Přejít na obsah

brzdy


mimisekz

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Mám Octavii Tdi 66kW, r.v. 1999 najeto 80 tis km. Dnes jsem jel z myčky a na hlavní mi nedal jeden přednost tak jsem prudce šlápnul na brzdu, auto začlo brzdit a najednou se ozvala rána a pedál brzdy úplně ztvrdnul jako kdyby byl motor vypnutej. Naštěstí jsem do auta nenaboural, ale brzdy nefachčí. Pedal, když chvilku nechám tak po chvilce, když sešlápnu tak se ozve takové odfouknutí , ale je stále tvrdý. Nepozoruju nikde, že by utíkala kapalina, nenašel sem hadičku, která by byla prasklá... Každopádně se pedál nepropadá, jako , když sem měl prasklou hadici od válce k vívěvě. Poradí někdo ???? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasné, že nefunguje posilovač. Buď rupla membrána posilovače nebo hadička od vývěvy k němu. Dost kuriózní závada, ještě jsem o tom neslyšel. Poradit asi neumím, prostě mrknout na to, vytáhnout hadičku z posilovače, při běžícím motoru zkontrolovat,jestli je podtlak a pokud jo,tak to bude na výměnu toho posilovače. Takhle na dálku se blbě radí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasné, že nefunguje posilovač. Buď rupla membrána posilovače nebo hadička od vývěvy k němu. Dost kuriózní závada, ještě jsem o tom neslyšel. Poradit asi neumím, prostě mrknout na to, vytáhnout hadičku z posilovače, při běžícím motoru zkontrolovat,jestli je podtlak a pokud jo,tak to bude na výměnu toho posilovače. Takhle na dálku se blbě radí...

Jo díky, už mi to říkal známej co to dělá, že to zřejmě bude posilovač a že to ještě neslyšel. ta membrána se dá měnit nebo celej posilovač? byla to rána jak když praskne hadice, guma atd. teď jsem na to koukal. Když sešlápneš pedál poprvé tak to někde u pedále ufoukne, pokud zmáčkneš pedal po druhé, třetí atd., tak to ufukování neni tak slyšet. zkusím tu hadici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude važně na výměnu.

No hlavně že si v pořádku dobrzdil, mě když rupla ta hadice od vyvevy tak sem se celkem zapotil.

Je mi to jasný, tu už jsem měl taky prdlou, ale jen padal krok. Posilovač vyměněn. Prý vývěva trošku propouští olej či co a tím se zřejmě poškodil posilovač. Takže novej Bosch a práce celkem 2500kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tiez problem s tvrdym pedalom. Vymenil som predne kotuce aj z platnickami normal odvzdusnil ale iba ro co som robil a tie 2 odvzdusnovaky male pod nardzkou z brzdovou kvapalinou. brzdy brzdia dobre ale ten pedal je strasne tvrdy. Je tu neaka rada? alebo pojdem asi do posilky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...