Přejít na obsah

Bouchnoutí


Ivanek007

Doporučené příspěvky

no to by mně taky zajímalo, mám něco podobnýho na octě I taky. Když tam dám zpátečku a kola jsou v rejdu, tak něco od přední nápravy lupne. Mám už kompletně vyměněný péra s tlumiči i s miskami, stabylizátory-kosti a i ramena. Jediné co mne napadá už je snad servo. To už mám také sehnané - zánovní, ale na řadu přijde až tak na jaře spolu s motorem a dalšíma blbostma. Tak uvidím, no......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by mně taky zajímalo, mám něco podobnýho na octě I taky. Když tam dám zpátečku a kola jsou v rejdu, tak něco od přední nápravy lupne. Mám už kompletně vyměněný péra s tlumiči i s miskami, stabylizátory-kosti a i ramena. Jediné co mne napadá už je snad servo. To už mám také sehnané - zánovní, ale na řadu přijde až tak na jaře spolu s motorem a dalšíma blbostma. Tak uvidím, no......

nedávno jsem řešil stejný problém a zkusím ti pomoct, podle mně máš vůli mezi ložiskem kola a vnějším homokinetickým kloubem kdy tyto dvě věci na sebe úplně nedosedají a vzniklá vůle má na svědomí toto lupnutí, protože dochází k pnutí a následnému lupnutí, jakoby se něco napružilo a potom to povolilo, měnil jsem taky nejdříve vnější homok. kloub, potom celou poloosu, tyč řízení, uložení tlumičů atd. až jsem si všiml, že když s kolem vertikálně zakvedlám tak má mírnou vůli a při poklepu na kolo jakoby drnčí, při mírném pootočení kola se tato vůle ztratila a když jsem pootočil ještě trochu tak se zase objevila, vyměnil jsem celou těhlici nalisoval nové ložisko a je klid!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by mně taky zajímalo, mám něco podobnýho na octě I taky. Když tam dám zpátečku a kola jsou v rejdu, tak něco od přední nápravy lupne. Mám už kompletně vyměněný péra s tlumiči i s miskami, stabylizátory-kosti a i ramena. Jediné co mne napadá už je snad servo. To už mám také sehnané - zánovní, ale na řadu přijde až tak na jaře spolu s motorem a dalšíma blbostma. Tak uvidím, no......

Posunuje se ložisko v těhlici.Nutné vyměnit ložisko v kole a při montáži namazat vnější kroužek ložiska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
nedávno jsem řešil stejný problém a zkusím ti pomoct, podle mně máš vůli mezi ložiskem kola a vnějším homokinetickým kloubem kdy tyto dvě věci na sebe úplně nedosedají a vzniklá vůle má na svědomí toto lupnutí, protože dochází k pnutí a následnému lupnutí, jakoby se něco napružilo a potom to povolilo, měnil jsem taky nejdříve vnější homok. kloub, potom celou poloosu, tyč řízení, uložení tlumičů atd. až jsem si všiml, že když s kolem vertikálně zakvedlám tak má mírnou vůli a při poklepu na kolo jakoby drnčí, při mírném pootočení kola se tato vůle ztratila a když jsem pootočil ještě trochu tak se zase objevila, vyměnil jsem celou těhlici nalisoval nové ložisko a je klid!!!

Dík za radu, až se na jaře pustím do té plánované "generálky" tak na to vlítnu taky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau. V sekci pro OII mi nikdo neodpověděl - tady je můj problém v "bouchání v podvozku". Mám úplně novu O2 FL 1,9 TDI PD s paketem pro špatné cesty (najeto cca 1500km) - občas registruji dunivý zvuk, lupnutí, když začnu couvat a vytáteč se, nezávisle na zařazení zpátečky; u domu se otáčím tak, že vyjedu na mírný kopeček, a se zařazeným neutrálem sjedu dolů, no a většinou mi prostě lupne v nápravě (přední levá část). Dělá to nepravidelně. Dnes mi udělalo 2x, pak jsem s tím couval asi 30x a nic. Netušíte? Může to být tím, že je to nové, a že si to ještě "sedne"? Byl jsem s tím v servise, ale zrovna to prostě neudělalo a oni prý nic nenašli. Díky moc za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to dela taky na Octavii 1,ale lupe to pri zarazeni zpatecky pri jizde a pri pridani plyn.Da to takovo dutou ranu,ale spis se mne zda ze je to ze spodu auta ve stredu,jakoby to delal vyfuk.Protoze kdyz jsem menil stredovy dil vyfuku,byl ten stredovy silenblock utrzeny a delalo to rany o dost casteji.Po vymene vse prestalo a asi po 10000km ted to dela znovu ale o dost min.

Jakoby motor jak ma pohyb pri pridani plynu pri ceste vzad napruzi vyfukove potrubi a to pak buchne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pro škodovkáře, mám nový Berlingo naj. 8tis km a dělá to taky, po jízdě dopředu zastavím, dám zpátečku, začnu couvat a při prvním zabrždění to bouchne od levýho před kola, pak můžu brzdit víckrát už to neudělá. Ale zase jak chvíli jedu dopředu a znova couvání a první šlápnutí na brzdy - bum.

Taky nad tím bádám, ale vzpomínám, že kdysi když jsem měl Fabku r 2001 dělalo to taky, hned od novoty a to byla doba kdy se přecházelo z plechové matky poloosy na tu masívní ocelovou. A tam byla z výroby ta obyč plechová, po výměně za ocelové a dotažení na předepsaný moment se to ztratilo. Tak je možný že to bude souviset s dotažením ložiska kola - posouváním v těhlici, nějakým pohybem, jak tady někdo píše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial sa jedna o to buchnutie pri cuvani,aj mne to robi. Ale napada ma jedna vec,davam na posudenie,prip na kontrolu kto ma moznost garaze ,lebo ja pred barakom sa teraz nemam chut s tym drbat.

Teda jedna sa o to. Na obr je vyznacena cast kde moze dochadzat k nejakej medzere,kde by to mohla buchat. Mozno pri starsich brzdach ked uz aj tie capy mozu byt vybite a dochadza k pohybu celeho strmena hore dole na drziaku. Teda v pripade ze cuvame tak sa to pri zovreti kotuca posunie mierne hore a buchne to nadoraz o tu hornu cast. Keby to niekto pridvihol a 1 clovek pribrzdi koleso a 2 by skusal tocit kolesom vpred vzad ci sa to hybe nejak. Lebo ved strmen dole zapadne do vidlicky a hore sa to len oprie. A drzi to cele na tych 2 plavajucich capoch. Tak vola by tam mohla byt .

post-18780-1260518765_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

na fabii mi to taky při couvání cvaklo, a vyřešilo to vyměnění silentbloku co drží převodovku. bylo to vyrvané z gumového uložení.

mne v servise povedali ze to je normalny jav a ze to robi vôla brzdovich platniciek ... neviem co si mam otom mysliet

tu som to popisoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...