadnych dveri svetlo zasvieti, tipoval by som spinace v prednych dverach vymenit. To svetlo hore ... vybrat priesvitny plast (je len nasunuty) vypacenim v smere od predneho okna a potom zospodu uvidis dva sroby, ktorymi je uchyteny cely vypinac. Tot vsjo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem u těchto světylek je taky ten že pokud je tam klasicka žarovka(sufitka nebo jak se to píše) a dlouho svítíš tak dost hřeje a mě se stalo že normalně vytavila do plastu nad žarovkou díru.tzn. cely okoli žarovky je vystaveno velkemu ohřevu a vzhledem k tomu že kontakty přepinače jsou misty jakoby zatavené do toho krytu může se stat že se vyhřeji a vytrhnou se z něj.a jak přepneš tak si je ohneš a je to v pr....y.pro něvěřící pokud bude zajem dodam foto oné propalene díry :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se nerozsvitila lampicka pri otevreni LZ nebo PP dveři.tak jsem dnes vymenil mikrospinace.v obou dverich byli uplne osoupany. po otevreni PP dveri uz vse funguje tak jak ma.ale na zadku mi to prestalo jit uplne.a to i PZ dvere ktere pred tim fungovali.proud tam jde a u vsech dveri je slyset jak mikrospinace bez problemu cvakaji ale zadek se proste rozhodl ze nepujde.poradte prosim co s tim.diky :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja sem dosel nato ze kdyz mam ten vypinac na svetlu v pozicii 1 (myslim to tak ze je stred to znamena vypnute) ked dam na lavo a otvorim dvere tak nesviti a kdyz ho dam na pravo uplne tak to funguje normalne..asi bude neco stym vypinacem podle mne lebo de taky tezko preponut do leva...co se stym da delat? co popripade vymenit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja mám taktiež problém s osvetlením interéru. Aj keď mám prepinač na streche v správnej polohe, po otvorení akýchkoľvek dverí sa mi svetlo nerozsvieti. Kontroloval som poistky, sú dobré. Chcel som pozrieť spínače vo dverách, ale sa mi to zdalo byť komplikované. Poraďte, ako čo najjednoduchšie vymeniť spínače a ako na to prísť, ktorý by to mohol byť spínač? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No tak jsi musel napoji alarm na centrál, měli by to byt dva dráty. Tak si zjisti, ve kterym je odemykací minus a napoj ho na drát který jde z mikrospínače zámku pře diodu, je to otázka 5 minut a vše se dá udělat na levych nebo pravych předních dveří. Funguje to tak , že jak odemykáš, jde drátem mínus a tím pádem se dostane i na spínač lampičky, jakoby si otevřel klikou, ale funguje to jen na odemykání dálkou. Ja jsem ale použil 2 diody, ale nemužu si vzpomenout naco byla ta druhá. Jestli bys to chtěl opravdu dodělat, mužu ti nakreslit schéma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsi musel napoji alarm na centrál, měli by to byt dva dráty. Tak si zjisti, ve kterym je odemykací minus a napoj ho na drát který jde z mikrospínače zámku pře diodu, je to otázka 5 minut a vše se dá udělat na levych nebo pravych předních dveří. Funguje to tak , že jak odemykáš, jde drátem mínus a tím pádem se dostane i na spínač lampičky, jakoby si otevřel klikou, ale funguje to jen na odemykání dálkou. Ja jsem ale použil 2 diody, ale nemužu si vzpomenout naco byla ta druhá. Jestli bys to chtěl opravdu dodělat, mužu ti nakreslit schéma

oj diky woody ale ja sa do toho pustat urcite nebudem, iba ma zaujimalo ci sa to da....ja si to asi dam niekde urobit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť na tom nic není, komplet hotové s tapecem za 15 minut. :p

no hej ked vies jak na to....to iste bolo aj vymena tesnenia na antene za 10 minut hotove a aj tak som to nerobil lebo nemam kde a nechcem tam daco polamat takze radsej si to dam spravit dakomu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...