Přejít na obsah

neudrzi volnobech, otacky kolisu, dlho startuje, nepravidelny chod


Adam Belan

Doporučené příspěvky

Caute potreboval by som poradit. Mam favorit 12/92 43kw 135LS. Auto minimalne 2 roky stalo na prakovisku bez pohnutia a nastartovania. Ked som auto nastartoval prvy krat, motor isiel uplne normalne, sam spadol sytic, ziadne vynechavanie atd.. S autom som urobil asi 300metrov po parkovisku. Vsetko ok. Potom som ho vypol a o den na to som pre neho prisiel, ze ho dam trosku dokopy. Nastartoval som, vsetko ok, po chvili zacal motor trosku vynechavat, a na volnobech kolisat otacky. Prisiel som na pumpu, dotankoval som 10l phm a isiel dalej.. Po par km, zacal motor na volnobech chcipat.. Nasledny den som kupil novy olej, sviecky, filtre. Vsetko som vymenil, motor kolise a chcipa dalej. Tak som vymenil pridavany palivovy filter, ale nic sa nezmenilo. Tento motor nema odkalovac pri palivovom cerpadle, to ma napadlo ale nic. Vyskusal som vycistit elektromagneticku volnobeznu trysku, ale nepomohlo. Vycistil som cely karbes, aj trysky aj vsetko co tam moze byt, pomohlo to na jeden start. Potom zase zacalo kolisat a chcipat... Nasledne som mu dal benzin priamo s flase tak, ze si ho tahalo cerpadlo pri motore, tzv bez nadrze, isiel dobre.. Tak som otvotil nadrz, vytiahol som odtial plavak, vycistil sitko. Nepomohlo... Nasledne som sitko dal s plavaku dole, ci nahodou a stale nic. Aktualne sa to tah zhorsilo ze startuje asi 20sekund a nechce sa mu ani poriadne ist do otacok... Taktiez som pozeral ten biely neviem co pri karbesi, co vraca spet do nadrze benzin, ci nieje nahodou prasknuty.. Ale nic.. Motor akoby isiel na 3 valce, ale sviecky su nove.... Este som skusal druhe kable aj s hlavou rozdelovaca a palcom.. Nepomohlo.. Auto ma nabehanych 65 tisic km.... Pred par rokmi som mal tiez favasa, ale tam bola chyba v odkalovaci.. Len, ze to bola 88 rocnik, a tento favas odkalovac nema :( Plz help... Za vsetky rady dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute potreboval by som poradit. Mam favorit 12/92 43kw 135LS. Auto minimalne 2 roky stalo na prakovisku bez pohnutia a nastartovania. Ked som auto nastartoval prvy krat, motor isiel uplne normalne, sam spadol sytic, ziadne vynechavanie atd.. S autom som urobil asi 300metrov po parkovisku. Vsetko ok. Potom som ho vypol a o den na to som pre neho prisiel, ze ho dam trosku dokopy. Nastartoval som, vsetko ok, po chvili zacal motor trosku vynechavat, a na volnobech kolisat otacky. Prisiel som na pumpu, dotankoval som 10l phm a isiel dalej.. Po par km, zacal motor na volnobech chcipat.. Nasledny den som kupil novy olej, sviecky, filtre. Vsetko som vymenil, motor kolise a chcipa dalej. Tak som vymenil pridavany palivovy filter, ale nic sa nezmenilo. Tento motor nema odkalovac pri palivovom cerpadle, to ma napadlo ale nic. Vyskusal som vycistit elektromagneticku volnobeznu trysku, ale nepomohlo. Vycistil som cely karbes, aj trysky aj vsetko co tam moze byt, pomohlo to na jeden start. Potom zase zacalo kolisat a chcipat... Nasledne som mu dal benzin priamo s flase tak, ze si ho tahalo cerpadlo pri motore, tzv bez nadrze, isiel dobre.. Tak som otvotil nadrz, vytiahol som odtial plavak, vycistil sitko. Nepomohlo... Nasledne som sitko dal s plavaku dole, ci nahodou a stale nic. Aktualne sa to tah zhorsilo ze startuje asi 20sekund a nechce sa mu ani poriadne ist do otacok... Taktiez som pozeral ten biely neviem co pri karbesi, co vraca spet do nadrze benzin, ci nieje nahodou prasknuty.. Ale nic.. Motor akoby isiel na 3 valce, ale sviecky su nove.... Este som skusal druhe kable aj s hlavou rozdelovaca a palcom.. Nepomohlo.. Auto ma nabehanych 65 tisic km.... Pred par rokmi som mal tiez favasa, ale tam bola chyba v odkalovaci.. Len, ze to bola 88 rocnik, a tento favas odkalovac nema :( Plz help... Za vsetky rady dakujem :)

rozober karburátor a prečisti ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karburator vycisteny, radekom zmerany ci nieje nahodou kriva priruba alebo nieco take.. Guma pod karbesom prasknuta nieje ani popukana a nikde nepodfukuje ani netaha falosny vzduch... Bolo by to snad dole na karbesi vidiet... Skor si zacinam mysliet ci ma dost benzinu a nebude chyba v cerpadle vresp. v tej membrane co taha benzin s nadrze.. Neviete nahodou ci sa da ten novsi typ rozobrat?

Karbes vyskusam este raz vycistit.. Uvidime..

Zatial dakujem :)

Tak som to bol pozriet a vycistit. Ked som dal dole karbes tak v sacom potruby bol sami benzin.. Karbes som vycistil vyskusal ci zatvara plavak priod benzinu /zatvara/ a karbes som zlozil spet... Nasledne som dal von sviecky, boli komplet od bezninu... Tak, ze sa prechlastava..... Ale neviem preco. Zmes ma pustenu na 1,5otacky a volnobech cca 900ot/min..

Len co s tym dalej? Vymenit karbes? Alebo ta biela vec co vraca benzin do nadrze je v <>?

Editováno: , autor: Adam Belan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta biela vec co vracia benzin do nadrze je odbublinkovac. :) A myslim ze pokial nie je prasknuty a netecie z neho benzin tak v nom nema byt co chybne.

Mozno AC pumpa ma zlu membranu ako si pisal. Niektore sa rozobrat dali. Neviem aky mas typ. V kazdom pripade to na nom uvidis ci sa rozoberat da.

Ale aj tak by som vyskusal (ak mas moznost) dat druhy karburator na skusku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, s tej bielej srandy netecie, ani neslzi ani nic... AC pumpa sa rozobrat neda, to je ta akokeby lisovana, proste nova typa, kde uz nieje ta packa na manualne dotlacenie benzinu... Karbes si nemam od koho pozicat :( Proste benzinu tam asi dava moc.. Este som rozmyslal nad elektro nieco vedla inducky.. To mi tiez volakedy odislo a chovalo sa to podobne.. Ale napady mi uz bohuzial dochadzaju..

Inac po vcerajsku to uz ani nenastartuje, alebo ked to chyti, tak iba s plnym plynom a max 800ot a potom skape.. proste 0 bodov :((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, tak dnes som sa s tym zase hral.. Prisiel kamos a skusil som vymenit: hlava rozdelovaca, palec, kable, tu skatulku vedla inducky a nic :( ak by som vedel, ze je to na 100% napr. v krabeci, alebo rozdelovaci ako takom, tak ho kupim... Zatial nemam ani sajn v com to moze uz byt.. Ale jedna vec ej ista.. Uz som pomalinky bezradny :( Nemate nahodou niekto doma zalozny karbec, alebo rozdelovac? Iba pozicat na vyskusanie... Volakedy ked som mal favasa, tak som mal aj rozdelovac nahradny a ktomu aj karbes a neviem co este.. Ale uz som sa tych veci zbavil a to bola chyba :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, tak dnes vymeneny plavak v karbesi, a vyskusany druhy rozdelovac... Nic.. stale to iste. Riesil som zo znamym a, ze je slaba iskra... Ale ono to vzdy chvilu funguje.. Prve nastartovanie.. Akonahle sa to vypne, a nakopne znovu, zase to blbne..

Tak budeme to riesit dalej mozno zajtra...

Editováno: , autor: Adam Belan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tu odpoved som zabudol vymazat... Ale budem si na to davat pozor.. Byvam v BA4, auto je aktualne v BA5.. Sviecky su brisk, ale presny typ neviem.

Dnes sme boli zase testovat, co tomu je. Vymenili sme komplet zapalovanie - inducku, rozdelovac, tu skatulku, kable, hlava, palec, a komplet karbes..

Auto nastartovalo a islo normalne!!! Tak sme zacali vsetko davat spet, a nakoniec nam tam ostal iba karbes a auto islo normalne..

Fakt tomu nechapem, ale je to v karbesi. V tom mojom sme menily plavak, zatvaranie plavakovej komory, cistily trisky, davali nove tesnenie atd...

Proste nic.. Ale je to chyba v karbesi.. Som rad, ze vieme v com to je. Tento tyzden pojdem obehat autovraky a daky kupit.. Este sa musim zastavit v autokelly a kupit prirubu pod karbes, lebo som ju dal kamosovi, nakolko ta jeho bola v dezolatnmo stave.

MAUpick > nemas nahodou sajn, kolko mozu pytat za karbes? Nepoznas nahodou niekoho, kto ma zvysny karbes? Inac dakujem za pomoc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dva roky to stálo s prázdnou nádrží? Protože jinak mi z Tvých příspěvků přijde, že tam je stále ještě nějaký ten starý benzin a ty ho jen ředíš ... vylít nádrž do sucha a osobně bych to škrtil dokud nezmizí z okruhu veškerý benzin, pak nový a ... děj se vůle boží ... po dvou letech je div, že jsi vůbec nastartoval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PETERES> Nazdar, s autom som na stary benzin prisiel domov, cca 20km.. Ten som bohuzial zriedil ako som pisal.. Nasledne ked to nebolo vo svieckach atd, tak benzin isiel von, ale naprava ziadna.. Teraz tam je vpower 95, uz asi tak 20l phm /postupne po 5 litrovych kanistroch/ a stale nic.. Dnes sme na to akurat prisli ze je chyba nakoniec v karbesi.. Dal sa druhy, auto islo tak ako ma.. Normalny start atd.. Pre srandu sa dal spet stary a zas to iste.. Na 101% to je karbes.. Ale tiez tomu nechapem co sa mu za ten cas mohlo stat.. Auto ked stalo na parkovisku tak malo cca 1/4 nadrze.. A na margo toho benzinu, najprv to islo velmi dobre.. Ale auto bolo pod dost od listia, tak som si myslel, ze len kusok listku niekam zabehol kam nemal.. Ako som pisal, som velmi rad, ze viem co tomu je :)

MAUpick> Nazdar, 126.79 euro je fakt dost vela.. Ale keby to malo jazdit a nebola by ina moznost hmm.. Ale pokial vies zohnat za cca 20cku pouzivany, funkcny, tak v tom nevidim ziadny problem.... Este mam otazocku, ta guma pod karbes co je s viacerych casti, minule som ju kupoval a menil kamosovi, ale uz som ju v Autokelly bohuzial nenasiel.. Ked som kupoval tu gumu cca 7euro - jednodielna tak nepasovala.. Potreboval by som este s tymto trosku help.. Lebo kamos co mi poziciaval karbes, tak sme zistili, ze jeho guma je v dezolatnom stave.. Tak som mu dal tu moju, nech sa to nemusi viac krat rozoberat...

Vsetkym Vam dakujem za pomoc pri hladani problemu...

Editováno: , autor: Adam Belan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MAUpick> Karbes za 20cku kupeny, nahodeny.. Ovsem som dal aj pod karbes novu gumu.. Auto na supu nastartovalo :) Nechalo sa zohriat, nasledne sa nastavil karbes, a vycistil sprejom... Auto ide ako hodinky :) Dokonca ma zasebou aj TK+EK a uspesne :)

Este som pre istotu objednal spodne capy /dnes som jeden olejoval lebo zacal vrzgat/ a predne kotuce s platnickami.. Uz potom len menit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, capy zatial fakt iba tie spodne... to bude zatial stacit.. Horne su dobre, ale sice aj tie spodne len ta gumicka na jednom uz nieje a vrzga..

Sorry, uz nevrzga, dostala olej ;)

Aktualne mam jednu dilemu.. Pri tom ako nesiel nastartovat atd... Ked si zobral za skusanie a daky ten sekajuci chod cca 10litrov benzinu, ci sa mohol

daky dostat cez kruzky do oleja.. Lebo dnes som menil olej v prevodovke a zistil som, ze mam benzin aj v oleji.. Mam cca 3mm nad ryskou a je citit z neho

benzin.. Tak ci mam zase vymenit olej+filter a pomoze to, alebo mam vymenit aj cerpadlo co je na motore.. Cerpadlo rozoberatelne nieje, uz je tam to novsie lisovane... Uvazujem este, ze tam nalejem olej 10w40...

Editováno: , autor: Adam Belan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odporucam na tom nejazdit. Benzin v oleji je svina a ma presne opacne ucinky ako olej. Myslis si spravne.... Benzin do oleja sa moze dostat tymito dvoma cestami. Ked si mal pokazeny karbec, tak ako si pisal ze si vybral sviecky a boli cele od benzinu... Tak asi aj vo valci ho bolo dost. A samozrejme aj cez krucky sa benzin dostane. Ale tiez je moznost AC pumpy. Tazko povedat cez co sa tam dostal. No z vrakacu si mohol kupit aj AC pumpu ked uz si tam bol. V kazdom pripade do odstraneni poruchy a vymeny oleja by som s tym uz nejazdil... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...